Skocz do zawartości

Recommended Posts

56 minut temu, misiekfisiek82 napisał:

Tutaj widzę 10 projektow:

Widzisz te ok. 85 m kw, ale czy widzisz dom o szerokości 4 m, aby zmieścił się przy odległościach 4 m od granic? Szerokość działki 12 m!

Czy może postawić w granicy? Stąd moje pytanie o sąsiednie działki i ich zagospodarowanie...

 

Link do komentarza

Może sąsiad pozwoli na budowę w granicy...

 

Moi znajomi odziedziczyli taką wąską działkę w środku wsi, szerokości nie pamiętam, ale długość to prawie 120 m...  też chciał coś wybudować... Okazało się, że przez miedzę jest druga działka podobnej szerokości - tak się dzieliło majątki :bezradny:... Dogadali się z właścicielem - jakimś daleeeekim kuzynem  - i (nie wiem jak wyglądały formalności - mogę się dowiedzieć, jak to załatwili) wymienili się kawałkami, przez co powstały dwie działki podwójnej szerokości i o długości ok 60 m. Dojazd do obu działek jest z dwóch "uliczek" we wsi.

Znajomi postawili domek z bali (ok.100 m kw) i już w nim mieszkają, tamten kuzyn miał wypadek i działka jest dalej pusta...

 

Może i u Ciebie jest taka możliwość - popytaj, pogadaj...

Link do komentarza

witam zbudowałem dom na działce 12,5 m na 55 m

Projekt indywidualny 4,5 tyś prosty 6,5X12,5 ścianka kolankowa 1,5 m -

4 pokoje + salon z kuchnia , 2 łazienki , pom gospodarcze 7,5m2 

razem 107 m2 ale po podłodze 2x65m2

 

Zgodnie z prawem od 2007 roku jeśli działka ma mniej niż 16 m szerokości możesz zbudować dom 1,5 m od granicy sąsiada , 

Edytowano przez klon (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
11 godzin temu, klon napisał:

witam zbudowałem dom na działce 12,5 m na 55 m

Czytam Twój post sprzed paru lat - widzę, że niestety, nie dogadaliście się z sąsiadem i postawiłeś dom na swojej, wąskiej działce... bywa i tak :bezradny:

Link do komentarza
10 godzin temu, tomek93 napisał:

Wiec jeśli dzialka ma 12m to mogę postawic dom o szerokosci 8.5m i miec z obu stron okna ustawiona na dzialki sasiadow z odstępem od granic min 1.5m czy nadal musi byc te 4m

Na takiej wąskiej działce możesz postawić dom albo w granicy, albo w odległości nie mniejszej niż 1,5 m.

Ściana musi być oddzielenia ppoż, bez otworów okiennych i drzwiowych.

Od strony granicy, w dachu nie może być okien w odległości mniejszej jak 4 m od niej.

Takie usytuowanie budynku powoduje objęcie sąsiedniej działki obszarem oddziaływania obiektu, co skutkuje tym, że budowa tylko na PnB, oraz sąsiad staje się stroną.

 

Przy założeniu, że do przeciwległej strony działki, pozostawisz odległość 4 m aby były w tej ścianie okna, można działkę zabudować budynkiem o szerokości max albo 6,5 m, albo 8 m. 

 

 

Np. taki: https://www.tooba.pl/projekt-domu-Dalia-CE-TXZ-132 

Link do komentarza
9 minut temu, tomek93 napisał:

(...) chcialem zebyscie podsuneli jakies projekty na tak waska dzialke

Dostałeś już dwa linki z propozycjami, ale się nawet do nich nie ustosunkowałeś.

Niby skąd My, kompletnie Cię nieznający ludzie mamy wiedzieć co Ci się podoba i jakie masz upodobania.

 

Tobie się nie che szukać, czy otwierasz zlecenie - "znajdźcie dom dla mnie"?
Bo jeśli tak to musisz podać więcej niż szczegółów co do tego co cię interesuje... no i jaką gaże za znalezienie proponujesz

Link do komentarza
43 minuty temu, misiekfisiek82 napisał:

Do gotowca musisz jeszcze doliczyć koszty adaptacji więc różnica będzie niewielka

Otóż to!!! przestudiuj parę projektów z różnych biur, znalezionych w ten sposób:

 

1 godzinę temu, zenek napisał:

wpisz projekt typowy domu, szerokość 6m w przeglądarkę

zbierz parę swoich spostrzeżeń, idź z nimi do jakiegoś projektanta i najlepiej na tym wyjdziesz. On wysmaży Ci piękny projekt :icon_mrgreen:

 

Jeśli chcesz uzyskać jakieś podpowiedzi i wskazówki userów, którzy wybudowali dom i w nim mieszkają, to:

1 godzinę temu, Jani_63 napisał:

musisz podać więcej [...] szczegółów co do tego co cię interesuje...

 

Link do komentarza

Doszlem do wniosku ze zrobie projekt indywidualny tym bardziej jak napisal misiekfisiek82 ze do gotowego projektu jeszcze adaptacja i wyjdzie podobna cena.

A jeszcze mam pytanie odnośnie podlaczenia wody ze studnij jakie sa plusy minusy czy jest taka woda w 100% bezpieczna nie jestem do konca przekonany ale nie mam innego wyjscia jesli bym chcial doprowadzic z sieci to beda spore koszt poniewaz mam około 200m 

Link do komentarza
4 godziny temu, tomek93 napisał:

wody ze studnij jakie sa plusy minusy czy jest taka woda w 100% bezpieczna

Woda ze studni jest taka jak wykażą badania. Jeeśli wykażą że jest dobra, to jest twoja i bez środków chemicznych, które są w wodzie "państwowej". Oraz za darmo (choć trzeba jednak liczyć co jakiś czas wyczyszczenie studni).

Link do komentarza

Projekt 12,5 x 6,5 mam z dwóch stron 3 m od sąsiadów , drzwi z boku cofnięte o 1 m (jest 4) ale dzięki temu mam dwa okna 60 cm po bokach ścianek i nie pada mi bezpośrednio na drzwi , na bocznych ściankach w łazience i kuchni .

Takie coś podobnego weszło by u Ciebie ===== 1,5 m  od jednego sąsiada budynek + 6,5x(tu dowolność metrów ) + 4m od drugiego sąsiada (milszego ha ha ha) masz wiazd na działkę lub miejsce na wiatę z boku  budynku ( tylko spadki przód/tył  a nie bok ) Ja co prawda mam 3m+6.5+3 ale mam wiazdy z dwóch stron to mogłem sobie na to pozwolić .

Edytowano przez klon (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem, czy jak puszczę link do projektów to Ci się wyświetli z moimi preferencjami tznw Twoimi ale uzupełnionymi przeze mnie, jak nie to po prawej stronie jest pasek z szerokością działki i metrażem parterki: https://pracownia-projekty.dom.pl/minimalna-szerokosc-dzialki_0-12,powierzchnia-uzytkowa_0-82.html, piętrusy: https://pracownia-projekty.dom.pl/mt_mini_2_ce.htm trochę tego jest, nie wiem ile osób planuejsz zmieścić w środku? Może stawiać tyłem do siąsiada u mnie wąska działka też, może nie tak jak u Ciebie, chałupa nam wyszła.. bokiem dosłownie i w przenośni. A nie możesz się dogadać z kimś obok, żeby machnąć bliźniaka? To by było fajne rozwiązanie, chyba... 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...