Skocz do zawartości

Małgosia z garażem / HB Studio


Jurek Opole

Recommended Posts

Witam wszystkim!
My też odwiedziliśmy naszą działeczkę... ale nie wpadłam na to, żeby wziąć aparat i móc się pochwalić. Nasz projekt w piątek idzie na ZUD, więc już bliżej niż dalej icon_smile.gif W tym roku na pewno powstaną fundamenty, a jak nam się uda mieszkanie opchnąć, to może nawet więcej icon_smile.gif

Zmiany na jakie się zdecydowaliśmy to:
1. Zlikwidowanie balkonów nad wykuszem i zmiana na prosty dwuspadowy daszek.
2. Zlikwidowanie balkonu w głównej sypialni i zrównanie ściany piętra ze ścianą parteru.
3. Zmiana materiałów budowlanych na Porotherm 44
4. Dodanie okien dachowych i ogrzewania w obu pomieszczeniach nad garażem.
5. Dodanie włazu na strych.
6. Zlikwidowanie wejścia do kuchni od strony przedpokoju i zlikwidowanie spiżarki.
7. Przeniesienie kotłowni do pomieszczenia bezpośrednio za garażem.
8. Podniesienie ścianki kolankowej o... wyjdzie "w praniu".

Jak już będę miała gotowe projekty po zatwierdzeniu to zeskanuję i pokażę.

Pozdrawiam wszystkich!
Link do komentarza
Witam wszystkich budujących "Małgosie"!

Po wyborze projektu tzn. od roku śledzimy Wasze forum.
Pomogło nam to przy adaptacji naszego projektu W projekcie dokonaliśmy kilku zmian:
- zmieniliśmy wykusz,
- zlikwidowaliśmy pomieszczenie gospodarcze, dzięki temu mamy większą łazienkę z oknem,
- w miejscu łazienki jest szeroki korytarz gdzie będzie spiżarnia lub garderoba,
- w kuchni zlikwidowaliśmy spiżarnię,
- usunęliśmy filarek przy wejściu do salonu, nie będzie drzwi do kuchni a ściana między kuchnią a salonem będzie krótsza o 1 m,
- drzwi z wiatrołapem do holu będą przesuwane, chowane w ściane a drzwi do gabinetu będą z wiatrołapu,
- podnieśliśmy ścianę kolankową,
- garaż jest o 60 cm szerszy,
- ściany na górze przed nami, ale podobnie jak "Kowalscy" przesunęliśmy drzwi naprzeciwko schodów w lewo naprzeciwko łazienki.
- nad garażem są dwa pomieszczenia: garderoba i suszarnia,
Budowę rozpoczęliśmy w maju a teraz mamy stan surowy. Budujemy na wsi na dużej działce systemem gospodarczym. Mamy kupioną dachówkę, jak się ociepli będziemy ją zakładać. Potem prąd itd.
Przesyłam kilka moich fotek, może się przydadzą (nam Wasze zdjęcia bardzo pomogły).
Pozdrawiam wszystkich budujących "Małgosie" oraz tych, którzy zamierzają się budować!!!

https://forum.budujemydom.pl/index.php?auto...r&user=9194

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Możecie przesłać mi skan lub zdjęcie projektu? Zwłaszcza chodzi mi o wygląd elewacji frontowej ze zrównanymi ścianami, planuję to samo u siebie. Dzięki
Pozdrawiam



Jak już dostanę projekt to wrzucę zdjęcia, narazie przez co najmniej tydzień nie będę go miała. A sciana wygląda ładnie - taka wieżyczka. Zapomniałam dodać, że zostawiliśmy drzwi balkonowe na górze icon_smile.gif Tylko takie zabezpieczenia będą (nie wiem jak się to fachowo nazywa).
Link do komentarza
ostrowscy: ja również zostawiam tam drzwi balkonowe, do tego zrobię drobną barierkę, a z czasem kto wie, może drewniany balkonik??? czas pokaże.
lolek: jeśli jesteś z tego pleszewa koło jarocina to super, ja jestem z jarocina a budował będę pod poznaniem. jeśli tak, to czy możemy kiedyś podjechać i obejrzeć dom w realu? głównie chodzi nam o wielkość pomieszczeń i ich usytuowanie, bo ciężko nam tak sobie wyobrazić wszystko z planu
pozdrawiam
Link do komentarza
Jurek mam pytanko.
Mam działkę w osi niemal północ południe, południe jest odchylone od osi o jakieś 25 stopni w lewo. Teoretycznie powinienem budować odbicie lustrzane. Ostatnio byłem na działce około 1300 i słońce było już prawie w osi działki, czyli w okresie od kwietnia do wrześnie po południu będzie bardziej oświetlało prawą scianę budynku - tzn od zachodu. Zimą za to promienie będą padać bardziej na lewą, czyli wschodnią elewację. Tak więc chyba raczej powinienem postawić na podstawowy projekt, z garażem z lewej strony. Właściwie jestem już zdecydowany, ale chcę się jeszcze upewnić. Jak sądzisz?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Jurek mam pytanko.



