Skocz do zawartości

Tyberiusz / Domena


meidi

Recommended Posts

Hej, właśnie zaczynamy (w tym roku fundamenty) budowę swojego wymarzonego domku. Sami wiecie jak to jest, kiedy szuka się wśród tysięcy projektów tego jednego, jedynego. Tak naprawdę, dokonując wyboru już wcale nie jesteśmy tacy pewni, czy to właśnie ten projekt, o którym marzyliśmy, czy spełni nasze oczekiwania. Nasz wybór po długich przemyśleniach padł na domek jednorodzinny Tyberiusz firmy Domena. Oczywiście posiada on elementy, które wydały nam się niezbędne, np. dla mnie spiżarnia, garderoby, dodatkowe pomieszczenie nieużytkowe nad garażem (przeznaczenie którego na razie jeszcze nie jest ściśle określone, może uporządkowana rupieciarnia, może fitness, obaczymy). Jest nie za duży, no bo przecież za parę lat dzieci i tak pewnie wybędą, a jak nie, to zawsze jest poddasze użytkowe, które będzie stanowić odrębny, intymny teren. Garaż ma 20 m, a my poszerzyliśmy go o kolejne 1,5 m ( w końcu narzędzia ogrodnicze trzeba gdzieś trzymać, a mąż, chociaż nie ma zamiłowań typu "zrób to sam", to może kiedy będzie dom, odczuje potrzebę pomajsterkowania; w garażu będzie więc wyodrębnione specjalne pomieszczenie). Wiem też, dużo czytam, że w czasie budowy najprawdopodobniej troszeczkę podniesiemy poddasze, żeby wygospodarować więcej przestrzeni użytkowej. Mimo wszystko, choć z jednej strony nie mogę doczekac się, kiedy budowa ruszy pełną parą, to z drugiej bardzo boję się komplikacji, które może przynieść. Zdaję sobie sprawę, że dopiero w praktyce okazuje się, że można było uniknąć wielu mankamentów i niedoskonałości, uprzyjemnić czy udoskonalić sobie życie w wymarzonym domku. Niestety, nie każdy może pozwolić sobie na budowę kolejnego domu wykorzystując cenne doświadczenia wyniesione z wcześniejszych inwestycji, tak naprawdę, to człowiek (taki jak ja) do końca nie wierzy czy na pewno uda mu się dokonać tego, o czym marzy (chodzi o kompletną budowę i urządzenie domu), a w przyszłości wyjść z długów i żyć bez kredytu na karku, ale to szczegół.

Dlatego, jeśli ktoś korzystał z projektu Tyberiusz błagam niech da znać, wszelkie uwagi są dla mnie niezwykle cenne icon_wink.gif , ja tez kiedys podzielę się swoimi, ale to jeszcze trochę potrwa. icon_smile.gif icon_wink.gif
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
Cześć,
Ja też mam zamiar wybudować Tyberiusza. Co prawda na razie jestem w lesie, jeszcze nie mam pozwolenia na budowę i nie bardzo wiem kiedy je otrzymam, ale chciałabym Cie prosić żebyś napisała mi kilka słów na temat Waszej budowy, a w szczególności kosztów. Jeśli jest to mozliwe to jakbyś mogła przesłać mi zdjecia z budowy. Czekam na jakiś kontakt .
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cześć
Na imię mam Ewka jestem z woj. mazowieckiego i w tym roku zaczynam budowę dokładnie w czerwcu. Murarzy już mam, towar też już jest, tylko przydałby się kontakt z kimś kto już zrealizował ten projekt. Na obrazku to wygląda dość nieźle, ale jak jest w rzeczywistości to niemam zielonego pojęcia. Chodzi mi o poradę kogoś kto wie co można jeszcze zmienić przed rozpoczęciem całej budowy. Najbardziej chodzi mi o poddasze i mam nadzieję że ktoś może się odezwie kto już rozpoczął lub skończył budowę tego domku. Ale jeśli chcesz to niema problemu, możemy być w kontakcie w sumie to już zaczynam w czerwcu czyli będę już wiedzieć co nieco o tym projekcie.

