Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Co to za roślina...podobna do monstera


Recommended Posts

  • 2 lata temu...
Dnia 3.05.2018 o 13:55, BoskiEm napisał:

Witam, proszę o pomoc w rozpoznaniu gdyż wyrosła mi już całkiem spora i nie mam pojęcia jak dalej się za nią zabrać(przesadzanie itd...) 
🤩

31882808_1635810293204037_2114609440035438592_n.jpg

Ta roślina to Monstera Dziurawa (Monstera Deliciosa) - pochodzi z tropików. Przy odpowiedniej pielęgnacji pojawiają się charakterystyczne wcięcia. Ogólnie roślina może osiągnąć spore rozmiary. Lubi słońce (nie należy jej wystawiać bezpośrednio na działanie promieni słonecznych)  i dużą wilgoć (Monsterę należy podlewać nie więcej niż 2 razy w tygodniu). Jeżeli chodzi o nawożenie Monstery dobrze jest robić to co 2 - 3 tygodnie. 

 

Będzie pięknie rosnąć i cieszyć oko u każdego w domu lub w mieszkaniu. 

monstery-dziurawa-deliciousa.jpg

Link to postu

Zgadza się - młode egzemplarze monstery mają pełne sercowate liście. Roślina lubi słońce. Radzi sobie też w półcieniu, ale wtedy liście mają mniej wcięć. Sadzonki nie powinny być wystawione na silne światło.

Ostatnio wróciła moda na monsterę i inne tropikalne rośliny we wnętrzach. Pamiętajmy, że w stanie naturalnym jest ona dużym pnączem. Warto więc zaopatrzyć się w sporą donicę [nie lubi częstego przesadzania] i podpórkę. Na dnie donicy należy utworzyć warstwę drenażu. Ziemię powinno się wymieszać z perlitem w proporcji 2:1.

Zakurzone liście przecieramy wilgotną ściereczką. Warto też je regularnie spryskiwać wodą.

Wszystkie części rośliny są trujące.

Link to postu
  • 7 miesiące temu...

Jesienią, gdy dni są coraz krótsze, a w mieszkaniach rozpoczyna się sezon grzewczy, pamiętajmy, by odpowiednio dbać o rośliny domowe, a przede wszystkim:

-rekompensować im niedobór światła – w miarę możliwości ustawić donice blisko okna i przecierać liście z kurzu, który także ogranicza dopływ promieni słonecznych;

-przeciwdziałać spadkowi wilgotności powstającego na skutek ogrzewania wnętrz. Większości roślin preferuje wilgotne powietrze. Można umieścić na grzejnikach specjalne pojemniki z wodą lub ustawić doniczki w podstawkach z kamykami, do których wlewa się wodę. Warto też regularnie zraszać liście;

-w okresie jesienno-zimowym wiele roślin domowych przechodzi w stan spoczynku, należy więc ograniczyć nieco ich podlewanie i nawożenie.

 

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...