Skocz do zawartości

Historia edycji

aaaa

aaaa

niby tak, ale weź pod uwagę, że ten dom był budowany 12 lat temu (zakładając że pompa poszła do nowego domu) Wtedy były trochę inne normy,warunki techniczne....Zapotrzebowanie na ciepło 11,7kw wg projektu ?!? - życie pokazuje że takie dane wg projektu mogą być bardzo "pojemne" - dla mnie ta informacja jest mało wiarygodna...

Samo zużycie dla 200m2 domu z 2006r.(4270kwh)  nie jest  złe, ja budowałem później, a zużycie mam - powiedzmy że podobne - za okres 1.10.17 - 31.03.18 poszło mi 4388kwh za 1433zł. (z różnych względów mam takie zużycie, ale to inny temat) A dom budowałem później....zużycie większe, a koszty mniejsze :P Diabeł tkwi w szczegółach...

 

Oczywiście - zgadzam się co do jednego - koszty inwestycyjne u p. Artura były kosmicznie wysokie, sporo wyższe niż u mnie...

aaaa

aaaa

niby tak, ale weź pod uwagę, że ten dom był budowany 12 lat temu (zakładając że pompa poszła do nowego domu) Wtedy były trochę inne normy,warunki techniczne....Zapotrzebowanie na ciepło 11,7kw wg projektu ?!? - życie pokazuje że takie dane wg projektu mogą być bardzo "pojemne" - dla mnie ta informacja jest mało wiarygodna...

Samo zużycie dla 200m2 domu z 2006r.(4270kwh)  nie jest  złe, ja budowałem później, a zużycie mam - powiedzmy że podobne - za okres 1.10.17 - 31.03.18 poszło mi 4388kwh za 1433zł. A dom budowałem później....zużycie większe, a koszty mniejsze :P Diabeł tkwi w szczegółach...

 

Oczywiście - zgadzam się co do jednego - koszty inwestycyjne u p. Artura były kosmicznie wysokie, sporo wyższe niż u mnie...

×
×
  • Utwórz nowe...