pozdrawiam
Link do komentarza
Cześć Ewa
Ja jestem Dorota i też mieszkam w mazowieckim. Będzie miło bardzo miło jak będziesz opisywała na jakim jesteście etapie budowy, a może kiedyś udałoby Nam się spotkać i pokazałabyś mi jak wygląda Tyberiusz w realu. Jeśli możesz to napisz mi jak wycenili budowlańce swoja pracę, ile za stan surowy zamknięty i ile dach. Myśleliście już wogóle jaki będziecie mieli dach? Ja na poczatku chciałam dachówkę ale widziałam że po jakimś czasie obrasta mchem, zależy od ustawienia domu i pomyślałam sobie że w takim układzie to lepiej blachodachówkę, ale ostatnio dowiedziałam sie że blachodachówka też obrasta mchem. i teraz to już sama nie wiem. Ja wstępnie jak sie orientowałam to za stan surowy z dachem (deski + papa) powiedzieli Nam 57 tys. Chciałabym się zorientować czy to dużo. A wprowadzacie jakieś zmiany w projekcie? Jeśli tak to napisz jakie.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cześć Dorota, fajnie że się zgadałyśmy i obie mieszkamy w tym samym woj. Żeby było jeszcze prościej będę mieszkać w okolicach Wyszkowa (jak kojażysz gdzie to jest), a może nawet Ty mieszkasz w Wyszkowie (kto wie? icon_smile.gif ).
Dokładnie w tamtym roku rozpoczełam budowę mojego Tyberiusza,w lipcu 2007 powstały fundamenty a murarzy mieliśmy umówionych dopiero na czerwiec tego roku.Cisami murarze którzy będą stawiać mój domek,kopali i stawiali nam fundamenty.
Fundamenty czyli tak zwany punkt zerowy kosztował nas około 30000 zł (ławy + fundament z bloczków). Fundamenty zostały ocieplone styropianem + folia kubełkowa (chyba tak ta folia się nazywa, ale jedno muszę powiedzieć że jest cholernie droga).Po konsultacji z naszym majstrem doszliśmy wszyscy do wniosku że najdroższa z całej budowy będzie więźba dachowa. Już na początek pojeździliśmy za drzewem na deski i krokwy(dostałam szoku jak się dowiedziałam ile to będzie kosztować ). Zrezygnowałam z zakupu gotowego materiału z tartaku i na własny rachunek załatwiłam bale (kloce) i zamówiłam tartak (mianowicie osobę) która zajęła sie pocięciem tych klocków na deski i krokwy. Kosztowało mnie to około 18000 zł. Na stan surowy zamknięty (deski+papa) umówiłam się z murarzem na kwotę 48000zł, teraz ceny się zmieniły
są owiele droższe ja umowę spisywałam w tamtym roku, więc może przyoszczędzę parę groszy icon_biggrin.gif. Nad pokryciem dachu się jeszcze nie zastanawiałam bo narazie to mnie wszystko zaczeło przerastać. Najpierw stan zamknięty później reszta.
W projekcie nic nie zmieniałam, ale zastanawiam się nad podniesieniem poddasza o jeden pustak może półtora żeby pokoje na górze były bardziej praktyczne do urzytku. A pozostała część tycząca się całości powierzchni domu dla mnie jest oki.
Mam nadzieję że mój domek będzie już stał w lipcu ,więc jeśli tylko będzie gotowy i będziemy w kontakcie to zapraszam na oględziny icon_biggrin.gif .
pozdrawiam icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cześć,

Ale sie cieszę, że się zgadałyśmy. Ja obecnie mieszkam w Wołominie a działkę na której chciałabym pobudować domek jest w Grabiu Starym, to jest parę kilometrów za Wołominem w stronę Tłuszcza.
Co do zmian w projekcie to Ja jeszcze myślałam, żeby wydłużyć garaż troszkę do przodu i do tyłu i zrobić w garażu dodatkową ściąnę z wejsciem, żeby zyskać dodatkowe pomieszczenie na jakieś narzędzia. Też myślałam o podniesieniu poddasza o jeden pustak, podobno koszta są niewielkie a dużo się zyskuje. Chciałam też zrezygnować z kilku okien w dachu, jakoś nie mam do nich przekonania i chciałam zrezygnować z drzwi balkonowych z wykusza na taras a wstawić tam zwykłe duże okno, ale to dopiero sie okaże w trakcie, nie wiadomo co na to architekt. Czytałam też że inni chcą zwiększyć wykusz, ale architekt im powiedział, że to jest już bardziej skomplikowane.
Jeszcze długa droga przede mną, zanim uzsykam pozwolenie na budowę i wogóle. Ale wiesz co zbieram sobie różne informacje od osób.
Pozdrawiam Cię serdecznie, suuuuper że się zgadałyśmy i że wogóle tu zaglądasz. Czekam na nowinki z Twojej budowy icon_smile.gif
Dorota
Link do komentarza
Witam wszystkich bardzo serdecznie! icon_smile.gif
Mam na imię Ania i ja również planuję budowę Tyberiusza w woj. mazowieckim (gm. Stare Babice) tak szybko jak to będzie możliwe. Na chwilę obecną jesteśmy z mężem na etapie zbierania papierków do pozwolenia na budowę i podobnie jak Ty Dorotko mamy problem z dojazdem do posesji. Fakt można się załamać przez tą papierologię.

Projekt Tyberiusz bardzo nam się podoba, ale i tak chcemy dokonać kilku zmian:

1) drzwi szklane z salonu - pod kątem 45 stopni
2) wydłużenie garażu z tyłu i z przodu po 60 cm
3) dodatkowe okno w dachu strychu
4) podwyższenie ściany na poddaszu o 1 pustak

Czy ktoś z Was orientuje się ile mogą kosztować w/w zmiany w projekcie (u architekta)?


Ewo, mam gorącą prośbę, czy możesz podać mi rzeczywiste wymiary pomieszczeń, a nie pow. użytkowej. Na wielu stronach w necie są bardzo różne wymiary. Interesuje mnie też powierzchnia całkowita - rzeczywista.

A może ktoś z Was natrafił na zdjęcia Tyberiusza?? Czytałam wiele na forum, ale do zdjęć nie udało mi sie dotrzeć.

