Skocz do zawartości

Zabudowa zagrodowa - pomocy


Recommended Posts

Witam serdecznie. Planuję budowę domu. Jestem na etapie wytyczania działki 30a (mniej nie dało się że względu na ustawę Gminna) pod budowę domu. Występuje u nas zabudowa zagrodowa. Mąż ma 2h pola rolnego, moje pytanie brzmi czy taka działkę musimy dodatkowo przekształcac na budowlana czy możemy od razu pisać o pozwolenie na budowę domu o pow 100m2, mimo że działka jest na nas oboje a tylko mąż posiada pole? 

Link do komentarza

Jeżeli mąż jest rolnikiem, to możecie startować do architekta żeby robił projekt i występował w waszym imieniu do AIB w powiecie o pozwolenie na budowę. Oczywiście w między czasie mąż powinien się udać do gminy po zaświadczenie, że posiada grunt rolny i jest płatnikiem podatku rolnego od tego gruntu (to powinno wystarczyć w AiB)

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Aha, tylko w związku z głupią zmianą ustawy Pb z czerwca 2015, do uzyskania pozwolenia na budowę domu nie jest już wymagane przedłożenie warunków dostaw mediów... Ale, szczególnie przy działce zagrodowej, wystąpić o warunki dostawy mediów do wodociągi i do energetyki od razu... Żeby nie było lipy potem

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...