Skocz do zawartości

Tyberiusz / Domena


meidi

Recommended Posts

  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Witam,
jesteśmy bardzo zainteresowani projektem Tyberiusz, nareszcie gdyż cały wolny czas spędzaliśmy na wybieraniu projektu i mam tego już serdecznie dosyć. Mam jednak wielką prośbę do osób realizujących ten projekt: Czy umożliwicie nam zobaczenie go w rzeczywitości? Już kilkakrotnie byliśmy na któryś z proj zdecydowani, po zobaczebniu go w realu za każdym razem coś nas zrażało i rezygnowaliśmy. Proszę zrozumcie nasze wątpliwości, myślę że każdy kto podjął decyzję o budowie borykał się z podobnymi.
Mieszkamy w woj lubelskim jednak z uwagi na mobilną pracę jestem w stanie podjechać wszędzie w woj świętokrzyskim, małopolskim, podkarpackim i mazowieckim. Bardzo proszę o odzew.
Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

A o to kilka aktaulnych zdjęć mojego domku, tylko nie patrzcie na datę.
Pozdrawiam icon_biggrin.gif



No no no!!! Ładne cacko!!!!

Wszystko ładnie tylko chyba niepotrzebnie podnosiłeś scianę kolankową...zmienila się nieco bryła...
Ja nic nie zmieniałem a pomieszczenia na górze są i tak przestronne.

Powiedz mi jeszcze ile wyniosła cię elewacja?- ile wyszło Ci styro i jaki gruby dałeś?
Jak masz rozwiązany odpływ wody z rynien?

pozdrawiam

krzysztof
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Witamy wszystkich Tyberiuszowiczów icon_biggrin.gif

My od maja tego roku również budujemy Tyberiusza. Dokonaliśmy kilku zmian - przede wszystkim część domu podpiwniczyliśmy. Powiększyliśmy salon kosztem części tarasu. W salonie zamiast okna zrobiliśmy dzrzwi tarasowe. Również ze schodami trochę zakombinowaliśmy, bo w projekcie są wg nas za strome. Górę podnieśliśmy o jeden pustak. Teraz jesteśmy na etapie budowy dachu.
Następnym razem postaramy się załączyć jakieś fotki.
Pozdrawiamy serdecznie icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 miesiące temu...
Witajcie Kochani icon_smile.gif

Wraz z mężem również chcemy budować w przyszłości Tyberiusza icon_wink.gif Dosłownie zachorowaliśmy na niego, ale przed podjęciem tak ważnej decyzji o zadłużeniu się na całe życie chcemy najpierw zorientować się nad kosztami, które są najważniejsze. Mamy WIELKĄ prośbę do osób, które są w trakcie budowy, albo już wybudowali, żeby (jeśli to nie problem) podali na forum następujące koszty:

1. stan zerowy
2. stan surowy otwarty
3. stan surowy zamknięty
4. koszty instalacji
5. wykończenie (tynki i posadzki)
6. jakie zmiany (bo od tego zależy jak to wpłynęło na koszty)

Z góry bardzo dziękujemy osobom, które odpiszą.

Pozdrawiamy
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie temu...
Witamy wszystkich formumowiczów tyberiuszowiczów!

Budujemy już nasz domek dwa lata. Schody wydłużyliśmy (zupełnie przypadkiem przez błąd murarza) do końca komina i w ten sposób są mniej strome i mają wysokość 17 cm. Nie jestem zwolennikiem podnoszenia ścinki kolankowej i u nas też nie podnosiłem. Widać na zdjęciach załączonych przez innych forumowiczów, że dom traci swój elegancji wygląd i robi się z niego taka "szkoła".
Jesteśmy na etapie montażu okien oraz instalacji.
Mam pytanie: jak u was murarze szalowali czapy na murkach oporowych? Nie mam pomysłu jak to zrobić.
Załączam kilka fotek naszego Tyberiusza;)
Pozdrawiamy;)

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Witamy wszystkich formumowiczów tyberiuszowiczów!

Budujemy już nasz domek dwa lata. Schody wydłużyliśmy (zupełnie przypadkiem przez błąd murarza) do końca komina i w ten sposób są mniej strome i mają wysokość 17 cm. Nie jestem zwolennikiem podnoszenia ścinki kolankowej i u nas też nie podnosiłem. Widać na zdjęciach załączonych przez innych forumowiczów, że dom traci swój elegancji wygląd i robi się z niego taka "szkoła".
Jesteśmy na etapie montażu okien oraz instalacji.
Mam pytanie: jak u was murarze szalowali czapy na murkach oporowych? Nie mam pomysłu jak to zrobić.
Załączam kilka fotek naszego Tyberiusza;)
Pozdrawiamy;)

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez Piotrek i Agnieszka (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
Proponuje poszukać innego producenta okien.

Cytat

witam,
mam pytanie do tych z Panstwa, ktorzy nie zrezygnowali z okien " lukowych"na poddaszu, a mianowicie, czy okna te sa rozwierno-uchylne? w naszym przypadku producent odmowil wynonania typ. r-u. I sa tylko rozwierne z blokada w klamce.


To zależy od standardu wykonczenia i uzytych materiałów. Mi wyszło pół miliona złotych czyli trochę przekroczyłem budżet...
ale przy następnym domu będzie inaczej...
pozdr.
krzy
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Witam, mam dwa pytanie,czy ma moze ktos projekt Tyberuisza do odsprzedania z checia kupie ten projekt,wie moze ktos jaki koszt jest budowy Tyberiusza do stanu pod klucz?? Bardzo dziekuje za odpowiedz.



Koszt budowy wg kosztorysu to ok. 430 tyś. zł. Jesteśmy na etapie wykańczania wnętrz i można chyba stwierdzić, że końcowa kwota będzie trochę niższa.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 9 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...