Pozdrawiam

Ania
Link do komentarza
Cześć,
my też przymierzamy się do budowy domu. Na razie jesteśmy na etapie wybierania projektu (bedzie to raczej Tyberiusz) i zadawania pytań architektom - milczą jak grób. Jeżeli oni tak podchodzą do projektowania jak do potencjalnych klientów to jestem pełen obaw icon_smile.gif.
Mam kilka pytań odnośnie projektu i może ktoś z szanownych forumowiczów równiez nad tym się zastanawiał:
1) Czy projekt zawiera wentylację mechaniczną?
2) Schody wydają się być bardzo strome - róznica poziomów 304cm, ilość stopni 14 szt. daje wysokość jednego stopnia 304cm/14 szt = 22cm. Jak na razie to mogę skakać co drugi icon_biggrin.gif , ale za 20 - 30 lat to wyjście po takich schodach będzie wyczynem .... Również szerokość stopni jest mała - coś ok. 25cm - przy schodzeniu mogą być niewygodne.
3) Chcemy mieć garaż dwustanowiskowy - czy ktoś również taki buduje?
4) Sciany zewnętrzne chcemy wykonać jako trzywarstwowe - może i ktoś z was?
5) Nie wiem jaka jest wysokość ścianki kolankowej (na necie tego nie podają).

Pozdrawiam i zachęcam do rozwinięcia wątku.

P.S. Jesteśmy z Podkarpacia
Link do komentarza
Witam,

Widzę, że robi się Nas Tyberiuszowiczów co raz więcej...

Ale masz trudne pytania, nad tymi schodami to nawet sie niezastanawiałam i nie jestem za bardzo zorientowana a teliczby które podałeś nie wiele mi mówią, poprostu sie na tym nie znam, więc nie potrafię Ci pomóc....

Pozdrawiam
Link do komentarza
Znajomi postraszyli mnie, że jesli będe mieć garaż razem z domem to będzie smierdziało spalinami w domu. No i mam teraz dylemat. Może trzeba będzie wybudować garaż wolnostojacy? Tylko co z Tyberiuszem icon_sad.gif ? Proszę o opinie osób zwłaszcza tych którzy juz mają garaż razem z domem.
Link do komentarza
Hej Zimi,
U moich teściów był garaż bezpośrednio w domu, tak jak się kiedyś budowało domy. W przypadku Tyberiusza garaż nie jest bezpośrednio w domu, jest tylko połączony jedną ścianą, poza tym żeby wejść do garażu musisz przejść przez kotłownię, także to też troszkę "amortyzuje" wszelkie aromaty.
Ja też się kiedyś zastanawiałam, ale nie wiem co trzeba by było robić w tym garażu żeby śmierdziało aż w domu?

Pozdrawiam
Dorota
Link do komentarza
Cytat

Cześć Ewa
Ja jestem Dorota i też mieszkam w mazowieckim. Będzie miło bardzo miło jak będziesz opisywała na jakim jesteście etapie budowy, a może kiedyś udałoby Nam się spotkać i pokazałabyś mi jak wygląda Tyberiusz w realu. Jeśli możesz to napisz mi jak wycenili budowlańce swoja pracę, ile za stan surowy zamknięty i ile dach. Myśleliście już wogóle jaki będziecie mieli dach? Ja na poczatku chciałam dachówkę ale widziałam że po jakimś czasie obrasta mchem, zależy od ustawienia domu i pomyślałam sobie że w takim układzie to lepiej blachodachówkę, ale ostatnio dowiedziałam sie że blachodachówka też obrasta mchem. i teraz to już sama nie wiem. Ja wstępnie jak sie orientowałam to za stan surowy z dachem (deski + papa) powiedzieli Nam 57 tys. Chciałabym się zorientować czy to dużo. A wprowadzacie jakieś zmiany w projekcie? Jeśli tak to napisz jakie.
Pozdrawiam


Witam sam zaczynam stawiać tyberiusza z podwójnym garazem i zamierzam kryc dachówką ceramiczną z Robena ,koszt całego dachu drzewo na konstrukcje deskowanie ,papowanie,dachówka i robocizna wyniesie mnie około 80 tyś.Buduję się koło radomia jesli ktos ma jakieś uwagi na temat projektu tyberiusz proszę się nimi ze mną podzielić mój adres mariozibi1@wp.pl
Link do komentarza
Cytat

2) Schody wydają się być bardzo strome - róznica poziomów 304cm, ilość stopni 14 szt. daje wysokość jednego stopnia 304cm/14 szt = 22cm. Jak na razie to mogę skakać co drugi icon_biggrin.gif , ale za 20 - 30 lat to wyjście po takich schodach będzie wyczynem .... Również szerokość stopni jest mała - coś ok. 25cm - przy schodzeniu mogą być niewygodne.



Mam również pytanie o schody. Projekt określa wysokość stopni na 19cm i ich długość na 26cm. Wydaje mi się że wobec tego będą one strasznie strome i tym samym niewygodne.
Czy ktoś z Was dokonywał zmian schodów u projektanta i jak to rozwiązaliście?

pozdr.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam Wszystkich. Nasz Tyberiusz zacznie powstawać w połowie czerwca. Zmieniliśmy kilka rzeczy:
w miejscu garażu - ogród zimowy wydłuzony o metr, taras zabudowany, spiżarka pod schodami, w wiatrołapie szafa wnękowa. Siostra mojego męża jest już na etapie dachówki (też Tyberiusz) więc mamy dobrego doradcę. Dom wygląda pięknie icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam Wszystkich. Nasz Tyberiusz zacznie powstawać w połowie czerwca. Zmieniliśmy kilka rzeczy:
w miejscu garażu - ogród zimowy wydłuzony o metr, taras zabudowany, spiżarka pod schodami, w wiatrołapie szafa wnękowa. Siostra mojego męża jest już na etapie dachówki (też Tyberiusz) więc mamy dobrego doradcę. Dom wygląda pięknie icon_biggrin.gif


