Skocz do zawartości

Sufit podwieszany - gzyms


Recommended Posts

Witam,

 

Temat może bardzo prosty ale niestety nigdzie nie mogę doszukać się jednoznaczniej odpowiedzi. Wykonałem sufit podwieszany na ruszcie pojedynczym. Sufit był obniżony o dosłownie kilka cm i przymocowany do drewnianych legarów wyższej kondygnacji. Chcę teraz przygotować dwa gzymsy (kolejne miejscowe obniżenie sufitu) i nie mogę znaleźć odpowiedzi w jaki sposób montować profile do istniejącego już podwieszonego sufitu. Wiem, że najlepiej trafić na profile ale co jeżeli gzyms wypadnie w miejscu gdzie jest tylko płyta regipsu ? Trzeba zastosować kołek ? Ale jaki najlepiej i najskuteczniej do tego się stosuje ?

 

Pozdrawiam i dzięki

Tadeusz

Link do komentarza

Wytnij i wyrzuć te części sufitu, w miejscach, w których mają być te gzymsy i uzyskasz dostęp do legarów, na których umocowałeś ten podwieszany sufit. Wtedy zrób nową konstrukcję na gzymsy i obłóż płytą g/k...

Nie rób halogenów, tylko ledy.

Link do komentarza

- Wytnij płytę sufitu na około 90cm (gzyms/półka - 100cm)

- sprawdź jakoś mocowania stelaża sufitu GK do stropu (ważne)

- ułóż równolegle do ściany w odległości przewidywanego mocowania profilu UD27 lub UW100 na płycie GK paski sklejki, płyty OSB, profili

- umocuj profil UD27 lub UW100 pod przyszły gzyms przez płytę GK do tych pasków nośnych i do profili sufitu.

- zamocuj do stropu dodatkowe wieszaki dla stelaża nośnego gzymsu/półki

 

Reszta pracy to już normalna zabudowa GK

 

Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Witam, podbijam temat.

Mam gotowy sufit podwieszany , już opłytowany.

Chciałbym teraz zrobić gzymsy oświetleniowe na halogeny i led.

Będzie to jeden gzyms wzdłuż jednej ściany i drugi gzyms wzdłuż drugiej ściany.

Jeden z gzymsów może mieć punkt oparcia na ścianie, drugi natomiast już całkowicie podwieszony pod sufit.

Wymiary gzymsów to długość ok. 4,3m i szerokość ok 30cm. Obniżenie od obecnego sufitu max 15 cm.

Niestety z niewiedzy i pośpiechu stelaż nie przygotowany pod te gzymsy (brak dodatkowych wzmocnień w konstrukcji w miejsciach gdzie mają powstać gzymsy).

Konstrukcja sufitu krzyżowa.

Wymiary sufitu 4mx4,3m.

Za wszelkie porady dziękuję

 

 

Edytowano przez piotrgk (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...