Też mi się tak wydaje tj. dom z garażem po lewej stronie (od wschodu).
Jesli dobrze zrozumiałem dom miałby stanąc tak, że front będzie na północ, tył na południe z lekkim odchyleniem tyłu w kierunku południowo wschodnim (czyli okna tyłniej elewacji "patrzą na 11:00" gdzie 12:00 to południe a 6:00 to pólnoc)
Jesli tak jest to zdecydowanie garaż po lewej wschodniej stronie dzięki czemu w salonie będziesz miał długo widno i ciepło (elektryczność i ogrzewanie - ważne w zimę i wieczorami bo w tych pokojach mieszkasz popołudniu) bo będzie od strony południowo zachodniej, a lewą stronę domu (wschód) osłonisz garażem dzięki czemu sciany łazienki, pokoju naprzeciw łazienki i pomieszczenia gospodarczego nie będą narażone na działania zimniejszej strony pólnocno wschodniej (komora powietrzna w garażu "odizoluje" pomieszczenia domu od bezpośredniego działania chłodnych wiatrów z kierunku wschodniego i południowego).

Ja tak mam - mój dom stoi w osi południe (tył) północ (front)
Zdjęcie poniżej wykonane jest 17 stycznia o godzinie 12:55 - mam w tej chwili oświetloną tylną elewację a słońce jest już w okolicach "na godzine 1:00"
025c532b11871bb7m.jpg

Zdjęcie, które jest w avatorze (to małe z lewej strony pod Jurek Opole) jest zrobione 25 pażdziernika o 13:45 (dni sa już krótsze a ok. 16:00 robi się już się już szarawo) i jak widzisz słonce o 14:00 jest już na zachodzie ... w salonie łapiesz słońce do samego końca dnia...

Gorzej z solarami (w Twoim ustawieniu) ale z tego co pamiętam to Ty nie wchodzisz w ten wynalazek icon_wink.gif
Link do komentarza
No i zaczynają się schody. Znalazłam ekipę, która za robociznę - fundamenty plus mury (ściany zewnętrzne, działowe i schody) chce 40 000 przy czym 15 000 za same fundamenty. Patrzyłam ile u was to wyniosło i wyszło mi że między 20 a 30 tyś. Powiedzcie (jeśli wiecie) ile same fundamenty kosztowały u was? Znaczy robocizna, bo narazie mnie to interesuje icon_smile.gif
Link do komentarza
Witamy

Troszkę się nie odzywaliśmy ale jakoś nie było czasu. Przeczytaliśmy wszystkie wpisy i postanowiliśmy dodać coś od siebie.

Jeśli ktoś jest zainteresowany oczyszczalnią ścieków a mało się orientuje w tym temacie to tutaj znajdzie porównanie wszystkich typów oczyszczalni zapraszamy do lektury http://www.przydomowe-oczyszczalnie.waw.pl/budowa.html
Spędziliśmy troszkę czasu szukając najlepszego rozwiązania i naszym zdaniem na uwagę zasługują te dwie oczyszczalnie http://www.aquamatic.com.pl/index.php?go=dom http://www.titan-eko.pl/category/19/product/323/
Jeśli ktoś znalazł coś ciekawszego to poprosimy o link.
Wybieramy również piec. Czy ktoś z was dokonał już takiego zakupu? Jak tak to na jakie paliwo? Jakiej mocy? My zastanawiamy się nad piecem miałowym w połączeniu z ekogroszkiem. Chcielibyśmy uniknąć pieca na jeden rodzaj paliwa. Po przejrzeniu paru stronek wybraliśmy na razie dwa piecyki jeden to Ling Duo Plus Klimosza drugi to SKAMP-P Premium firmy SEKOM Pleszew.
Na razie jesteśmy w początkowej fazie wyboru więc może ktoś z was doradzi nam coś w tym zakresie.