Witam,
może Pani siostra podzieli się uwagami odnośnie budowy "Tyberiusza", zdjęcia też mile widziane.
zimi@onet.pl
Link do komentarza
Cytat

Witam,
może Pani siostra podzieli się uwagami odnośnie budowy "Tyberiusza", zdjęcia też mile widziane.
zimi@onet.pl


jak będziemy na budowie to zrobię kilka zdjęćicon_smile.gif, A uwagi siostry to zbyt wąski wiatrołap, na piętrze w dwóch pokojach ścinyh kończą się równo z oknem, trzeba trochę "wydłużyć" ścianę (lepsza estetyka wnętrza) , konieczne podwyższenie piętra o 2 cegły (zyskuje się dużo więcej miejsca) , podobno słaba wentylacja (drugi a nawet trzeci komin mile widziany)...
Link do komentarza
Serdecznie witam wszystkich przyszłych i obecnych mieszkańców Tyberiusza.
Również i ja zamierzam w tym roku zacząć budowę tego domu, ale wcześniej chciałbym go u kogoś zobaczyć kto już go zbudował bądź zaczął budowę. Jeśli ktoś chciałby się pochwalić swoim domkiem, wymienić jakieś uwagi to chętnie się spotkam. Mieszkam w woj. mazowieckim.
Mój mail: bigbeat@wp.eu
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Wita mam na imię Darek jestem ze śląska i też buduje tyberiusza (czekam na pozwolenie) i mam prośbę czy ma ktoś zdjęcia w trakcie budowy i jak już jest gotowy jak by miał ktoś srodka również byłbym wdzięczny bo szukałem i filmu i zdjęć ale nigdzie nie znalazłem darecki84@o2.pl



Cześć Darek
Czy Twój Tyberiusz jest z garażem dwustanowiskowym? Ale przede wszystkim interesuje mnie czy podnosiłeś ściankę kolankową ? jeżeli tak to o ile i jak sobie architekt dał rady z "konfliktem" dachów w jaskółkach.Możesz jak wolisz pisać na maila olgierdn@interia.pl

Dzięki i pozdrawiam
Olgierd
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Właśnie przymierzamy się do wyboru projektu. Znaleźliśmy z żoną Tyberiusza i odpowiada nam rozkład pomieszczeń oraz wizualna bryła. Czytając na tym forum wymiwniane przez panstwa uwagi, mamy ogromną prośbę o podanie cennych informacji odnośnie praktycznych zmian (adaptacji). Z zamieszczonych informacji wiele dotyczy garażu i podniesienia o jeden pustak poddasza. Mieszkamy w województwie mazowieckim i z tego co zamieszczno na forum jest kilka osób z tego województwa które rozpoczeły budowę tego projektu. Chętnie spotkamy się z ludzmi którzy budują dom na podstawie projektu Tyberiusz i pilnie wysłuchamy wskazówek odnośnie prowadzonej budowy.
Link do komentarza
Witam wszystkich TYBERIUSZÓW

Jestem poważnnie zainteresowany tym projektem. Jak dobrze pujdzie to bede go budował na jesieni jak uzyskam pozwolenia i doprowadze do końca rozgraniczenie działki. Jest to projekt który wybraliśmy razem z żoną po wielogodzinnych siedzeniach w internecie nad projektami.
Zmiany jakie mam zamiar wprowadzić to:
-powiększenie gararażu jak sie do to o metr na długoci i szerokości ( prawdopodobnie aby bryła nie straciła wygladu to projektancji proponuja o 60 cm.)
- powiększenie salonu poprzez ściankę pod kątem 45 stopni.
- likwidacja kanciapy w kuchni co da możliwośc zainstalowania szafy wnękowej.
Troche sie pobawiłem i wykonałem to na rysunku:

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cześć dla nowo przybyłych Tyberiuszowiczów icon_biggrin.gif Dawno nie zaglądałam na forum, ale miło popatrzeć że jest tylu chętnych, żeby pobudować sobie projekt który ja też wybrałam. Ja właśnie zaczęłam budowę, która niestety lekko się przeciągała ,ale nareszcie ruszyła z dość szybkim rozmachem. W projekcie nic szczególnego nie zmieniałam oprócz tego że nadal zastanawiamy się z mężem nad podniesieniem poddasza o jeden pustak. Będę miała dopiero zalewany strop ,więc jest jeszcze chwilka czasu żeby to jeszcze raz przemyśleć.Mam kilka zdjęć z rozpoczętej budowy więc jeśli uda mi się wkleic na forum to fajnie (niestety z komputerem jestem trochę na bakier) ale jeśli nie to mogę przesłać fotki na maila. Nie będzie może ich dużo bo to dopiero początek , ale zawsze to już coś. Zdjęcia mam robione z każdego dnia budowy i proszę nie zwracać uwagi na datę na fotkach bo jest nie przestawiona na aktualną. Pozdrawiam wszystkich do usłyszenia. icon_biggrin.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Czesc Tyberianie,

równieź zamierzamy budowac w lipcu lub w sierpniu Tyberiusza 2, tzn z dwustanowiskowym garażem + delikatna adaptacja.
Budowa w woj. łódzkim. Dołaczamy się do dyskusji i wymiany poglądów.




