Skocz do zawartości

Montaż drzwi wejściowych zewnętrznych a mostek termiczny


Recommended Posts

Witam,

 

powiedzcie mi -jako ze w moim małym domku mamy wejście do domu nie na równo z murami a troszkę ‚wcięte’ do środka. W części mieszkalnej jak i Przed wejściem do domu wylewki będą wykonywane Na jednym poziomie - jeśli chodzi o montaż drzwi zewnętrznych chciałabym uniknąć gigantycznego mostka który w takim przypadku jest tam nieunikniony - słyszałam o profilach bazowych pod drzwi - podobnych jak maja miejsce przy oknach typu tarasowego -jednak drzwi wejściowe mamy już zamówione czekają na montaż- czy profil bazowy można domowic do już wyprodukowanych drzwi czy już ,,musztarda po obiedzie’’ ?? Martwią mnie te drzwi - co zrobić aby uniknąć mostka termicznego i strat ciepła w tym miejscu ? 

 

Poratujcie coś swoimi doświadczeniami ...

Link do komentarza

A jak masz w projekcie?

My, tak wirtualnie, możemy kombinować, nie wszyscy mają wiedzę i doświadczenie projektanta...

Jako właściwie laik, proponowałbym, w czasie wylewania posadzki "wygrodzić" pod poziomem wylewki "fundament" z zaizolowanych przed wodą bloczków ISOMUR pod ścianki z drzwiami wejściowymi i te kawałki, które stanowią to "wcięcie" wejściowe. To odgrodzi drogę ucieczki ciepła po wylewce... chyba...

 

Jak rozwiązany jest ten fragment przez projektanta, czy "olał" ten problem? A może uznał ten ewentualny mostek za nieistotny w bilansie ciepła...

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...