Skocz do zawartości

Historia edycji

wojciech_pi

wojciech_pi

2 godziny temu, Krisper napisał:

Ale jeśli instalacja leży na mojej działce ale służy komu innemu to mowa o służebności a nie własności (nawet jeśli nikt tego nie sformalizował). Tzn. jestem właścicielem terenu ale nie rury. W przeciwnym razie mógłbym ją zalać betonem :D a tego z pewnością mi jednak zrobić nie wolno.

A dlaczego nie możesz zalać betonem, na mapie nie masz żadnej rury kanalizacyjnej.

Ot zobaczyłeś dziurę , zalałeś betonem , zasypałeś ziemią i niebawem sam się problem rozwiąże jak ścieki w owym domu wybiją z kibli - mogłeś o tym nie wiedzieć .

Może trochę drastycznie , tym bardziej , że mieszkańcy tego domu już wiedzą , iż ścieki idą pod Twoją działką (może to była Twoja nadgorliwość ).

Ale w/g mnie to już będzie problem urzędników, aby przy domu zrobić im nowe szambo albo doprowadzić kanalizację .

PS

Radzę nie bawić się w służebność, bo nie jest rozwiązanie docelowe.

A co zrobisz jak owa rura przytka się trochę dalej - będziesz miał gówna na własnej działce

 

Pozdr

Wojciech

 

wojciech_pi

wojciech_pi

2 godziny temu, Krisper napisał:

Ale jeśli instalacja leży na mojej działce ale służy komu innemu to mowa o służebności a nie własności (nawet jeśli nikt tego nie sformalizował). Tzn. jestem właścicielem terenu ale nie rury. W przeciwnym razie mógłbym ją zalać betonem :D a tego z pewnością mi jednak zrobić nie wolno.

A dlaczego nie możesz zalać betonem, na mapie nie masz żadnej rury kanalizacyjnej.

Ot zobaczyłeś dziurę , zalałeś , zasypałeś betonem i niebawem sam się problem rozwiąże jak ścieki w owym domu wybiją z kibli - mogłeś o tym nie wiedzieć .

Może trochę drastycznie , tym bardziej , że mieszkańcy tego domu już wiedzą , iż ścieki idą pod Twoją działką .

Ale w/g mnie to już będzie problem urzędników, aby przy domu zrobić im nowe szambo albo doprowadzić kanalizację .

PS

Radzę nie bawić się w służebność, bo nie jest rozwiązanie docelowe.

A co zrobisz jak owa rura przytka się trochę dalej - będziesz miał gówna na własnej działce

 

Pozdr

Wojciech

 

×
×
  • Utwórz nowe...