WITAM. Powiedz no mi przyjacielu z jakiej jestes miejscowości z woj. łódzkiego, bo ja tez jestem z tego samego woj. i tez zamierzamy z żona budowę tego projektu. Tez zastanawiamy sie nad kilkoma zmianami i udogodnieniami. Będzie nam bardzo miło jak bysmy nawiązali kontakt ze soba i wymienili sie poglądami i zmianami w projekcie, no a co najwazniejsze chcielibyśmy zobaczyc ten domek na żywo. Wiem że niektórzy już postawili swój wyśniony domek, byli byśmy bardzo wdzięczni o jakies namiary z tymi osobami, chcemy zobaczyś ten dom na żywo i porozmawiać o cechach i zaletach tego projektu. Z GÓRY DZIĘKUJE WSZYSTKIM.
Link do komentarza
Witam!

Własnie rozpocząłem budowę.
Ze zmian to na razie ( na etapie ław) wyjście na taras pod kątem 45 stopni - chyba będzie lepiej.

Pózniej: zamiana gabinetu z kuchnią - tak by byla zamknięta. Spiżarnia w części toalety dolnej. W wiatrołapie zamiast byłej spiżarni szafa wnękowa.

Czekam na inne sugestie od bardziej zaawansowanych w budowie.

Jeśli ktoś ma jakieś fotki to proszę na : krzysztofkuprewicz@wp.pl

pozdr.
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich TYBERIUSZÓW

Jestem poważnnie zainteresowany tym projektem. Jak dobrze pujdzie to bede go budował na jesieni jak uzyskam pozwolenia i doprowadze do końca rozgraniczenie działki. Jest to projekt który wybraliśmy razem z żoną po wielogodzinnych siedzeniach w internecie nad projektami.
Zmiany jakie mam zamiar wprowadzić to:
-powiększenie gararażu jak sie do to o metr na długoci i szerokości ( prawdopodobnie aby bryła nie straciła wygladu to projektancji proponuja o 60 cm.)
- powiększenie salonu poprzez ściankę pod kątem 45 stopni.
- likwidacja kanciapy w kuchni co da możliwośc zainstalowania szafy wnękowej.
Troche sie pobawiłem i wykonałem to na rysunku:


Witajcie,

My również zakupiliśmy projekt TYBERIUSZ (odbicie lustrzane) i kilka pomysłów, jakie znaleźliśmy na tej stronie i forum Muratora wprowadzamy w plan - w następnym poście wrzucę rysunki ze zmian i ich opis.
Słów kilka do waldiptica:
- powiększenie garażu - fajny pomysł, popieram zmiany w zakresie 60 cm przód, 60 cm tył ale rozważamy jeszcze 50-100 cm na szerokość aby zwiększyć otwór wjazdowy do garażu (wg mnie jest zbyt wąski 2,30-2,40 metra, czyli zostaje na około 50-40 cm aby zmieścić się samochodem) - jeżeli powiększymy go o około 80 cm to będzie znacznie luźniej, bryła domu w tym wypadku nie ulega zmianie, kąty dachu również,
- ścianka w salonie pod kątem 45 st. - super sprawa, też bardzo nam się podoba aczkolwiek chyba za bardzo ją przesunąłeś na zewnątrz - zauważ że po wyjściu na zewnątrz, zaraz za drzwiami znajdziesz słupek, jest to sądzę około 1 m od drzwi - my będziemy znacznie mniej "wypuszczać" ścianę na zewnątrz, będzie to widoczne na rysunku, chcemy zostawić sobie jednak ten zadaszony tarasik jako miejsce użytkowe,
- spiżarka w kuchni - na pewno likwidujemy, albo powiększając kuchnię o tą powierzchnię spiżarki lub jej szerokość podzielimy na 2 i jej połowa powiększy kuchnię a druga wiatrołap, spiżarkę przenosimy do powiększonej kotłowni icon_wink.gif (piec gazowy),

Oprócz w/w zmian będziemy jeszcze
- przebudowywać przejście do garażu, które będzie przebiegać przez kotłownię (podwójne drzwi, mniej zapachów z garażu), powiększy nam się kotłownia/spiżarka, nieznacznie zmniejszy łazienka na dole,
- pod schodami i i spory kawałek dalej zrobimy szafę wnękową, przebudowa kotłowni/łazienki pozwoli nam na bezproblemowe zmieszczenie tam sporej szafy,
- powiększony garaż powoli od jego tyłu zrobić magazynek na kosiarkę, rowery i inne przyrządy,
- na poddaszu (tak jak kolega waldiptica) likwidujemy garderobę i powiększamy pokój, musimy też dodać jedno okno dachowe doświetlające ten pokoik,
- garderoba będzie umiejscowiona na stryszku (zrobi się ogólnodostępna a nie prywatna, przydzielona do pokoju),
- na stryszku robimy również pralnię i suszarnię (górna łazienka będzie pozbawiona palki będzie więcej miejsca),
- podniesienie ścianki kolankowej o 1 pustak (z 64 cm zrobi się 88 cm, to pozwoli lepiej wykorzystać poddasze, stanie się bardziej ustawne) - to niestety powiększy troszkę powierzchnię, wewnętrzną domu jak i zewnętrzną np. dachu (dłuższe krokwie, większa pow. dachu),

Na tym etapie mamy takie właśnie wizje zmian i planujemy je wprowadzić. Co o tym myślicie zwolennicy TYBERIUSZA, czy macie jakieś uwagi co do naszych przemyśleń, może jakieś nowe cenne rady zwłaszcza te osoby które już budują i pewne etapy mają już za sobą.

