Skocz do zawartości

co trzeba zeby dom byl odebryny do uzytku?


mrunowski

Recommended Posts

Witam,

budowa domu sie ciagne, w tym roku wstawilem okna i wytynkowalem od srodka. Wode, prad i szambo tez juz mam. Chcialem dom ubezpieczyc i tam mi deweloper powiedzial, ze dopuki dom niejest oddany do uzytku, nie jest rowniez ubezpieczony od wandalizmu. Tz. : ktos moze przyjsc wyjac okna a ja z ubezpieczalni nic niedostane.

Moje pytanie: jakie minimalne warunki musze spelnic, zeby moj dom zostal odebrany.

Dzieki
Link do komentarza
Przepisy nie precyzują jakie prace muszą być wykonane, aby mógł nastąpić częściowy odbiór domu. W praktyce przyjęło się że w domu muszą być przynajmniej podłączone wszystkie instalacje, funkcjonujące ogrzewanie oraz nadająca się do użytkowania kuchnia, łazienka i pokój mieszkalny.


https://budujemydom.pl/porady/94
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam,

budowa domu sie ciagne, w tym roku wstawilem okna i wytynkowalem od srodka. Wode, prad i szambo tez juz mam. Chcialem dom ubezpieczyc i tam mi deweloper powiedzial, ze dopuki dom niejest oddany do uzytku, nie jest rowniez ubezpieczony od wandalizmu. Tz. : ktos moze przyjsc wyjac okna a ja z ubezpieczalni nic niedostane.

Moje pytanie: jakie minimalne warunki musze spelnic, zeby moj dom zostal odebrany.

Dzieki


Witam.Co do ubezpieczenia to można to zrobić na dowolnym etapie budowy i co ma do tego developer?Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Można zgłosić odbiór częściowy budynku gdy są spełnione pewne warunki(przyłącza, pokój, kuchnia, łazienka) "w stanie używalności".
A ubezpieczyć budynek możesz w każdej chwili niezależnie od etapu budowy. My ubezpieczaliśmy . Zadzwoń do firmy Canada Brokers - oni dopasują ci ubezpieczenie - nic za to nie zapłacisz. Mają podpisane umowy ze wszystkimi firmami ubezpieczoniowymi i ubezpieczają w ich imieniu.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...