Skocz do zawartości

12 lat pracy pompy ciepła. Jak działa i ile kosztuje?


Recommended Posts

Witajcie, 
Na temat pomp ciepła można znaleźć wiele informacji – są to głównie artykuły opisujące rodzaje tych urządzeń, zasadę działania oraz zalety - rzadziej wyczerpujące opinie użytkowników. Inwestorzy żywo zainteresowani tematem z reguły nie mają okazji przekonać się przed zakupem pompy ciepła, jak urządzenie pracuje w realnych warunkach. Taką możliwość daje nam wizualizacja pracy pompy ciepła Viessmann, która od 2006 r. ogrzewa dom p. Artura pod Opolem.
Sprawdźcie o dowiedzcie się więcej! Szczegóły - TUTAJ

Zapraszam!

Link do komentarza

niby tak, ale weź pod uwagę, że ten dom był budowany 12 lat temu (zakładając że pompa poszła do nowego domu) Wtedy były trochę inne normy,warunki techniczne....Zapotrzebowanie na ciepło 11,7kw wg projektu ?!? - życie pokazuje że takie dane wg projektu mogą być bardzo "pojemne" - dla mnie ta informacja jest mało wiarygodna...

Samo zużycie dla 200m2 domu z 2006r.(4270kwh)  nie jest  złe, ja budowałem później, a zużycie mam - powiedzmy że podobne - za okres 1.10.17 - 31.03.18 poszło mi 4388kwh za 1433zł. (z różnych względów mam takie zużycie, ale to inny temat) A dom budowałem później....zużycie większe, a koszty mniejsze :P Diabeł tkwi w szczegółach...

 

Oczywiście - zgadzam się co do jednego - koszty inwestycyjne u p. Artura były kosmicznie wysokie, sporo wyższe niż u mnie...

teraz patrzę, że cały rok u p. Artura to 5249kwh - 1740zł za okres 1.10.2016-30.09.2017...zakładając u mnie miesiące letnie identycznie jak rok temu, to cały rok(1.10.2017 do 30.09.2018) u mnie wyjdzie 5596kwh za 1794zł. (G12w, 70,9%)

za okres 1.10.2016-30.09.2017 zużyłem 5466kwh za 1662zł (G12w, 74,1%)

w rzeczywistości koszty były trochę niższe, bo jak święto przypada w środku tygodnia, to nie chce mi się przestawiać podlicznika na tanią taryfę przez cały dzień - ale to detal.

Edytowano przez aaaa (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...