Z góry dzięki za konstruktywną dyskusję icon_biggrin.gif

PS. rysunki wrzucę dziś, mam na innym komputerze...
Link do komentarza
Cytat

Witam
Dorzucam trochę nowych fotek z budowy icon_biggrin.gif



Ewo27, czy posiadasz więcej zdjęć z Twojej udowy Tyberiusza ? Mogłabyś się podzielić z forumowiczami, czy to bezpośrednio na forum czy też jakąś galerią wirtualną (stronka www). Jeżeli mogłabyś się podzielić zdjęciami a nie masz własnej strony/galerii zapewne ktoś z Nas może wrzucić to na jakiś serwer czy też dorzucić do swojej galerii elektronicznej.

Pozdrawiam

Mac
Link do komentarza
Cytat

PS. rysunki wrzucę dziś, mam na innym komputerze...


Wspomniane rysunki:

Parter

DSC01446.jpg



Poddasze

DSC01446.jpg



Rozważamy jeszcze niewielka przebudowę schodów, które są dość wąskie i strome, ale szału tutaj nie ma - należałoby "wjechać" ze schodami na stryszek, praktycznie do końca komina... Zastanowimy się jeszcze nad tą przeróbką... Na rysunku parteru nie zaznaczyłem powiększonego WC/kotłowni raz garażu, ale będzie to zrealizowane w następujący sposób:
- dodajemy z przodu i z tyłu garażu/WC/kotłowni po 60 cm (łącznie 1,20 m)
- na szerokość dodajemy 75 cm do WC/kotłowni oraz 75 cm do garażu (łącznie 1,5 m)

Jeżeli macie jakieś uwagi komentujcie proszę, to wszystko jest jeszcze w Naszych głowach ale z niedługo musimy przelać już na papier...

Z góry dzięki za odpowiedzi...
Link do komentarza
Witam
Z przyjemnością wkraczam do grona budujących Tyberiusza (teraz pozwolenia i dostosowywanie projektu a w 2009 budowa). Z chęcią zobaczyłabym Wasze dzieła icon_smile.gif Jestem dość mobilna wiec zaproszenie z każdego z sąsiadujących ze świętokrzyskim województw chętnie przyjmę (zwłaszcza Radom).
Co do zmian chętnie przygladam sie Waszym pomysłom i wiem juz ,że ścianka w salonie będzie z ukosa. Rozważam również przekształcenie spiżarni na szafę wnękową (chyba ,że jest na nią miejsce pod schodami? - nie mam jeszcze projektu, a w necie nie da się niestety dostrzec takich szczegułów). Zrezygnuję też z zaokrągleń okien balkonowych na poddaszu na klasyczne ze wzgledu na ograniczone mozliwości zalożenia rolet itp
pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
No i klamka zapadła....Projekt kupiony, działka jest, media "w drodze", zbieramy papiery do pozwolenia (nie jest źle) - jednym słowem dołączamy do szanownego grona wielbicieli Tyberiusza!
Witam wszystkich serdecznie.
Trochę przespaliśmy lato i nie wiem czy zdążymy z pozwoleniem i fundamentami w tym roku, ale zamiar jest zacząć jak najszybciej. Budować będziemy nad morzem, w Ustce. Z tego co czytałam, póki co sąsiada-Tyberiusza w okolicy żadnego nie widać icon_sad.gif.
Studiowałam Wasze zmiany w projekcie i tak jak większośc z Was rezygnujemy ze spiżarki na rzecz większego wiatrołapu i szerszej kuchni. Oprócz tego :
- zamykamy częściowo kuchnię, tak aby "nowa" ścianka zasłoniła troche ewentualny bałagan i mogła stanąć na niej kuchenka , a od strony salonu (zaraz przy wyjściu z wiatrołapu) powstanie miejsce na niewielką komódkę (na takie podręczne rzeczy jak klucze telefony itd)
- rezygnujemy z dużych przesuwnych drzwi z jadalni na tars - tu jeszcze nie jestesmy pewni ostatecznej wersji
- największą zmianą jest rezygnacja z 2 balkonów od strony wejścia i ogrodu,
- cofamy drzwi wejściowe o 0,5m (na gotowo po ociepleniu) w głąb wiatrołapu, tak aby uzyskac przytulną wnękę
(to wiąże się też ze zmianą w kształcie fundamentu).
Mam nadzieję, że mimo to, nasz dom będzie pełnym uroku Tyberiuszem icon_smile.gif.
Z balkonów rezygnujemy ze względów oszczędnościowych jaki, a może przede wszystkim, ze względu na to, że mam fobię i nie wyobrażam sobie małego dziecka, ciekawgo świata w pokoju z balkonem icon_smile.gif.
Czy moglibyście podzielić się informacją, czy budujecie z zgodnie z projektem z silki czy z czegoś innego?
My z męzem wałkujemy porotherm 25 lub poroton 24 + oczywiście porządne ocieplenie....Jak to wyglada u Was?
Jeszcze raz pozdrawiam.
mam nadzieję, ze nasze forum nabierze trochę kolorów częściej będziemy się na nim komunikować icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
witam
rozpoczelismy budowe tyberiusza w rzeszowie

