Skocz do zawartości

Nieprzekraczalna linia zabudowy a wydzielenie działki


Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Otrzymaliśmy decyzję o warunkach zabudowy. Decyzja dotyczy całej działki rolnej, z której my planujemy wykupić  jedynie jego część. W części graficznej dołączonej do decyzji widnieją dwie linie: obowiązującą linia zabudowy oraz nieprzekraczalna linia zabudowy.

Problem dotyczy nieprzekraczalnej linii zabudowy, która znajduje się w odległości ok 50m od przeciwległej granicy działki. Chcielibyśmy  aby nasza działka miała maksymalnie 30m natomiast geodeta odmawia takiego podziału ze względu  iż  linia jest na 50 metrze plus dolicza jeszcze dodatkowe 4m. Czyli zamiast działki  o wymiarze 30x30, musimy wyznaczyć 54x30. Czy to prawda że nasza działka musi zostać wyznaczona tak aby nieprzekraczalna linia zabudowy była na jej terenie? Co w przypadku kiedy nie chcemy kupować tak szerokiej działki i na jakiej podstawie linia ta znajduje się  w danym miejscu. Dodam, iż we wniosku o wydanie warunków zabudowy została podana maksymalna szerokość elewacji frontowej 18,9m.

 

Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki.

Link do komentarza

A czy w przepisach jest adnotacja że  działka musi zawierać nieprzekraczalna linie zabudowy uwzględnioną w WZ? Problem polega na tym, że  my nie chcemy działki aż  tak długiej. Linia znajduje się dopiero na 50m, a my planujemny max 30. Geodeta odmawia wyznaczenia mniejszej działki ze względu  na tą linie.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Zostawię jak jest, dziękuję za rozwianie wątpliwości.
    • Wymieni na większy, albo nie wymieni, bo nie będzie miejsca. A po co "dodatkowa" szyna, skoro już teraz można zrobić tak, żeby niczego nie zamieniać? Podobnie jest z zostawianiem pustych miejsc w rozdzielnicy na szynie TH, o czym wielu inwestorów zapomina. Też można powiedzieć, że w razie potrzeby można rozdzielnicę wymienić na większą. Tylko po co komplikować sobie życie, skoro już TERAZ można pomyśleć o przyszłości?
    • W jaki sposób? Przecież ma N na bloku rozdzielczym, a jak zabraknie zacisków, to wymieni na większy, albo wyjdzie z bloku na dodatkową szynę.   Zgadzam się, dlatego ja bym zakupił zacisk Morek OTL50-3 ye/gr i podłączył pod niego: PEN z sieci zasilającej PEN do SPD uziemienie punktu rozdziału pod GSU PE na listwę PE N na blok rozdzielczy Jest to moim zdaniem najbardziej przejrzysty sposób podziału PEN.
    • I owszem, idea słuszna. Jednak "do minimum" nie oznacza "do zera". Elektryk słusznie prawi i należy wdrożyć jego rozwiązanie.  Natomiast troska o redukcję połączeń nie może oznaczać patologii, uniemożliwiającej rozbudowę instalacji. Bo nie wiemy co za dziesięć lat świat wymyśli i nam przyjdzie to zasilać. A czytelność i przejrzystość instalacji już nieraz ratowała ludziom życie. I w przenośni, i dosłownie.
    • Mam taki dylemat. Elektryk wykonał podział PEN poprzez wprowadzenie tego przewodu bezpośrednio na listwę PE, z której wykonany jest mostek na listwę N. Następnie z listwy N przewód poprowadzony jest na blok rozdzielczy, z którego rozprowadzone jest zasilanie pomiędzy RCD. Trochę mnie to zdziwiło, ponieważ na listwie N mam wpięte tylko dwa przewody - 1) łączący listwę z blokiem rozdzielczym, oraz 2) mostek do listwy PE.   Co chciałbym zmienić: usunąć listwę N wraz z mostkiem pomiędzy nim, a szyną PE, a przewód łączący szynę N z bloku rozdzielczego wpiąć bezpośrednio w listwę PE. Tym samym usunąłbym dwa połączenia po drodze na przewodzie neutralnym.   Elektryk stwierdził, że podział w jego wykonaniu jest jasny i czytelny i tak to zaleca zostawić. Ja z kolei jestem osobą, która uważa, że ilość połączeń powinno się redukować do minimum. Czy taka modyfikacja to dobry/zły pomysł? Poniżej uproszczony rysunek, tak aby pokazać samą ideę:    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...