Skocz do zawartości

Solkowy ogród. Czas start


Recommended Posts

1 godzinę temu, Buster napisał:

Na szczęście mój orzech tego nie wie i ja nie wiem więc mimo braku jakichkolwiek starań z mojej strony rośnie z powodzeniem.

A co rośnie/może rosnąć pod orzechem? Chyba niewiele...

Link do komentarza
8 godzin temu, uroboros napisał:

A co rośnie/może rosnąć pod orzechem? Chyba niewiele...

Ma rosnąć np wielki kamień,taki jak u mnie ,na oko kilka ton ,wokół niego chyba m.in.hortensje.Nie jestem tego pewien ale nie będę teraz budził mojej drugiej połowy żeby spytać dokładnie.Bo mogłaby z kolei zapytać po co mi ta wiadomość o tak dziwnej porze.Więc musiałbym odpowiedzieć że urządzam ogród pewnej sympatycznej trzydziestolatce i skończyłoby się to dla mnie źle ;) Poza tym rośnie hamak :) Obok rośnie kilka wielkich iglaków.Niektóre mają na oko powyżej 8 m. I właściwie dziwne bo mimo że to tylko kilka drzew jest tam nieco inny mikroklimat.Np gdy temp wynosi latem 30 st na plusie to tam jest kilka stopni mniej.
Fakt że orzech jest wielki,trzeba przewidzieć na niego dużo miejsca.

Link do komentarza

Rozmawiałem dziś z córką, która ma dwa duże i stare orzechy w sąsiedztwie domu, mówiła, że odkąd zaczęli zbierać i wynosić na ognisko liście i resztki z orzechów - pod orzechem pojawiła się trawa i zioła, przez niektórych zwane chwastami :icon_mrgreen:... nasadzenia "czegoś" planują na jesień tego roku.

Przedtem - mieszkają od pięciu lat - było w tym miejscu klepisko...

Link do komentarza
16 godzin temu, uroboros napisał:

Przedtem - mieszkają od pięciu lat - było w tym miejscu klepisko...

Jestem zdziwiony bo u mnie pod żadnym orzechem nie było klepiska.Chyba że masz na myśli że nie chciały rosnąć rośliny ozdobne.Bo trawa pięknie rosła mimo że szerokie konary,gałęzie dotykały ziemi.Liście jesienią bardzo rzadko były zgrabiane,na wiosnę nie było po nich śladu.Mieliśmy wiele wielkich orzechów,teraz blisko domu został jeden.

 

taka trawa rośnie przy samym pniu wypierając zwykłą trawę

image.png.01b1fc1925863a71374666c005261b19.png

albo taka,nie znam się na tym

image.png.e62029e78d26019d106c3f425df7593c.png

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...