pilnie poszukuje osob ktore zmienily strop z zelbetowego na terive, leiera i tym podobne, zalezy mi na sposobie w jaki zostal rozwiazany problem podciagu aby nie miec niepotrzebnej belki przez srodek salonu

prosze o odpowiedz na forum lub na maila admin@dommody.pl

ja juz rozpoczolem wkoncu budowe, sukcesywnie zamieszczam zdjecia w mojej galerii i innych tez do tego zachecam

http://www.tyberiusz.znamirowski.eu/

zmiany jakie dokonalem to
1. zminiejszenie tarasu na ksztalt kwadratu 3 na 3 m
2. rozszezenie czesci z garazem o 80cm i 60 w tyl i do przodu
Link do komentarza
Cytat

Witam. Ja również mam taki problem jak znamir.
Zaczynamy budowę Tyberiusza w Dobrczu.
Chcemy zmienić strop na terive itp.
Proszę o sugestie na forum lub na maila - mimilopez@wp.pl
Będę ogromnie wdzięczna za wszelkie zdjęcia Tyberiusza. Z góry dziękuję.




A po co zmieniać strop skoro monolit jest tańszy i mocniejszy - po za tym jest juz w projekcie. Terrivę tylko szybciej się robi...ale jesli Ci się nie spieszy to po co?

Ja wylewam monolit.

pozdr.

PS.
Napiszcie proszę jakie zamierzacie murować ścianki kolankowe? W projekcie jest 64cm myślałem żeby ją trochę podnieść ale boję się ze bryła domu straci na wyglądzie.
Link do komentarza
Pierwsze plany też dotyczyły monolitu, ale nasi znajomi twierdzą, że za monolit wyjdzie dużo więcej - przy czym nie potrafią powiedzieć ile. No i mamy mały mętlik w głowie...
Co do ścianki to podnosimy o jeden pustak - mam nadzieję, że to nie wpłynie na wygląd domu.
Pozdrawiam i proszę o kolejne sugestie dotyczące Tyberiusza.
Link do komentarza
Cytat

Pierwsze plany też dotyczyły monolitu, ale nasi znajomi twierdzą, że za monolit wyjdzie dużo więcej - przy czym nie potrafią powiedzieć ile. No i mamy mały mętlik w głowie...
Co do ścianki to podnosimy o jeden pustak - mam nadzieję, że to nie wpłynie na wygląd domu.
Pozdrawiam i proszę o kolejne sugestie dotyczące Tyberiusza.



Rób monolit - na pewno nie będzie droższy. Dla mnie strop z pustaków jakoś nie przemawia. Po za tym powiekszyłem sobie salon przecinając po skosie taras wielkim oknem - tutaj strop sprawdzi sie tylko monolityczny.

Planowałem jeszcze zrezygnować z lukarny i balkonu nad wykuszem w jadalni (żeby pociąć koszty) i wstawić zamiast tego 3 okna polaciowe - bardzo mi sie podobają; ale obawiam się że znacznie to zmniejszy i tak niewielki juz pokój. Co o tym sądzicie?

Jesli ktoś ma jakieś fotki wnętrz to bardzo poproszę i z góry dziekuję. (możecie wstawić na forum).
krzysztofkuprewicz@wp.pl
Link do komentarza
Masz rację - będziemy robić monolit. Zwłaszcza, że również przecinamy taras pod kątem 45 stopni (Zamiast 2 okien będzie jedno duże).

Rezygnujemy z balkonu w jednej z sypialni, a także wydłużamy o jeden - dwa stopnie schody (żeby były mniej strome). W łazience na poddaszu dodajemy jeszcze jedno okno i trochę zmieniamy gabaryty garażu aby było w środku miejsce np. na narzędzia ogrodnicze itp. Rezygnujemy ze spiżarni, którą dzielimy na pół (1 połowa powiększy kuchnię a druga część to będzie szafa wnękowa.

Ja również szukam fotek. Kilka dni temu temu były fajne zdjęcia pod adresem http://picasaweb.google.pl/t.miszkiewicz/Tyberiusz
ale teraz adres jest nieaktualny - nie wiem czemu.

Z czego robicie ściany?
Link do komentarza
Witam!

Ja buduję z gazobetonu 24.

Napisz mi w której sypialni rezygnujecie z balkonu? Co robicie w zamian? - okna dachowe?

Ja kuchnię zamieniłem z gabinetem - nie chcę mieć otwartej.