Co do naszej Małgosi to powoli zaczynamy dalszą budowę - harmonogram prac już powstał (terminy z wykonawcami uzgodnione). Czas nas nie goni, gdyż wprowadzenie planujemy dopiero za półtora roku.

- połowa lutego jak temperatura pozwoli wstawiamy okna (plastikowe kolor orzech,
zrezygnowaliśmy z drewna z powodu wygodnictwa).
- początek marca wchodzi elektryk (okazało się że naszym sąsiadem jest elektryk, koszt robocizny
wyniesie nas 1.000zł jak powiedział elektryk o sąsiadów trzeba dbać i żyć z nimi w zgodzie icon_lol.gif )
- początek kwietnia woda i ogrzewanie
- koniec kwietnia tynki wewnętrzne
- czerwiec ogrzewanie podłogowe i wylewki
- lipiec tarasy i kafle garaż, kotłownia, montaż drzwi wejściowych i bramy garażowej
- wrzesień ocieplenie dachu, karton gipsy, Na dach wełnę już kupiliśmy: isover uni mata 15cm miedzy krokwie i 10cm w stelaż pod karton gipsy. Tak jak wspominałem cena wełny w okresie zimowym jest 30-40% tańsza niż latem więc warto się zastanowić nad kupnem teraz. Cena jaką zapłaciliśmy to 10,90 zł/m2 za 10cm i 15,90 zł/m2 za 15cm.


Pozdrawiamy Ania i Daniel
Link do komentarza
Witam

Mam pytanie odnośnie stropu. W projekcie jest strop żelbetowy. Jeden z wykonawców zwrócił mi uwagę, że strop ten jest dość drogi w wykonaniu i on proponuje strop gęstożebrowy. Ale podejrzewam, że stropu nie można sobie zmienić od tak i że bedzie to wymagało zrobienia zmian przez architekta. Jakie stropy macie w swoich Małgosiach?
Pozdrawiam, Etka
Link do komentarza
Cytat

A teraz doczytałam, że teriva i porotherm to są stropy gęstożebrowe. Lekko zamieszałam




Witam

Projekt przewiduje właśnie strop żelbetowy gęsto żebrowy TERIVA
Co do ceny to zależy jakie bloczki wybierzesz. Niestety niepamiętam różnic w cenach. My wylewaliśmy beton z betoniarni 2 beczki koszt 8.000zł (razem z schodami przypominam mamy schody lane) Może być troszkę taniej jak ktoś będzie robił beton sam ale nigdy nie uzyska się takiej jakości betonu i raczej mało jaki wykonawca zdecyduje się na to.

Pozdrawiamy Ania i Daniel
Link do komentarza
Witam, dawno nie zaglądałem z braku czasu, widzę coraz większe zainteresowanie Małgosią - ma wzięcie icon_smile.gif

Wrzucam do mojej galeryjki kilka nowych foto - tydzień temu skończyli mi krycie dachu, zamontowali drzwi wejściowe i bramę, reszta w środku w trakcie intensywnych prac, choć zima nie daje za wiele porobić icon_sad.gif


Pozdrawiam Małgosiowiczów icon_smile.gif
nowe foto
Link do komentarza
No i zaczynają się schody. Znalazłam ekipę, która za robociznę - fundamenty plus mury (ściany zewnętrzne, działowe i schody) chce 40 000 przy czym 15 000 za same fundamenty. Patrzyłam ile u was to wyniosło i wyszło mi że między 20 a 30 tyś. Powiedzcie (jeśli wiecie) ile same fundamenty kosztowały u was? Znaczy robocizna, bo narazie mnie to interesuje


--------------------
Ostrowscy-Ja tez jestem na etapie poszukiwania ekipy. W dolnośląskim jest różnie. Najlepsza oferta jaka dostałam to 48 tys z dachem, sciany zewnętrzne, działowe i nośne. Było też 64tys, 58tys, ale było też 54 za same ściany. Dach 55-100zł za metr. Trfaił mi sie tez wykonawca
za 40 tys sciany z dachem, ale ten chciał mi strop zmieniac na terive, a w projekcie jest teriva.
O robocizne samych fundamentów nie pytałam.
Pozdrawiam

