Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich. 

Od dzisiaj jestem szczęśliwym uczestnikiem tego forum, a to głównie dlatego że stałem się posiadaczem ,,fajnego" domku ma on kilkadziesiąt lat i ok ok 110 m2. 

Domek jest murowany z szarego pustaka z zewnątrz  otynkowany, a wewnątrz jest cienki i słaby tynk na kilkucentymetrowej warstwie słomy. Zakres remontu to całkowita termomodernizacja, wymiana instalacji zostanie tylko dach z kominami (bo kilka lat temu został zrobiony, ściany, oraz fundamenty. Moje pytanie brzmi jak dobrze taki domek ocieplić? 

Jak a może bardziej czym wykończyć ściany wewnątrz budynku kiedy wyrzucę tą słomę i tynki 

Czy w środku dać płytę na stelażu wełnę i folię paroizolacyjna? 

Czy tynk tradycyjny i ocieplenie tylko z zewnątrz? 

Może ktoś miał styczność z tym tematem i będzie w stanie mi coś ciekawe podpowiedzieć. 

Screenshot_2018-04-23-13-46-10.png

Edytowano przez Tanker
Dodanie jpg (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Podłogi to posadzki betonowe na piasku bez żadnego ocieplenia zamierzam to wszystko skuć dać folię styropian i podlogókę w całym domu,  domek jest sporo nad gruntem i przynajmniej problem wiloci nie występuje. Dlatego po wymianie okiem na nowoczesne 3szybowe i boję się o to żeby ta wilgoć się nie pojawiła. Odnośnie tynków to te ściany do idealnie prostych nie należą i przez chwilę myślałem o płycie na stelażu. Poddasze nie będzie zamieszkane myślę o tym żeby tylko płytą OSB je wyłożyć i tutaj nasuwa się następne pytanie czy sufity bo będą podwieszane w całym domu ocieplac wełną pod płytę gk czy z góry na stropie? 

Edytowano przez Tanker (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Na ściany nie pchaj płyt g/k, tynkarz wyrówna te krzywizny. A strop ocieplaj od góry.

Po wymianie okien na szczelne wilgoć się pojawia tylko wtedy, gdy nie masz sprawnej wentylacji...

Pomyśl o wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła...

Czym masz grzać?

Link do komentarza

 Podłogi to posadzki betonowe na piasku bez żadnego ocieplenia zamierzam to wszystko skuć dać folię styropian i podlogókę w całym domu,  domek jest sporo nad gruntem i przynajmniej problem wiloci nie występuje. Dlatego po wymianie okiem na nowoczesne 3szybowe i boję się o to żeby ta wilgoć się nie pojawiła. Odnośnie tynków to te ściany do idealnie prostych nie należą i przez chwilę myślałem o płycie na stelażu. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...