Skocz do zawartości

Jak liczyć elewację?


Recommended Posts

Dostałem warunki zabudowy na dom jednorodzinny 13 metrów szerokości frontowej elewacji i budynek gospodarczy z częścią garażową 6 metrów elewacji frontowej.

 

Czy możliwe jest na tej podstawie pobudowanie domu (12m elewacji frontowej) i garażu (4,5m elewacji frontowej) przytulonych do siebie bokami? Czy wówczas będzie to jeden budynek o szerokości 16,5m elewacji frontowej czy dwa osobne?

 

Wysłane z telefonu.

 

 

Link do komentarza

Obawiam się że to może zależeć od interpretacji kierownika wydziału AiB w starostwie. Jak Ci na tym zależy to spróbuj. Albo niech Architekt na gotowo Tak przygotuje adaptację, a jak sie nie da to będzie robił inna koncepcję, ale wiadomo, ze że za to będzie chciał extra kasę. Albo wyrysuj to schematycznie i pojedź do wydziału AiB i pogadaj. Jeżeli zapis wz brzmi tak oszczędnie jak piszesz to można tak to zinterpretować. Nie pamiętam tylko jakie są zasady ogólne w prawie budowlanym lub np rozporządzenie o funkcjach budynków w zakresie stykania sie dwóch budynków. Druga sprawa, że nawet jak sie Tak da to technicznie mimo stylu to będą musiały być dwa niezależne budynki czyli o ile sie nie myle dwie ściany nośne na styku i dylatacja np ze styropianu. Reasumując najprędzej pytaj w AiB i u swojego architekta, ale jestem zdania , że się da:)

Wysłane z mojego SM-G389F przy użyciu Tapatalka
 

Druga sprawa,( jako w pewnym sensie urzędnik), radzę zapoznaj sie z tym skeczem;)

 

Wysłane z mojego SM-G389F przy użyciu Tapatalka
 

Link do komentarza
15 godzin temu, misiekfisiek82 napisał:

Dostałem warunki zabudowy na dom jednorodzinny 13 metrów szerokości frontowej elewacji i budynek gospodarczy z częścią garażową 6 metrów elewacji frontowej.

Idę o zakład, że podane wielkości są albo maksymalne, albo gdzieś indziej (w opisie) podano widełki.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...