P.S Nie umiem wstawiać tych cytatów
Link do komentarza
Cytat

No i zaczynają się schody. Znalazłam ekipę, która za robociznę - fundamenty plus mury (ściany zewnętrzne, działowe i schody) chce 40 000 przy czym 15 000 za same fundamenty. Patrzyłam ile u was to wyniosło i wyszło mi że między 20 a 30 tyś. Powiedzcie (jeśli wiecie) ile same fundamenty kosztowały u was? Znaczy robocizna, bo narazie mnie to interesuje icon_smile.gif


Nie wypowiadam się bo u mnie gość po prostu powiedział ile chce za całość i podzielił tą kwotę na z sufitu wzięte cześci płatne po etapach np. po ławach zapłaciłem 4tyś ściany fundamentów + wykonanie płyty 7 tyś (w tym momencie masz stan zerowy robocizba 11 tyś) ale jak mówię to nie jest wyznacznik tylko po prostu płatność w ratach. Miałem zaufanego i sprawdzonego wykonawcę więc było mi wszystko jedno w jakich ratach mu zapłacę to na co się umówiliśmy.
U mnie robocizna była => za budowlankę bez dachu było 28 tyś a robocizna dachu 13,4 tyś ; razem 41 tyś. robocizna stan surowy otwarty. U mnie taklie są poprostu ceny - rozmawiałem z innymi budującymi w okolicach.
Link do komentarza
Witam wszystkich,

długo nie pisałem
na wstępie pozdro dla Jurka Opole i jego żony i wielkie dzięki za umożliwienie oglądnięcia ich Małgosi w realu

my jesteśmy na etapie ścian szczytowych i kolankowych poddasza.
potem jeszcze działowe na górze, wyciągnięcie kominów i wchodzą cieśle i dekarze.
Za stan zerowy Gośki z podwójnym garażem wyszło nam robocizna 12 tys.
Z tym, że w garażu wymurowali mi z bloczków kanał do majsterkowania pod autem i mury wokół tarasów.
Ogólnie robocizna za całość oprócz dachu ma być 38 tys, ale majster sam biega za materiałami, bo ja nie mam czasu.

Robocizna za dach z deskowaniem, papowaniem, rynnowaniem, montaż okien połaciowych, podbitka lub nadbitka, docieplanie itd to miałem dwie oferty 26tys i 21tys. Porównałem jakość i wybrałem ekipę za 21tys. Pochodzą z okolic Ostrzeszowa, a tam co drugi to cieśla i dekarz więc na robocie się znają.

Tutaj wprowadzone zmiany:
- podwójny garaż (jedno stanowisko z kanałem)
- wyciągnięcie ściany przedniej z garażu na równo z przednią ścianą domu od kuchni
- zrównanie tylnej ściany domu z garażem (wyszło niezłe pom. gosp)
- przeniesienie kotłowni za garaż, w miejscu kotłowni jest pralnia
- 2 kanały dymne (jeden do groszku - piec za garażem w kotłowni, drugi do gazu - piecyk gazowy w pralni)
- kominek z DGP
- podniesiona kolankowa o 2 bloczki (w projekcie jest 40cm)
- SCHODY (na to chyba nikt się jeszcze nie odważył icon_smile.gif
- schody niezabiegowe lecz proste ze spocznikiem nad łazienką (lane betonowe 12 stopni, spocznik i 3 stopnie)
(uwaga powstaje skos w łazience, ale pod nim będzie sedes więc nie jest to problem, natomiast spocznik obniżył w jednym miejscu sufit w łazience o 20cm)
- przesunięcie schodów tak aby schodząc z góry wychodzić mniej więcej pośrodku wejścia do salonu (spowodowało to powiększenie pokoju na dole od str ogrodu i zmniejszenie tego od str wejścia, łazienka na górze jest prostokątna a nie w kształcie L)
- wejście do pomieszczenia nad garażem ze spocznika (drzwi na środku spocznika), likwidacja wejść z pokoju i łazienki
- wejście do łazienki na dole z prawej strony schodów zamiast z korytarza
Jak to wyszło? Nam się podoba i pasuje. Dzięki temu na górze nie ma też problemu z drzwiami do pokoju zaraz naprzeciwko schodów. Odległość jest o wiele większa.
Jeśli ktoś jest ciekaw jak to wygląda to zapraszamy, choć poczekałbym na ściany działowe na górze.

