Skocz do zawartości

Jaka cena za aranżacje 100 mkw domku.


Recommended Posts

Witam. Zakupilismy z żoną wymażony domek i teraz trzeba go wykonczycz, kuchnia, pokoje, lazienki plytki etc. Zastanawim sie ile może wziąć dobry architekt za wykonanie projektu. Mielismy rozmowe  poleconym architektem ale wycenil swoje prace na prawie 15k zl. Wliczyl wizualizacje, dobór materiałów, chodzenie po sklepach- kompleksowo ( tak chcemy). Stwierdzilismy ze troche duzo (150zl/mkw). Dodam ze jestesmy z Plski centralnej. 

Link do komentarza

Ale te 15 k dla architekta to za co ?? - toż to rozbój w biały dzień

Sami nie potraficie dobrać płytek, mebli , umywalki i baterii itd ?

 

PS

przypomniałem sobie jak mój syn za projekt kuchni chciał zapłacić 5 tys (w cenie wizualizacja na laptopie) + 10 tys za realizację z materiałami .

Sam mu zrobiłem projekt z wizualizacją na kartce, znalazłem solidną firmę do jego realizacji i zapłaciłem za wszystko 8 tys .

Na ale jak nie macie czasu aby chodzić po marketach , szukać wykonawcy i macie dużo kasy - czemu nie - można i tak

 

Pozdr

 

 

 

Link do komentarza

ale te +50 zł to za latanie z klientem po sklepach.

 

"Ale te 15 k dla architekta to za co ?? - toż to rozbój w biały dzień" - za jego wiedzę.

Nie każdy chce zarabiać najniższą, za miesiąc pracy, płacąc ZUS i podatki, amortyzując oprogramowanie do tworzenia wizualizacji kupione za kilkadziesiąt tysięcy (a zwykle to kilka oprogramowań - CAD, 3DMAX, program do oświetlenia).

 

Wiadomo, że jeśli kogoś stać na najtańsze meble z sieciówek to koszt architekta jest dla niego kwotą nie do przeskoczenia. 

Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Dnia 4.04.2018 o 22:26, wojciech_pi napisał:

Ale te 15 k dla architekta to za co ?? - toż to rozbój w biały dzień

Sami nie potraficie dobrać płytek, mebli , umywalki i baterii itd ?

 

:icon_lol:

 

przecież każdy Janusz i Grażyna potrafi sam sobie dobrać płytki i meble i baterie i kolory ścian...

 

image.png.4887b9cf505fe859bf482d0456f7574e.png

image.png.ff65928b10d70eea6bee674b924b823b.pngimage.png.ff65928b10d70eea6bee674b924b823b.png

image.png.36bd619cb78b1f5c2da04d1b86848c2a.png

Edytowano przez solange63 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

ostatnie nie jest z Polski, sadząc po oknie i piecyku. 

 

Ale solange ma rację pokazując te zdjęcia. Ogromna rzesza ludzi nie ma żadnego wyczucia kolorystycznego, nie wspominając o najprostszej ergonomii.

Czasem, jak trafiam na oferty sprzedaży mieszkań czy domów to się zastanawiam, skąd ludziom wpadły do głowy tak koszmarne pomysły. I czasem widać, że tam były pieniądze, tylko okropnie zmarnowane. 

Wpadłbyś na pomysł zestawienia fioletowych płytek z pomarańczowo-brązowymi szafkami:

b-65948-166219-sprzedam-mieszkanie-z-gar

mieszkanie-stargard.jpg

Mnie od patrzenia zęby bolą.

 

sprzedam-mieszkanie-w-bloku-chobienice-2

Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...