Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
erol

Jaki system alarmowy

Recommended Posts

Potrzebuję dość prostego alarmu. 3 czujki ruchu w domu + jedna w garażu  (przewodowe) oraz do tego kontaktrony w oknach (bezprzewodowe). Poleci ktoś centralkę, która to ogarnie?

01al.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko to Satel. Z tego co proponują na pewno coś wybierzesz.
Centralki np. z serii VERSA dają mozliwość podłączenia urządzeń zewnętrznych przewodowego jak i bezprzewodowego.

 

Oczywiście na rynku jest mnóstwo urządzeń innych producentów sprzedawanych w zestawach jak i do skompletowania.

 

Na allegro masz do przejrzenia 129stron oferujących to czego szukasz :icon_biggrin:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Satel to Perfecta WRl 16. W miarę nowy produkt, który wypiera Verse.

Masz możliwość podpięcia czujek bezprzewodowych ( w tym kontaktronów). Powiadomienia gsm dodatkowo.

Dość przystępna cena. Trochę już ich zamontowałem - fajnie działaja. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak prosty system alarmowy obsłuży większość centrali alarmowych znajdujących się aktualnie na rynku. Jeśli nie chcesz mieć problemów w eksploatacji i serwisowaniu to polecam zakupić urządzenia markowe od wiodących producentów takich jak wspominany już Satel czy DSC, Ropam, Elmes itp. Instalacja takiego systemu alarmowego też nie powinna być skomplikowana, ale jeśli nie masz o tym pojęcia to warto to zadanie zlecić specjaliście, który da gwarancję na swoją usługę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej nabardziej popularny i chyba najlepiej sprawdzony to Satel myślę ze w granicach 700zł się zmieścisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Iwona gwarancji bezpieczeństwa nie da nawet najlepszy i najnowocześniejszy system alarmowy, ale to nie znaczy, że nie mamy się zabezpieczać. Im system jest lepszy tym jego sforsowanie jest trudniejsze i bardziej czasochłonne, a czas odgrywa tu znaczącą rolę.
  • Gość Alex
   Bez rewelacji w dzień cena taka po południu już inna. Niektóre produkty typu Farba po terminach. ;)
  • Tylko czy papa nie gryzie się ze styropianem? Dziś dzwoniłem do hurtowni z zapytaniem czy mają jakąś informację czy ich papa Izobud 5mm reaguje ze styropianem to powiedzieli mi że raczej tak a jak się dowiedzieli że stosowałam ją na łatwy fundamentowe to dostałem odpowiedź, która zbiła mnie z tropu. Mianowicie że na ławy nie powinno się dawać papy tylko folie fundamentową bo papa pod wpływem nacisku ścian ulega ściśnięciu i zolacja jest wtedy wątpliwa. Trochę mnie to przerazilo bo ja już dałem pape 5mm na ławy i na tym stoją ściany z bloczka (tak mi z resztą doradzil kierownik budowy że papa zawsze będzie lepsza niż jakieś wymysly). Ale później sobie myślę że co z tego że zostanie ściśnięta, przecież nie ulegnie przerwaniu przez to a masa asfaltowa (??) i tak zostaje pomiędzy boczkiem a ława więc czemu niby miało nie być izolacji wilgociowej? Tak samo jakby ławy posmarować smołą. Czy ściśnięcie smoły spowoduje jej brak izolacji? Co uważacie? 
  • Niepoprawnym rozwiązaniem jest ocieplanie styropianem w dwóch warstwach 2x10 cm i  jest to niezgodne z dokumentem odniesienia jakim jest Krajowa lub Europejska Ocena Techniczna (KOT, EOT) do niedawana nazywana Aprobatą Techniczną . Nie ma też żadnych innych argumentów świadczących o korzyściach wynikających z zastosowania takiej techniki, a wręcz jest to tylko generowanie niepotrzebnych kosztów. Ewentualne straty na połączeniu płyt styropianowych (zakładając poprawne przyklejenie i uzupełnienie ewentualnych szczelin pianką poliuretanową) są praktycznie pomijalne. System ociepleń należy mocować w jednej warstwie, płyty styropianowe w jednej grubości. Taki też sposób przewidują wszystkie wytyczne i instrukcje dotyczące metody ocieplania ETICS. Kompletny System Ociepleń Termo Organika, podobnie jak wszystkie systemy innych producentów, przewidują zastosowanie izolacji w jednej grubości. Wykonanie inaczej niż stanowią zalecenia i wytyczne producentów, tylko na odpowiedzialność osoby stosującej własne rozwiązanie. Łączniki mechaniczne należy zastosować opcjonalnie w zależności potrzeby, np. kiedy płyty styropianowe są klejone do podłoża na którym są warstwy mogące osłabić przyczepność (najczęściej starsze budynki poddawane termomodernizacji).
  • Teoretycznie to możemy poteoretyzować, ale praktycznie i tak trzeba pomijanego przez Ciebie konstruktora w to zaangażować i powyjaśniać parę spraw...
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...