Skocz do zawartości

Przebudowa istniejącego tarasu nad garażem na tzw. Taras wentylowany


Recommended Posts

Od jakiegoś czasu mamy w końcu możliwość zbudowania tarasu gwarantujucego komfort oraz dobre wykonanie nawet niespecjalnie dla fachowcòw - mowa o tarasie wentylowanym. Nic tylko się cieszyć bo w naszym klimacie do niedawna , zrobić porządnie taras to był majstersztyk.
Przechodząc do sedna...
  Jestem posiadaczem domu z tarasem 40m2 nad garażem .
Chciałbym z obecnego nieszczęsnego tarasu zrobić taras wentylowany .
Z tego co sprawdziłem w opisach tego tarasu, rzekomo można ów taras zrobić , nie meczac się jak to było do tej pory w zrywanie wszystkich warstw i wykonywaniu ich na nowo . Spotkałem się z opisem że po nałożeniu warstwy hydroizolacyjnej ( np: membrany EPMD ) na obecną wadliwą lub wadliwe warstwy tarasu , mamy zapewnione sukces i możemy się już cieszyć z nowego nieprzekającego tarasu.
Powiem szczerze że chciałbym żeby tak było ale mam pewne obawy.
Jak patrzę na mój obecny taras
Gołym okiem widać błędy zarówno konstrukcyjne jak i robocze.
Powierzchnia tarasu jest nie równa , spadek jest zrobiony że środka tarasu ..są 2 spadki idące że środka do prawego i lewego boku , brak dylatacji i nie wiadomo co jeszcze. Chciałbym to wykonać samemu tak jak należy tzn.

1. Skucie betonu do płyty konstrukcyjnej
nowego betonu .
spadku 2%
odpowiednich dylatacji
5. Utworzenie warstwy paraizolacyjnej
6. Warstwa termiczną że styroduru xps 10cm
dociskowa 6 cm wraz z siatką zbrojeniowe
8. Hydroizolacja - membrana epdm
9.płyty tarasowe
10. System okapników...

Ale przy powierzchni tego tarasu 40m2
Koszta wynoszą odpowiednio ( nie policzyłem jeszcze drobnych rzeczy )

beton na płytę około 1400 zł
budowlana pvc 2 warstwy po 42m2  = 115 zł
3. 40m2 styroduru xps 10cm = 1680 zł
4. Folia budowlana pvc 42m2 = 55zł
cementowa 5-6cm = 500 zł
6. Siatką zbrojeniowa = 430 zł
Membrana epdm 6m x = 3070 zł
7.płyty tarasowe na 40m2 = 5000 zł
8. System profili i okapników = 2600 zł

Co daje mi kwotę ponad 14000 zł że wszystkimi materiałami wyjdzie ponad 15000 , robocizny nie liczę bo chciałem to samemu porządnie zrobić, ale przy kosztach jakie  wychodzą nie wiem czy nie lepiej rzucić w to granatem ?

Jeśli ktoś potrafi mnie przekonać że utworzenie nowej warstwy hydroizolacyjnej na istniejące warstwy załatwi sprawę , niech spróbuje mnie przekonać odpowiednimi argumentami , bo wiedząc co woda szukające ujścia potrafi zrobić , śmiem lekko powątpiewać.

Jeśli możecie mi coś podpowiedzieć żeby zmniejszyć koszty ale żebym za rok nie musiał wszystkiego zrywać to proszę o poradę.
 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...