Skocz do zawartości

Szambo i co dalej...


Recommended Posts

Cześć, zakupiłem działkę a na niej jest szambo. Aktualenie remontuje domek wiec i tu może trzeba coś ztrobić. Nieststy jest to moja pierwsza przygoda jako działkowiec jak i szamba

1. Czy powinienem tam zajrzeć ?

2. Czy powinenem kogos wezwać aby ocenił stan techniczny ?

3. Jaka pojemność ?

4. Co to zarodzaj szamba czy ma to znaczenie ?
5. Czy jest bezpieczne kiedy wybije nie wybije czy ma jakąś gwarancje trwałości itp.

Od czego wogóle zacząć ?

Szambo_1.jpg

Link do komentarza

Od rozmowy z poprzednim właścicielem...

Zajrzeć, ocenić poziom zapełnienia, ocenić drożność odprowadzenia z domku (ktoś leje do zlewu,Ty  obserwujesz jak leci - jeśli widzisz wlot...)...

Czy w domku jest łazienka, WC, czy tylko zlewozmywak kuchenny?

Link do komentarza

Dzięki za szybka odpowiedz. Poprzedni właściciel już jak to powiedzie nie działa. Jest i będzie łazienka jak i kuchnia. Użytkowanie weekendowe.

Czyli otworzyć klapę i prętem sprawdzić głębokość potem drożność jak napisałeś. Pytanko czy oprócz smrodu nic nie grozi po otwarciu ? nie widziałem żadnego odpowietrznika.

Link do komentarza

Broń Boże nie podchodź z otwartym ogniem - może być tam np. metan i wielkie BUUUM!!!

14 minut temu, marceluss napisał:

Poprzedni właściciel już jak to powiedzie nie działa.

:icon_eek::icon_rolleyes:

 

Może rurę odpływową trzeba będzie przeczyścić (sprężyną, wodą pod ciśnieniem) - w skrajnej sytuacji wymienić...

 

Jest tam jakiś dojazd pozwalający na "operacyjną" odległość dojechać szambiarce?

 

A w ogóle to jest działka na terenie Ogródków działkowych?

Link do komentarza
4 godziny temu, uroboros napisał:

Broń Boże nie podchodź z otwartym ogniem - może być tam np. metan i wielkie BUUUM!!!

:icon_eek::icon_rolleyes:

 

Może rurę odpływową trzeba będzie przeczyścić (sprężyną, wodą pod ciśnieniem) - w skrajnej sytuacji wymienić...

 

Jest tam jakiś dojazd pozwalający na "operacyjną" odległość dojechać szambiarce?

 

A w ogóle to jest działka na terenie Ogródków działkowych?

 

Z tym bum to poważnie czy żartujesz sobie ze mnie. Jeżeli nie to odtworzę zajmę się czymś innym i niech się przewentyluje.

Jest to działka rekreacyjna 3400 m2 na/we wsi. Pozwolenie na budowę itp. ale planuję używać rekreacyjnie jako mini płuca i dla dzieci w celu ucieczki z Warszawy. Weekendy + może w wakacje dłużej.

Szambiarka powinna wjechać choć szkoda terenu bo pewnie waży z kilkanaście ton :(. Czytałem że można wyprowadzić "rurę" ale to na później. Na ten moment musze ocenić co z tym zrobić czy się nadaje. Martwi mnie brak czegoś co się nazywa odpowietrznik bo blisko domku jak mam to zrobić to pewnie będzie brzydko pachniało.

Link do komentarza

Z tym BUUUM to całkiem poważnie! Zaświeć zwykłą latarką, a nie np. zapałką...

Obsługa szambiarki ma jakieś dodatkowe węże-przedłużacze,  ale nie wiem/nie mam praktyki jak długie one mogą być... Może koledzy-praktykujący coś podpowiedzą...

Zależy też od sprzętu szambonurka...

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...