Pozdrawiam

bilu i ewa
Link do komentarza
- schody niezabiegowe lecz proste ze spocznikiem nad łazienką (lane betonowe 12 stopni, spocznik i 3 stopnie)
(uwaga powstaje skos w łazience, ale pod nim będzie sedes więc nie jest to problem, natomiast spocznik obniżył w jednym miejscu sufit w łazience o 20cm)
- przesunięcie schodów tak aby schodząc z góry wychodzić mniej więcej pośrodku wejścia do salonu (spowodowało to powiększenie pokoju na dole od str ogrodu i zmniejszenie tego od str wejścia, łazienka na górze jest prostokątna a nie w kształcie L)
- wejście do pomieszczenia nad garażem ze spocznika (drzwi na środku spocznika), likwidacja wejść z pokoju i łazienki
- wejście do łazienki na dole z prawej strony schodów zamiast z korytarza

Bilu, faktycznie to co piszesz brzmi ciekawie. A możesz wrzucić skan lub zdjęcie z projektu, bo jakościężko to sobie wyobrazić?
pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Tutaj wprowadzone zmiany:
- SCHODY (na to chyba nikt się jeszcze nie odważył icon_smile.gif
- schody niezabiegowe lecz proste ze spocznikiem nad łazienką (lane betonowe 12 stopni, spocznik i 3 stopnie)
(uwaga powstaje skos w łazience, ale pod nim będzie sedes więc nie jest to problem, natomiast spocznik obniżył w jednym miejscu sufit w łazience o 20cm)
- przesunięcie schodów tak aby schodząc z góry wychodzić mniej więcej pośrodku wejścia do salonu (spowodowało to powiększenie pokoju na dole od str ogrodu i zmniejszenie tego od str wejścia, łazienka na górze jest prostokątna a nie w kształcie L)
- wejście do pomieszczenia nad garażem ze spocznika (drzwi na środku spocznika), likwidacja wejść z pokoju i łazienki
- wejście do łazienki na dole z prawej strony schodów zamiast z korytarza

Pozdrawiam

bilu i ewa



Ten pomysł ze schodami mi też się podoba - zawsze chciałem mieć schody jednobiegowe a wasze prawie takie są (zostały 3 schody (51 cm) - prawie nic) Dały też sposobność na nową aranżacię hallu np. wejście do łazienki z hallu a nie z wąskiego przedpokoju w przejściu do garażu - na pewno wygodniejsze. No i pojawił się nowy pomysł na zagospodarowanie góry. Jak już zrobicie ściany działowe to kiedyś zapowiadam się z wizytą icon_wink.gif
pozdrawiam,
Link do komentarza
Cytat

Jurek, jak się robi cytaty? próbowałem i chyba mi nie poszło. icon_eek.gificon_eek.gif
pozdrawiam



ODPOWIADAM JAK ROBI SIĘ CYTATY
-pod wpisem, który chcesz zacytować dajesz "odpowiedz"
- wyskakuje ci okienko jak na obrazku poniżej, w którym masz zacytowany cały wpis.
- Jesli chcesz zostawić (zacytować) cały wpis to zostawiasz to co jest i piszesz pod linią (/quote)
- jesli chcesz zacytować tylko część wypowiedzi to między zdaniami w kwadratowych nawiasach rozpoczynającymi się od quote kasujesz czego nie chcesz cytować i zostawiasz to co chcesz zacytować ALE ZDANIA W KWADRATOWYCH NAWIASACH ZACZYNAJĄCE SIĘ OD QUOTE MUSZĄ ZOSTAĆ

Aby cytat ci wyszedł to nie możesz skasować pierwszej i ostateniej linii [TREŚĆ W KWADRATOWYCH NAWIASACH zaczynająca się od quote] a wszystko to między tymi liniami będzie cytatem.
klikasz "dodaj odpowiedź i gotowe icon_wink.gif

9927f62e7e58c5c6m.jpg
Link do komentarza
Cytat

temat schodów był już poruszany i klatka wychodzi ciemna !



Klatka jest ciemna to fakt - zwłaszcza teraz zimą.
Jeśli są jasne podłogi to trochę się rozświetla ale bez cudów icon_wink.gif Jasne podłogi problem z utrzymaniem (tak jak z ciemnymi na których na wsi widać każdy siwy ślad icon_wink.gif Błędne koło icon_wink.gif icon_wink.gif

