Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Czyli jeżeli jest służebność w drodze o szerokości mniejszej niż 5m to mimo wszystko jest szansa, że dostanę pozwolenie na budowę?
    • Czy mozna to uszczelnić bez kucia w ścianie? 
    • szare z czarnym się nie łączy . A wystarczyło forum poczytać  . w zasadzie nie ma to wielkiego znaczenia    Opcje  na zaś  albo iść dalej w papy dogrzać poziomy w piwnicy do wystających fragmentów ( i do 5 lat wody nie zobaczysz po 5 prawie pewne )  albo czarne wywalić i zrobić dobrze - dobre szare
    • WITAJ trzeba sobie wszystkie za i przeciw przeanalizować: - czy macie jakąś wiedzę o budownictwie, - czy macie czas na budowę, - na czym wam zależy   moje OSOBISTE zdanie: - sami będziemy się budować - od 6 lat wykonuje instalacje elektryczne w domkach i praktycznie jestem na budowie od początku aż do końca i widzę kolejne etapy budowy, skaranie boskie jak deweloper buduje, praktycznie każdy ale to każdy patrzy żeby jak najwięcej zaoszczędzić i zarobić. - śmieję się do mojej żony, bo pyta co będzie jak coś spieprzę, a ja jej na to, że jak ma mi deweloper coś spieprzyć i ja za to mam jeszcze mu zapłacić to wolę sam to spierdzielić ale za darmo  śmiech śmiechem ale jak czegoś nie będę umiał to będę pytał albo prosił o pomoc osoby które się na tym znają. - takie częste niedociągnięcia od strony dewelopera, których nie widać po odbiorze: - brak uziomu fundamentowego - brak odgromówki - instalacja elektryczna uboga i jak najtaniej - ogrzewanie podłogowe nie zawsze przemyślane i rurki rzadziej ułożone - ściany murowane krzywo, potem pęknięcia przenoszą się na tynki - krzywe ściany - izolacja fundamentów niedbale - bo szybko - widziałem krzywo osadzone okna oraz drzwi  - wylewki - nie komentuje - nadproża masakra  - ścianki działowe nie robione na zakładkę tylko dostawiane - tam na 100% będzie pękać ściana - niedrożne kanały wentylacyjne i kominowe - znajdowałem nieraz puste puszki po piwie i butelki w takich kanałach - kupując od dewelopera macie już narzucony z góry układ pomieszczeń i wielkość, samemu można projekt pod siebie wybrać i adaptować lub zaprojektować od początku - deweloper najczęściej buduje bliźniaki, czworaki i szeregówkę, zawsze będzie za ściany sąsiada słychać, - działki są przeważnie małe  - no i ten sąsiad zawsze bardzo blisko   gdy robi sie wiele samemu zajmuje to o wiele więcej czasu ale ma się kontrole nad tym co sie robi, deweloper robi szybko. czy taniej samemu czy przez dewelopera kupować może ktoś kto juz się wybudował wypowie się na ten temat. i jeszcze jedno, dające obraz na finanse: deweloper musi zapłacić firmie budowlanej za postawienie budynku, ta firma musi opłacić swoich pracowników i zarobic na tym, deweloper też musi zarobić i to pewnie nie mało a na końcu płacić klient za to, przy budowaniu samemu zostaje więcej w kieszeni.   tak jak pisałem wyżej osobiście sam chce zrobić jak najwięcej a od dewelopera nigdy bym nie kupił.   przerażające na początku mogą byc koszta, w naszym przypadku: - zakup działki - geodeta do wyznaczenia granic - nie mieliśmy granic prawnych więc dodatkowy czas i koszta - przyłącze energetyczne  - projekt - adaptacja  - pozwolenie na budowę - przyłącze wodno kanalizacyjne  - wykopanie dziury - kierownik budowy   jak na razie prawie 77 tys. a jeszcze nie mam zaczętych fundamentów   na fundamenty około 20 tys. wydamy z własna pracą + prace ziemne przy zasypywaniu kolejne koło 2 tys i dopiero murowanie ........ i juz prawie 100 tys. u dewelopera średnia cena to około 340-400 tys w moich rejonach na dolnym śląsku za pow. użytkową w  granicy 80-90 m2 + wykończenie i działka bądź jej kawałek  koło 3-4 arów   kwestia kredytu kolega kupował od dewelopera i dostał kwotę z wkładem własnym tylko tyle ile chciał deweloper, wykończenie i urządzenie w środku z własnych pieniędzy  budując samemu, tak jak my wnioskujemy od dana kwotę i w tym ujmujemy praktycznie wszystkie wydatki 
    • Gość Rafał
      Prąd niezbędny do zasilenia pompy ciepła także wpływa na klimat, choćby samo CO2. Należy także wspomnieć o "produktach" ubocznych samego wytworzenia pompy ciepła. Podsumowując stwierdzenie "Moje ogrzewanie nie przyczynia się do powstawania smogu!" jest błędne, Twoje ogrzewanie może ma mniejszy niekorzystny wpływ na środowisko ale ciągle ma!
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...