Skocz do zawartości

Dom z bala


Recommended Posts

3 godziny temu, Gosik887 napisał:

Chciałabym zamieszkać w takim domu, niestety mój mąż nie jest przekonany do tego rodzaju konstrukcji. Stąd pytanie dla mieszkających w takich domach jakimi atutami tego domu przekonać go do tego typu konstrukcji?

A jakie  Twój mąż ma anty- argumenty do konstrukcji domu z drewna  ??

Mam w mieście dom murowany , a na wsi z drewniany -  i kiedy tylko mogę uciekam do tego drugiego

 

Pozdr

Wojtek

Link do komentarza

Niestety nie każdy "trawi" dom drewniany. I to raczej nie z powodu jakiś tam złych właściwości a raczej z powodu swojej niewiedzy. Powszechna opinia jest taka, ze dom musi być murowany i koniec. Niestety. Atuty? Na pewno dom jest ekologiczny, ma swój klimat, który jest bardzo zdrowy. Taki dom jest bardzo ciepły, chociaż parametry może nie do końca oddają jego właściwości. Chcesz budowac taka typowo góralską konstrukcję? Czy coś innego? Mi bardziej podobaja się chaty mazurskie :) Moim zdaniem maja bardziej nowoczesne "wnętrza". Tak jak projekt np. Krupianka:

41-5.jpg

Rzut ze strony Natur Eko Dom. Podoba mi się ta duża, otwarta przestrzeń.

Link do komentarza

Fajny ten projekt. A masz gdzieś widok z zewnątrz i rzut piętra? 

 

Dom z bala to całkiem fajne rozwiązanie i moim zdaniem nie ma się czego obawiać. Takie domy stoją po wiele lat i nic się z nimi nie dzieje. Obawy niektórych, że to jest mało trwałe można włożyć miedzy bajki. To mit. Jest wiele konstrukcji w kraju, które mają po więcej niż 100 lat i sa wykonane z drewna. I stoją. Wszystko tak naprawde zależy od tego jak zostanie to wykonane. Od jakości montażu i samego drewna.

Link do komentarza

Mąż nie chce mieszkać w chacie góralskiej, która jego zdaniem nie pasuje w środkowej części Polski. Tłumaczyłam, że domy z bala to również domy o nowoczesnych konstrukcjach. Jak pokazałam mu ten rzut Krupianki i weszliśmy na stronę wykonawcy. Jak spojrzał na ich realizacje to od tego czasu nic tylko czyta o domach drewnianych. Mam nadzieję, że da się przekonać. Postanowiłam wybrać się w wakacje na Mazury może wówczas jak poogląda lub zamieszka w takim pensjonacie przekona się na 100%.

Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...

Dom z bala może mieć różne kształty i być zupełnie odmienny niż te góralskie chaty. Chociaż faktem jest, że większość z nimi kojarzy budownictwo tego typu. Są wakacje to zabierz go na mazury albo kaszuby. Tam sporo domów tego typu jak tu już wyżej pisano. Nawet w wielkopolsce spotyka się domy z bala które nie są góralskimi chatami.

Link do komentarza
Dnia 29.05.2018 o 11:34, Gosik887 napisał:

Mąż nie chce mieszkać w chacie góralskiej, która jego zdaniem nie pasuje w środkowej części Polski. Tłumaczyłam, że domy z bala to również domy o nowoczesnych konstrukcjach. Jak pokazałam mu ten rzut Krupianki i weszliśmy na stronę wykonawcy. Jak spojrzał na ich realizacje to od tego czasu nic tylko czyta o domach drewnianych. Mam nadzieję, że da się przekonać. Postanowiłam wybrać się w wakacje na Mazury może wówczas jak poogląda lub zamieszka w takim pensjonacie przekona się na 100%.

Zabierz go na wakacje w jakieś miejsce, gdzie są domy drewniane ale nie rejon Zakopanego. Mazury, Kaszuby mają sporo takih domów do zaoferowania. Na pewno jakąś agroturystykę znajdziesz z takim domem. Do tego są jeszcze domy ryglowe. Na Śląsku takie znajdziesz. Wspomniana tutaj firma Natur Eko Dom takie też robiła jak widzę po ich realizacjach. 

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Współwłasność obejmuje wszystko co odziedziczyliśmy po rodzicach ,nie ma jeszcze fizycznego podziału działki ani domu .Postanowieniem sądu nabyliśmy udziały ułamkowe w całości  ,ja mniej siostra więcej .Siostra robi z naszym ogrodem co chce ,nie pytając mnie o zdanie czy zgodę .
    • tylko ogród jest wspólny? w umowie jest tylko mowa o udziałach? decydowanie o sposobie zagospodarowania powinno polegać na zasadzie porozumienia, tu udziały raczej nie mają decydującej roli, ale jak porozumienia nie ma to pozostaje rozstrzygnięcie sądowe, nic innego
    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...