Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
klaudia_

Plan zagospodarowania przestrzennego

Recommended Posts

Witam, mam pytanie odnośnie linii zabudowy która biegnie przez działkę. Czy jest możliwość wniesienia wniosku do urzędu  o poprawkę do takiego planu gdy plany nie zostały zmieniane od 10 lat? Cała działka jest usługowa z dopuszczalną możliwością wybudowy domku ale naniesiona jest na niej linia za którą nie można teoretycznie wybudować niczego ... Drugie pytanie to czy przy podziale owej działki w taki sposób aby na jednej działce linia zabudowy została a na drugiej jej nie było, będzie możliwość po sprzedaniu jej wybudować tam dom? Linia zabudowy będzie wtedy obok na działce a nie na tej "sprzedanej".. W urzędzie jedna z osób powiedziała mi, że po podziale działki na dwie części  linia zabudowy będzie należała tylko do jednej działki a na  drugiej części działki która nie posiada linii zabudowy będzie można wybudować dom, niestety po chwili zjawił się inny pan mówiąc ze i tak się nie będzie dało bo linia biegnie obok na działce... O co w tym wszystkim chodzi :/ ?

Plan zagospodarowania w załączniku. - Niebieski kwadrat oznacza miejsce gdzie w planach jest dom.
 ps-sąsiad ma również linie na środku działki a wybudował dom..

30849484_1642579319192266_1317936394_o.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Ubezpieczyciel, po zgłoszeniu, przyśle swojego agenta, który na miejscu oceni i oszacuje stratę, albo poprosi o przysłanie emailem zdjęć i opisu szkody, oszacuje ją i wyśle propozycję wielkości odszkodowania - jeśli ją przyjmiesz, to dopiero wtedy pryskaj i maluj. Zrób fotki po malowaniu.  Jak ponownie woda wylezie - natychmiast zgłoś ponownie.
  • Wszystko prawda. U mnie priorytetem było to, że mój dom zawsze jest otwarty dla zwierząt. Kafle muszą być odporne na ich szpony i dość łatwe w utrzymaniu czystości.   Nauczona doświadczeniem: wszystkie matowe lub półmatowe.
  • Po co? Już sam spamerze poleciłeś  i głupio się jeszcze pytasz.
  • Nie ma w ogóle czy ten teren gdzie chciałabyś sie wybudować nie jest ujęty w planie, bo to kolosalna różnica. Bo pisałaś wcześniej Jeżeli dla tego terenu nie ma MPZP to występujesz o WZiZT O odrolnienie wystąpisz gdy będziesz miała już PnB, kwestia odrolnienia wiąże się jaka klasa ziemi jest na tej działce, np powyżej klasy IV odrolnienie następuje że tak się wyrażę z urzędu. Co do podziału działek to musisz sie już określić przy wystąpieniu o WZ. O podatek od nieruchomości nie musisz sie martwić bo uzależniony jest on od klasy ziemi i o ile będziesz płacić podatek to będzie to podatek rolny, od nieruchomości będziesz płacić jak się wybudujesz. Nie ma znaczenia czy to pastwiska czy gruntu orne, ważne jest jaka klasa ziemi znajduje sie na tej działce.
  • Coś w tym jest szczególnie biorąc pod uwagę twardość. Też mam jedne taniutkie a twarde jak diabli.          Ja to mam alergię na tzw. pół-polery bo te miejsca niepolerowane potrafią się tak paskudnie brudzić i do tego brud jest bardzo trudno usunąć.  Dobrze wziąć taką kaflę do domu, usmarować czymś brudnym i tłustym i sprawdzić jak brud schodzi. Ostatnio swoje pół-polery czyściłem cifem i szlifierką oscylacyjną.    
 • Popularne tematy

×