Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Otrzymaliśmy decyzję o warunkach zabudowy. Decyzja dotyczy całej działki rolnej, z której my planujemy wykupić  jedynie jego część. W części graficznej dołączonej do decyzji widnieją dwie linie: obowiązującą linia zabudowy oraz nieprzekraczalna linia zabudowy.

Problem dotyczy nieprzekraczalnej linii zabudowy, która znajduje się w odległości ok 50m od przeciwległej granicy działki. Chcielibyśmy  aby nasza działka miała maksymalnie 30m natomiast geodeta odmawia takiego podziału ze względu  iż  linia jest na 50 metrze plus dolicza jeszcze dodatkowe 4m. Czyli zamiast działki  o wymiarze 30x30, musimy wyznaczyć 54x30. Czy to prawda że nasza działka musi zostać wyznaczona tak aby nieprzekraczalna linia zabudowy była na jej terenie? Co w przypadku kiedy nie chcemy kupować tak szerokiej działki i na jakiej podstawie linia ta znajduje się  w danym miejscu. Dodam, iż we wniosku o wydanie warunków zabudowy została podana maksymalna szerokość elewacji frontowej 18,9m.

 

Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy w przepisach jest adnotacja że  działka musi zawierać nieprzekraczalna linie zabudowy uwzględnioną w WZ? Problem polega na tym, że  my nie chcemy działki aż  tak długiej. Linia znajduje się dopiero na 50m, a my planujemny max 30. Geodeta odmawia wyznaczenia mniejszej działki ze względu  na tą linie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...