Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Chciałbym wykonać otwór w stropie rozpiętym w budynku 5x5m


Recommended Posts

Witam wszystkich.
Tak jak w temacie chciałbym wykonać otwór w stropie rozpiętym w budynku 5x5m.
Moim zdaniem strop ackermana lub weisa chociaż nie znalazłem krzyżowo zbrojenia ale prześwituje dwukierunkowo od spodu i jest wykonany z bloczków betonowych.
Otwór 100x120cm w rogu wieńca.
Od muru na 100cm jest ściana prostopadle do zbrojenia, w której ma być otwór przed wejściem na schody.
Pytanie czy wystarczy nadproże pref. do podparcia stropu przy otworze na dł. <130cm?
Z innej Beczki. Czy konieczne jest podparcie stropu w miejscu usuwanej ściany, która stoi 120cm od muru i biegnie wzdłuż zbrojenia?
Powiedzcie co to jest za pustak w rogu i czy mogę go usunąć przy wycinaniu otworu?
Proszę o rady i z góry dziękuję.
20180403_170002.thumb.jpg.52ad9a18387e551c3de1e979eb8792e0.jpg

http://uploadfile.pl/pokaz/1407315---pufx.html

Pierwszy otwórzcie w nowej karcie, obróci na rzeczywisty
20180403_192321.thumb.jpg.006e8ef5216ab93b74149141ee2f0612.jpg

http://uploadfile.pl/pokaz/1407316---hkvg.html
20180403_192212.thumb.jpg.66c79b011902e809f2b0c78bc3ec97ff.jpg

http://uploadfile.pl/pokaz/1407317---hvlb.html

Rysunek1.pdf

http://uploadfile.pl/pokaz/1408257---uo9g.html

Projekt

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie na jaką głębokość jeszcze odkuć strop i jaki duże to zrobić bez uszkodzenia nośności, aby określić z czym mam do czynienia?

13 godzin temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

To wygląda na jakąś dziką samoróbkę z wypełnieniem bloczkami betonu komórkowego. Bez ustalenia rzeczywistej konstrukcji stropu (odkrywka) nie da się ustalić wymaganego wzmocnienia otworu (potrzebne obliczenia).

 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Witam,   skończyłem robić sufit podwieszany, w narożnikach zatopiona siatka w gipsie szpachlowym. Po wyschnięciu zagruntowane ściany i sufit, a później zaakrylowane łączenie ściana-sufit. I tu jest problem,  po czterech dniach od nałożenia akrylu postanowiłem pomalować pomieszczenie i pęka farba dekoral akrylowa na akrylu w narożnikach. Akryl marki don braven. Farba pęka podczas wysychania w ciągu 2óch godzin, a akryl widać, że nie pęknął. Czy ktoś mi podpowie co zrobiłem źle? Nałożenie drugiej warstwy farby po 4 godzinach nic nie dało.
  • Dobry kominiarz na pewno pomoże. Z takich porad na szybko, warto zanim zaczniecie remont, rozwiązać problem palącej się sadzy w kominie. Żaden najlepszy komin nie jest do tego stworzony. Kominy systemowe mają zapis "odporny na pożar sadzy". To oznacza, że wytrzyma ten pożar, ale nikt  nie dopisał, że drugiego pożaru  może już nie wytrzymać, a popękane rury po pierwszym należy wymienić. Myśląc o remoncie lub wymianie drogi ewakuacji spalin, warto ukierunkować myślenie na rodzaj opału i urządzenia do jego spalania. Czasy kominów uniwersalnych raczej minęły...Są materiały i mamy wiedzę, by dopasować komin do naszych potrzeb.
  • Pod płytki tynk CW , puszki osadzisz w trakcie układania płytek.
  • Gość luka
   czy mogę wybudować tylko dom, gdy mam Wz na dom z wbudowanym w jego bryłę garażu, czy jednak muszę zmienić Wz
  • Cześć,   Jestem w trakcie remontu mieszkania. Jedna ze ścian, na której tynk był słabej jakości została wyczyszczona do samej cegły i mam już na niej ułożoną nową elektrykę ale puszki są nieosadzone. Przymierzam się do tynkowania i rozważam późniejsze położenie kafelków, stąd moja prośba o pomoc do bardziej doświadczonych forumowiczów.   1. Jaki rodzaj tynku wybrać, który pozwoli wyrównać ścianę (cegły są wybitnie niechlujnie ułożone) i będzie odpowiednim podkładem pod kafelki? 2. Jaka jest najlepsza praktyka osadzania puszek w takim przypadku? Osadzić puszki na etapie tynkowania? Jeśli tak czy powinny być równo z tynkiem czy wystawać o te kilka milimetrów grubości przyszłych kafelków? Czy może lepiej wstrzymać się z osadzaniem do momentu układania kafelków i dopasować wszystko pod układ kafelków (np. żeby puszki nie były pomiędzy kafelkami). Jeśli tak to czy w tej metodzie można wykorzystać klej do płytek również przy osadzaniu puszki czy lepszy będzie inny materiał np. klej gipsowy?
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...