Skocz do zawartości

RODZAJE STROPÓW - wady i zalety oraz koszty wykonania


Recommended Posts

Gość Góral
Kpina zelbet jest zdecydowanie tańszy tylko nie ma kto wam płacić za te bzdury w przypadku gestozebrowych itd znajdą się ludzie którzy wam podziekuja w odpowiedni sposób
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
żelbet jest tańszy? , chyba jak stal ukradniesz, najtaniej i najszybciej wyjdzie gęstożebrowy, bo jak w drewnianym doliczymy wygłuszenia i atestowane kotwy z wieszakami to wyjdzie jeszcze drożej
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Dnia 7.05.2018 o 21:19, Pomocnik napisał:

Wybór systemu stropowego to jedna z najważniejszych decyzji, jaką trzeba podjąć przed rozpoczęciem budowy domu. O ile bowiem elewację czy dach można wymienić, to strop w większości przypadków musi służyć tak długo, ile cały budynek.

Elewacja - to wygląd ściany zewnetrznej (i nie tylko, to cały widok strony domu), nie bryła, czy mur. Więc wg mnie źle użyty termin.  Raczej wykończenie ściany zewnętrznej można zmienić. Muru zewnętrznego raczej nie - choć troszkę łatwiej go wymienić, niż strop. Choć zależy który :takaemotka:

A więc - nad ścianami nośnymi trzeba równie mocno się zastanowić jak na stropami - tym bardziej, że powinny stanowić spójną konstrukcję całości i są dość mocno związane dosłownie ze sobą.

Link do komentarza
10 minut temu, zenek napisał:

wg mnie źle użyty termin.

wg mnie dzielisz włos na czworo :scratching::icon_rolleyes:... jak zwykle, zresztą...

 

Już na pierwszy rzut oka wiadomo o co chodzi...

W tekście wiadomo, bo tobie o co chodzi - już niekoniecznie...

Link do komentarza
1 godzinę temu, uroboros napisał:

 

Już na pierwszy rzut oka wiadomo o co chodzi...

W tekście wiadomo, bo tobie o co chodzi - już niekoniecznie...

Zacytowałem tekst - pokazałem nieprawidłowe, niejasne określenie. wykazałem dlaczego i pokazałem prawidłowe. Jest git!

A ty jak chcesz rzucać okiem, to rzucaj - tylko na oko to chłop w szpitalu umarł :14_relaxed: 

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Gość Łukasz_8828
W odróżnieniu od stropów monolitycznych, panele nie wymagają czasochłonnego deskowani i można je użytkować bezpośrednio po ułożeniu. Poza tym taki strop ma o wiele wyższe parametry akustyczne.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...