Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Witam, to mój pierwszy post, więc od razu chcę się przywitać! No dobrze, a teraz do sedna sprawy.
            W listopadzie ubiegłego roku odebrałem od dewelopera 2 pokojowe mieszkanie. W obu pokojach pojawiły się problemy ze szlichtą. W sypialni jeszcze w czasie dnia przedodbiorowego w sierpniu zauważyłem że szlichta jest pęknięta w rogu sypialni (tutaj zdjęcie po naprawie )
rog_sypialni.jpg
 

 i po jakichś 2 tygodniach od odbioru w listopadzie w salonie zaczęła pękać szlichta na środku pokoju zmierzyłem pęknięcie i miało ono około 85cm.
pekniecie_w_salonie.jpg


naprawa_szlichty_salon.jpg


Na tym zdjęciu jest pokazane co pozostało z pęknięcia gdy panowie od wykonawcy przyszli zrobić odkrywkę szlichty w celu sprawdzenia jej grubości w miejscu pęknięcia
pozostale_pekniecie_po_naprawie.jpg


 Oba pokoje mają około 12 m2 jakieś 3x4 m. Po wywierceniu paru otworów okazało się że szlichta ma 4 cm na środku obu pomieszczeń w rogach schodząc do grubości około 3 cm w jednym z miejsc znalazłem 2,9 cm (może mniej bo to jest najmniejsza grubość którą  znalazłem). Natomiast styropian na podłodze ma 4 cm. Zgodnie z dokumentacją powykonawczą powinno tam być 5 cm grubości szlichty, 2cm styroflex 22/20 oraz 4 cm styropianu FS20-EPS 100, czyli różnice pomiędzy dokumentacją a tym co deweloper zrobił dla szlichty wynoszą od 1 cm do 2,1 cm oraz styropian jest cieńszy o 2 cm. Z tego co mi wiadomo normy ITB dla parkietu 7x40 cm to jest co najmniej 4 cm grubości szlichty.
 I tu jest moje pytanie czy mogę tam bezpiecznie położyć parkiet jesionowy 7x40 cm? Czy w przyszłości szlichta pod parkietem mi nie popęka?

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wytyczne ITB 2014 (normy tworzy PKN) dopuszczają grubość jastrychu 40 mm w pomieszczeniach mieszkalnych (1,5kN/m2). Poza grubością istotna jest wytrzymałość betonu i tu jest problem, ponieważ jeżeli nie ma w projekcie zapisu, że będzie posadzka z parkietu, to dopuszcza się wytrzymałość C12 . Dla parkietu jest to stanowczo za mało. Moim zdaniem wylewka powinna być wykonana zgodnie z projektem i tego musisz wymagać od dewelopera. Jeśli projekt odbiega od Twoich potrzeb to Twój problem i koszt o ile wcześniej tego nie wymagałeś.

 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wilgotność- powinno być poniżej 2% CM lub 3% wagowo. Zastosuj grunt jak i klej poliuretanowy i układaj, najlepiej w jodełkę - najbardziej równomierny rozkład naprężeń = trwałość podłogi. Powinno być dobrze.

Edytowano przez Parkiet Komplex (zobacz historię edycji)
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...