Napisz mi na jakim etapie jesteś i jakie zmiany jeszcze planujesz. Może masz już jakieś fotki? jeśli tak to podeślij na krzysztofkuprewicz@wp.pl lub zamieść na forum.

pozdr.
Link do komentarza
Witajcie,

Widzę że ruch się zrobił na forum i sporo osób przybyło budujących Tyberiusza - dołączę się do dyskusji icon_wink.gif

Krzysztof Kuprewicz
Jestem tego samego zdania, że nie ma potrzeby zmieniać stropu i monolityczny/wylewany jest OK a w przypadku krycia dachu czymś innym niż dachówka można go śmiało odchudzić do 16 a nawet 14 cm (oryginalnie 20 cm), stop wyjdzie znacznie tańszy gdy możemy go odchudzić. Pracy przy Terrivie i monolicie jest praktycznie tyle samo, różnica w cenie 30-50% więcej w kosztach Terrivy.
Co do ścianki kolankowej to dłuuuuugo nad tym myślałem, przeglądałem już realizowane obiekty i widziałem już różne bryły tego domu, mniej lub bardziej udane. Wg prostych, bardzo prostych obliczeń podwyższenie ściany kolankowej o 24 cm (pustaczek) i wydłużenie krokwi bez zmiany kąta dachu powoduje że okap urośnie z 80 cm na 110 (około 30 cm) - robi się "czapka" i dom traci na wyglądzie. Tak szeroki okap powoduje dodatkowo zacienienie okien i mniejszy dopływ światła do parteru icon_sad.gif
Jeżeli natomiast nie przedłużymy krokwi to owszem, okap pozostanie szeroki na 80 cm ale dom traci znacząco na wyglądzie - na podanej poniżej stronie internetowej zamieściłem kilka zdjęć z realizacji, gdzie można zauważyć różne wersje Tyberiusza ze zmodyfikowanymi ściankami kolankowymi i krokwiami - to najlepiej obrazuje jak trzeba być ostrożnym przy takich zmianach, bo bryła naprawdę się zmienia.
Doszedłem do wniosku, że albo zmienię wysokość ściany kolankowej max o 10-12 cm albo pozostawię taką jaka jest. Ponieważ zamierzam odchudzić płytę o około 5 cm to dodatkowo ścianka urośnie o te 5 cm - po obliczeniach wychodzi na to iż będzie na około 80 cm (nie mam pewności czy 64 cm to wysokość nad garażem a w pokoikach chyba jest oryginalnie 75 cm - może ktoś to zweryfikować ?)

anrazu
Bryła domu się zmieni, uwierz mi - powyżej prosty przykład z okapem który urośnie o około 30 cm. Proponuję oglądnąć zdjęcia Tybeiuszy jakie znalazłem w sieci i umieściłem w albumie - można na własne oczy zobaczyć jak różne są te domy po zmianach.

Nasze zmiany:
- ścianka w salonie pod kątem około 45 st, robimy witrynę z 2 stałymi oknami i środkowym ruchomym,
- powiększamy garaż/łazienkę/pom. gospodarcze poprzez: wydłużenie o 50 cm do przodu, 50 cm do tyłu i o 100 cm na szerokość domu (po 50 na łazienkę/pom. gosp. oraz 50 w garażu),
- ścianka kolankowa tak jak pisałem: o 10-12 cm + 5 cm tytułem odchudzenia płyty z 20 na 15 cm, wydłużenie krokwi, powiększenie okapu o około 15 cm wynikające z geometrii dachu,
- pokrycie dachowe blacho-dachówka lub gont bitumiczny (coś ala Onduline), tym samym odchudzenie więźby dachowej bo nie musi być taka mocna jak pod dachówkę,
- zmiana schodów, chcemy dodać 1-2 schodki aby były wygodniejsze do chodzenia - stanowczo za strome są w projekcie, być może pół schodka wysuniemy poza istniejącą ścianę a później zabudujemy to jeszcze (przejście tutaj będzie szerokie ponieważ ściana w salonie pod kątem 45 st),
- dzielimy również spiżarkę na rzecz kuchni i wiatrołapu (50/50),
- rezygnujemy z tarasów półokrągłych przy salonie, od frontu pozostają,
- na stryszku zrobimy pralnie i suszarnie oraz garderobę ogólnodostępną, pewno jakieś okienko dachowe dodamy aby było więcej światła,
- obecną garderobę łączymy z jednym z pokoi powiększając go (będzie tam jeden słup drewniany ale przy ścianie więc nie będzie znacząco przeszkadzał), dodajemy w tym długim pokoiku dodatkowe okno dachowe,
- myślimy jeszcze pod schodami zrobić szafę wnękową, być może przedłużymy ją tak aby była na całą długość aż po łazienkę a przebudujemy sobie już wewnętrznie kwestię ścianek działowych (wcześniej zamieszczałem rysunek z takimi zmianami - to są raczej plany jeszcze nie pewne),

Inne zmiany to de facto tylko zmiany kosmetyczne i na tyle drobne, że nie ma co o nich wspominać.

Zwróćcie uwagą na okna na parterze, podobno umieszczone są zbyt nisko np. w kuchni i ciężko pod nie później dorobić meble (okna na wys. 80 cm od podłogi, wygodne meble w kuchni to 85 cm - niby nic a robi różnicę, podobnie zresztą jak schody).

Chodzi nam jeszcze po głowie wylewany cały trop poddasza (sarkofag jak go niektórzy zwą) - jest dużo powodów ZA takiego rozwiązania, płyty są lekkie ale wszystko to "chodzi" i mogą występować pęknięcia na łączeniach płyt (dach ma różne naprężenia w lecie, w zimie, to wszystko troszkę się przesuwa i powoduje zmiany). Tutaj jeszcze decyzje nie są podejmowane, nie jestem przekonany do żadnej z opcji więc narazie szukam opinii - może i Wy się wypowiecie.

Oto zgromadzona galeria zdjęć TYBERIUSZów:
http://picasaweb.google.pl/maciej.glod/TYB...ey=SKMo6SQXo0M#

Pozdrawiam i zachęcam do dyskusji icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...