Skocz do zawartości

Kiedy potrzebne jest deskowanie dachu?


Recommended Posts

Mariusz...Ty masz reklamy łykać a nie budować się uczyć! ;)

Dechy, papa, a pod nimi porządny przewiew (najlepiej strych :)). To najlepszy sposób na dach....Na taki dach możesz sobie kłaść co chcesz, nie martwiąc się, że dekarz miał gorszy dzień i folia mu się podwinęła i cieknie przy kominach....

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Gość Krzysiek
Jak masz strych z dobra wentylacja to deskowanie na dachu może być ,,na ciasno" wilgoć wyparuje z desek . Ja tylko nie polecam taśmy dekarskiej w kalenicy bo to zamyka cyrkulację Ale to tylko moje zdanie .
Link do komentarza
Dnia 3.05.2018 o 09:20, Pomocnik napisał:

Majster prosto i zrozumiale tłumaczy, a Inwestor zadaje coraz bardziej dociekliwe pytania… Tym razem radzi, kiedy stosować deskowanie na więźbie dachowej.

 

Dnia 3.05.2018 o 09:20, Gość Mariusz napisał:

I dalej nic nie wiem o dachach...

Tu rzeczywiście trochę nie wiadomo - o co chodzi z tymi szczelinami w deskowaniu pod blachą.

Gdzie szczelina nawiewna, gdzie wywiewna?; jaki jest ruch powietrza przy zadanych szparach między deskami?; gdzie mają być i jakie folie?

Jak to wszystko ma być w stosunku do deskowania ustawione?

Trochę nie wiadomo, o co chodzi!

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Gość Mateusz
Ok, to ja mam pytanie z trochę innej beczki. Nie zadeskowałem dachu ze względu na brak funduszy. Pokrycie wykonane jest z dachówki betonowej. Teraz mam już większe możliwości finansowe i pytanie czy zadeskowanie dachu pod krokwiami coś da? Za miesiąc będziemy ocieplać poddasze wełną mineralną i wpadła mi do głowy koncepcja żeby między krokwie dać wełnę 20cm (krokwie mają 22 cm). Później przykręcić dechy lub OSB do krokwi od spodu i pod to dać jeszcze 10 cm weły, następnie stelaż i płyty gipsowo kartonowe.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...