Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Fafikdog

Ościeżnica wewnętrzna

Recommended Posts

Montaż ościeżnicy wewnętrznej, z tego co wyczytałem w internetach:

- gładź

- montaż paneli podłogowych

- montaż ościeżnicy

- malowanie (tutaj można dyskutować, ale nie o to chodzi)

Pytanie (1) jest inne: skąd mam wiedzieć dokąd położyć panele (próg, łączenie z kolejnym pomieszczeniem), gdy nie ma jeszcze ościeżnicy?

Czy środek miejsca na ościeżnicę (czerwona kreska na załączonym rysunku) będzię OK?

Pytanie 2: czy na tak nietypowy układ (prostopadłe ściany) jak na załączonym rysunku da się kupić/zamontować standardowe ościeżnice?

Drzwi.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz przecież ułożyć panele bez listwy progowej...

Jakiej długości i szerokości są pokój i przedpokój?

Ułóż wpierw panele wzdłuż ściany równoległej do drzwi w pokoju i połącz je z panelami w przedpokoju, pasując je w otworze drzwiowym i łącząc normalnie na zamek klik-klak...

Można też ułożyć prostopadle do drzwi - odległość pewnie 10 metrów nie przekroczy... zachowaj odpowiednie dylatacje od końcowych ścian (ok. 10 mm) i będzie ok!

 

Myślę, że w obu pomieszczeniach dajesz panele o tym samym wzorze...

 

 

Co masz na myśli pisząc

3 godziny temu, Fafikdog napisał:

standardowe ościeżnice

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@uroboros

W pokoju będą panele, a w przedpokoju kafelki więc listwa progowa jest wymagana.

Standardowe = nie robione na zamówienie tylko dostępne od ręki w markecie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, cóż...

Musisz dokładnie wiedzieć jaką ościeżnicę zastosujesz, tak, żeby ta czerwona kreska znalazła się dokładnie pod zamkniętym skrzydłem. Jest to oczywiście zależne  od tego, w którą stronę drzwi będą się otwierać. Masz ok. 1 cm luzu w lokalizowaniu listwy progowej.

 

Jeśli masz zdolnego stolarza, który będzie montował ościeżnicę, możeszwybrać również ościeżnicę regulowaną, bo z taką zwykłą, wykańczaną listwami, nie będzie problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Witam. Buduję dom podpiwniczony. Jakiś czas temu przykleiłem 10 cm styropianu XPS na ściany piwnicy i dokleiłem dodatkowe 5 cm poniżej okien jako docieplenie warstwy przy gruncie (styropian wysokosci 60 cm wchodzić będzie w ziemię jakieś 40 cm a 20 co wystawać ponad grunt), czyli w strefie przemarzania. Wygląda to tak:       Sfazowałem dół doklejonego styro żeby folia kubełkowa się lepiej ułożyła. No i właśnie chciałem sobie ułożyć teraz folię kubełkową, ale mam dylemat jak ułożyć na tych fasetkach tymbardziej że mam lukarnę czyli narożniki wewnętrzene i zewnętrzne. Zna ktoś jakiś sprytny sposób bez ewentualnego cięcia folii?
  • a możesz jakiś przekroj tego pokazać?
  • Jasne, A w jakim mieście - budujecie ten dom? Karolina    
  • A co ma na celu wywalenie kupy kasy i skomplikowanie układu grzewczego, trzeba sie też liczyć z niedługim zakazem palenia w kominku tak jak np w Krakowie.
  • To mój pierwszy post na forum, zacznę więc od przywitania się. Witam wszystkich. Zastanwaiam się nad kupnem działki 6,800m2 w bliskim sąsiedztwie wału wiślanego. Działka o powierzchni 6800m2 która w ~1/3 jest oznaczona w MPZP jako teren RM-rolno-mieszkalny (RM), a w ~2/3 rolna (R), ~400m stanowi droga na terenie MN, która prowadzi do drogi gminnej(KDD). Od północnej strony działki (od strony wału wiślanego) również znajduje się droga (KDD). W MPZP teren RM jest przeznaczony pod zabudowę zagrodową, R tereny rolnicze. Planuje po zakupie ogrodzić działkę (obszar RM, R, Rwp), wkopać szambo (na obszarze RM), wykopać studnię doprowadzić prąd (linia energetyczna przechodzi w granicy działki oraz przez nią) i wybudować domek letniskowy 35m2, z poddaszem nieużytkowym (na zgłoszenie). Po około 3 latach planuję wybudować dom o powierzchni zabudowy ~200m2. W związku z powyższym mam pytania: 1. Czy jako nie rolnik mogę zakupić wyżej omawianą działkę? 2. Czy mogę ogrodzić cały teren (RM,R,Rwp)? 3. Czy jako nie rolnik mogę na części obszaru RM postawić domek letniskowy 35m2 na zgłoszenie? a. Jeśli nie mógłbym go zgłosić jako letniskowego, to czy możliwe jest zgłoszenie go jako np. budynku gospodarczego 35m2. 4. Czy jako osoba nie będąca rolnikiem mogę się budować na części działki odznaczonej jako RM czy muszę być rolnikiem? Jeśli konieczne będzie założenie siedliska i stanie się rolnikiem: 5. Ile ziemi trzeba mieć żeby założyć siedlisko? Wg. Starostwa jeśli w MPZP nie jest podana taka informacja, nie ma wymogu posiadania powyżej, np. 1ha. Ja takiej informacji w MPZP nie dostrzegam 6. Jeśli zmuszony byłbym do posiadania większej powierzchni ziemi, to czy w celu spełnienia tego wymogu, mógłbym dokupić nieużytki rolne (tania ziemia) za wałem w brakującej ilości? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź, bodaj na jedno pytanie. Niestety, ale uzyskanie informacji od gminy i starostwa graniczy z cudem. Pozdrawiam
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...