Świetliki świetnie wyglądają - tylko jesli dobrze pamiętam swoje kosztują icon_wink.gif Nie mniej fajna sprawa.
Pamiętam, że jak budowaliśmy dom i nie było jeszcze dachu to klatka była bajecznie jasna od wpadającego w nią słońca. Wtedy pomyślałem o zbudowaniu szkalenego dachu nad klatką i hallem na poddaszu ... są takie specjalne okna z profili aluminiowych. Jak ktoś by to ładnie wymyslił to nawet mogłoby ladnie wyglądać np. szklana kreska od okapu po kalenicę dzieląca dach na dwie częsci i pokazująca cały górny przedpokój - trochę takie fx (architektura z elementami szkła i aluminium ... ale to dopiero byłoby drogie icon_wink.gif icon_wink.gif no i myście takich okien ....
No pomarzylem trochę icon_wink.gif
Fakt klatka jest bez światła ciemna i smutna ... zwłaszcza teraz. Świetlik to świetna propozycja - centralnie umieszczony w suficie klatki schodowej... może kiedyś się zdecyduję bo to da się zrobić w każdym momencie.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Witam... Wiosną rozpoczynam budowe. Umowe z ekipa podpisalam w u.r. 30 000 zl stan surowy otwrty (fundamenty sciany zewn i dzialowe, chudziak, dach (blachodachówka)) ekipa sprawdzona i solidna. Mieszkam na wsi w woj. mazowieckim. Mialam oferte 54 000 bez przykrycia no i 35 000. Trzeba duzo pytac i dobrze negocjowac icon_smile.gif

Czesc domu (Kotlownia, lazienke na dole i czesc pokoju przy salonie oraz garaz i pom. gospodarcze wydzielam na sklep. Lazienka na dole bedzie z holu (przejscia do garazu) i czesci pokju. Kotlownia bedzie z czesci pokoju przy salonie. Pod schodami spizarnia a zniej przejscie do kotlowni (zaglebionej 0,5 metra- chodzi o grawitacje) Zalew nad garazem zrownany z poddaszem. Nad garazem jeden pokoj. Troche szkoda ale cos za cos... Co o tym sadzicie?? a moze ma ktos jakies lepsze pomysly?? Za rady bede bardzo wdzieczna icon_smile.gif
Link do komentarza
Witam wszystkich,

Jurek, zdjęcia schodów w mojej galerii.
Wejście do łazienki z prawej strony schodów.
Jak widać jest skos w łazience, ale tam pod nim będzie sedes.
Spocznik nad łazienką obniżył trochę sufit w jednym miejscu, ale coś za coś.
Za to schody są proste, a nie zabiegowe. wys stopnia 18,5cm, szer 25 (można wysunąć nosek o 2cm)
Wejście do pomieszczenia nad garażem ze spocznika zamiast z łazienki lub pokoju. No i podłoga na równo, bez stopni.


https://forum.budujemydom.pl/index.php?auto...si&img=3042
Link do komentarza
Cytat

zdjęcia schodów w mojej galerii.



Jak dla mnie fajny pomysł. Czekam z niecierpliwością na zdjęcia góry jak juz będą ściany i dach i hallu na dole. Czy bardzo zmniejszył się optycznie w porównaniu z naszym - widziałeś u mnie więc masz porównanie? Przesunąłeś też ścianę z pokoju obok. Jakie wymiary ma teraz Twój hall?
Generalnie mi się podoba i myśle, że to ciekawa alternatywa dla tych co dopiero zastanawiają się co tu zmienić... Pozdrawiam
Link do komentarza
Ścianę przesunąłem mniej więcej o 20cm, w sumie to całe przejście do garażu zostało przesunięte.
W pokoju od frontu zmniejszyła się wnęka - teraz ma tylko ok 20cm.
Dzięki temu schody wychodzą dokładnie pośrodku wejścia do salonu, ale do niego nie wchodzą. Przed decyzją miałem co do tego obawy, ale wyszło naprawdę dobrze.
Przesunąłem też ścianę pokoju od strony ogrodu, co zmniejszyło hall. Odległości między ścianą a schodami wynoszą 1,4m. Ogólnie w hallu można swobodnie się poruszać. Oczywiście można było nie powiększać pokoju od strony ogrodu i wtedy hall byłby taki jak w projekcie. Ja wolałem zwiększyć lekko pokój. Na początku obawiałem się też, że wchodząc do hallu z wiatrołapu będzie można się potknąć o schody. Jednak naprawdę wyszło dobrze i schody w niczym nie przeszkadzają. Pod schodami można zrobić fajny schowek.
No i schody są proste, naprawdę dobrze się po nich chodzi, nawet bez barierek. Łatwiej będzie wnosić coś na górę, nawet z długimi rzeczami nie będzie problemu, bo ze spocznika można wejść prosto do pomieszczenia nad garaż, a potem dalej na górę, bez zbędnego obracania i kręcenia się. Drzwi są mniej więcej pośrodku spocznika.

Dodatkowo zrobiłem wejście z łazienki do pralni, a kotłownia jest za garażem.

inne moje galerie tutaj, dodam cos jak będę miał czas

https://forum.budujemydom.pl/index.php?auto...r&user=5863
Link do komentarza
witam,

mam pytanko do wszystkich kto już wybudował małgosię ,

U mnie pojawił się problem mokrych podciągów i balkonów ,

faktem jest że u nas jeszcze nie ma ocieplenia i nie ma izolacji na balkonach ,

przykrylismy balkony tylko folią,

ale mokra ściana w domu pod balkonem mnie dobija ;/

a jak u was?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

@: Ania i Daniel: pisałem do Was na prywatną wiadomość: dacie radę odpowiedzieć? Zależy mi na czasie - ewentualnie info, że nie dacie rady odpowiedzieć to będę wiedział na czym stoję. Pozdrawiam



Jurek mamy nadzieję że otrzymałeś naszą wiadomość.

PS. W zeszły poniedziałek wstawili nam okna.
Zapraszamy do galerii.


Ania i Daniel
Link do komentarza
@: Ania i Daniel: dziękuję dostałem. Chyba pójdę w Aquamatic - tłumaczą wszystko od podstaw...

@:Ambrozz
> powierzchnia dachu domu 183,60m2 / powierzchnia dachu garażu 58 m2: razem 241,60m2 (spisane z projektu)
> powierzchnia ścian zewnętrznych - nie mam jak teraz sprawdzić ale jeśli dobrze pamiętam to przy liczeniu do rozliczenia elewacji wychodziło jakieś 280 m2 z otworami i słupkami. MOŻE KTOŚ INNY Z BUDUJĄCYCH OSTATNIO LICZYŁ?
Link do komentarza
Witam
od kilku dni przeglądam forum i bardzo się cieszę, że mogę przeczytać o Waszych doświadczeniach związanych z budową Małgosi. Razem z kolegą małżonkiem jesteśmy na etapie wybierania projektu i chyba zdecydujemy się ostatecznie ten taki właśnie domek. Spodobały nam się szczególnie prosta bryła budynku i rozmieszczenie pokoi (jest naprawdę świetne) oraz liczba i umiejscowienie pomieszczeń gospodarczych. Dwuspadowy dach pozwoli na obniżenie kosztów. Projektu szukamy już od dłuższego czasu, ale mimo tysięcy ofert naprawdę ciężko znaleźć dom, który odpowiadałby nam w 100%. Małgosia zaś jest najbliżej ideału icon_smile.gif Po pierwsze szukaliśmy domu z dużą kotłownią, znajdującą się z tyłu budynku, jako, że oprócz ogrzewania gazowego planujemy piec "na wszystko" icon_biggrin.gif. Konieczny jest także pokój na parterze. I przy tych dwóch zaledwie zastrzeżeniach nagle odpadło nam nagle 90% domków...
Małgosia zatem jest najbliższa ideałowi, niemniej jednak planujemy szereg zmian i , co tu ukrywać, liczymy na podpowiedzi icon_smile.gif
Planowane i rozważane zmiany (oprócz stolarki i kolorystyki icon_biggrin.gif ) to:
-przeniesienie kuchni na miejsce pokoju nr 6 dzięki czemu powiększyłabym salon, wywaliła jeden komin, a poza tym wodę i inne udogodnienia miałabym w zasadzie w jednym pionie (cichaczem liczę na zmniejszenie kosztów)
-podniesienie dachu garażu do poziomu budynku głównego oraz wyrównanie ściany ze ścianą kuchni
-likwidacja drzwi z sypialni nr 5 na stryszek nr 7, na to miejsce "właz" z garażu
-likwidacja wykuszu w salonie, a co za tym idzie także balkonu (chociaż małżonek trochę na to rozwiązanie kręci nochalem)
-osobiście chętnie zrezygnowałabym z kominka, ale napotykam ogromną przeszkodę w
postaci męża, który zawzięcie broni go rękami i nogami icon_biggrin.gif
Działka ma wjazd od południa, dlatego rozważam odbicie lustrzane, likwidację
tarasu północnego oraz wydłużenie tarasu frontowego na zachód - zamiast wykuszu chciałabym wyjście na taras.
Inne projekty, które mnie interesują to szmaragd lub granat.
Pozdrawiam i proszę o pomoc.
Link do komentarza
Osobiście zastanowiłbym się nad tym wyłazem z garażu na strych - może być trochę niewygodnie, zwłaszcza kiedy samochód będzie zaparkowany. A sam projekt jest w miarę uniwersalny w mało wrażliwy na zmianę kierunku płn-płd - zawsze salon będzie miał chociaż jedno okno na południe.
Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Witam wszystkich ponownie.

Jurek,
coś ucichłeś.
Co tam? Już mieszkacie?
Jak chcecie to wpadajcie do nas zobaczyć jak wyszła zmiana schodów.

U nas dachówkę kładą. Jak położą to porobię jakieś foty.
Miała być "Małgosia", a przez podwójny garaż wyszła GOCHA.
heheh. Dekarz się śmieje i mówi, że wyszła LOCHA.
Ale za to nad garażem wyszło nam piękne pomieszczenie 6x9,5 po podłodze.
Kolankowa nad garażem 93cm, w domu 1,05m. Posadzki ok 10cm, ale + gr. murłaty i wychodzi to samo.
Przy podnoszeniu trzeba uważać aby krokwie były dłuższe niż w projekcie, żeby dom nie wyglądał jakby miał za małą czapkę. Dodatkowo jętki muszą być dłuższe, żeby sufit na poddaszu nie wyszedł za wysoko, a przez to za niski strych.
U nas jest w sam raz. Cieśle wszystko przewidzieli.

Kominy są z klinkieru CRH ETNA.
Dachówka bedzie Koramic Marsylka ceglasta angoba szlachetna. Kolor się dobrze zgrywa.

Zastanawiamy się czy z łazienki na górze nie zrobić kanału na dół i ciuchy do prania rzucać prosto do pralni. Nie trzeba wtedy nosić kosza pełnego ciuchów po schodach. Chyba, że ktoś zrobi pralnię na górze to nie ma potrzeby.

Pozdrawiamy wszystkich budowniczych GOCHY.

bilu i ewa
Link do komentarza
Witam wszystkich,
Bilu - dziękujemy za zaproszenie - jak będziemy w okolicach skorzystamy z zaproszenia icon_wink.gif Ciekawy pomysł z tym zsypem - zastanawiam się tylko czy nie będzie to też taki komin, który wyciągnie ci zimno z zawsze mniej ogrzewanej pralni wprost do ciepłej łazienki dzięki czemu może być niedogrzana ale generlnie ciekawy pomysł.
Pralnia na górze - generalnie raczej nie powtórzę już tego "błędu" (jeśli kiedyś będę jeszcze się budował icon_wink.gif - latem każda Pani będzie chciała szuszyć pranie na zewnątrz i znoszenie prania z piętra do ogrodu nie będzie miłe - nie pomyśleliśmy o

Ucichłem ale zaglądam tu regularnie. Brawo Nomeczka - ładna łazienka. My też własnie kończymy swoją - będzie prosta bo brakuje mi już pomysłów, każdy nowy pomysł to przesunięcie terminu przeprowadzki ... i tak naprawdę to poprostu chciałbym się już wprowadzić dlatego po prostu staram się zakończyć tą budowę. Przeżywam okres zmęczenia budową... ;(
Kafle mamy już na wszystkich podłogach, na których mają być (ogrzewanie podłogowe). Obie łazienki wykaflowane. Zostają balkony (robimy pon-wt) i garaż (po balkonach).
Ściany są już przygotowywane do malowania i pewnie z poczatkiem maja będziemy po malowaniu.
Rozgarnęliśmy ziemię w około. W czwartek kończę kanalizację na zewnątrz, w czewrcu ogrodzenie. Wczoraj rozplantowaliśmy ziemię - dużo roboty jeszcze przed nami zanim będzie tam trawnik. Większość ciężkich prac związanych z otoczeniem liczę skończyć do czerwca
Na koniec zostawiam dokonczenie ogrzewania (piec, solary) i tematy związane z wodą + biały montaż.
Zostaje kostka, którą pewnie zrobimy gdzieś w okolicach czerwca - lipca
Jak już będzie "na gotowo" (prawie bo przy domu zawsze jest coś do zrobienia)

Mamy plany aby w czerwcu się przeprowadzić.
Pozdrawiam,
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...