Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Gdzie można postawić zbiornik na gaz płynny i jak dobrać jego wielkość?

Recommended Posts

Odpowiedź eksperta: Inwestor decydujący się na ogrzewanie domu gazem płynnym może zdecydować się na zbiornik naziemny lub podziemny. Ma to nie tylko znaczenie estetyczne (zbiornika schowanego pod ziemią po prostu nie widać), ale także pozwala na zachowanie mniejszych odległości od innych obiektów – co może mieć znaczenie na małych działkach.

Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/kotly-i-podgrzewacze/porady/13452-gdzie-mozna-postawic-zbiornik-na-gaz-plynny-i-jak-dobrac-jego-wielkosc

• 4 tygodnie temu...
Gość Sąsiad
Witam, moj sasiad wlasnie zalozyl sobie ogrzewanie gazowe ze zbiornikiem naziemnym, niestety nie zachowal odleglosci, tzn. zbiornik jest w odleglosci 1m od ogrodzenia dzielacego nasze posesje, oraz 1m od linii elektrycznej zasilajacej sasiednie gospodarstwa (linia idzie nad ogrodzeniem). Wydaje mi sie ze nie zachowal tez odleglosci 3m od swojego budynku... Czy na postawienie takiego zbiornika potrzebne jest jakies pozwolenie, czy ktos sprawdza to przed montazem?? Gdzie to mozna zglosic? Jakie konsekwencje moga byc za takie ustawienie zbiornika??
  • 8 miesiące temu...
  • 2 lata temu...
Gość Zbyszek
Czy zbiornik naziemny można ogrodzić np. betonowym płotem oczywiscie bez dolnego przęsła by zachowany został przewiew. Zachowam dystans 1 m od zbiornika kształt ogrodzenia to litera U dopełniona siatką z furtką.
  • 3 miesiące temu...

Zbiornik musi być postawiony z zachowaniem odległości od budynku/ogrodzenia etc. Zbiorniki muszą mieć UDT i podłączenie przez uprawnionego gazownika. Sąsiad tu nie ma nic do gadania. Trzeba załatwić temat z dostawcą, potem mapka, wpis o płycie przez uprawnionego Kierownika Budowy. Potem decyzja z urzędu Gminy/Powiatu, uruchomienie i tyle.

19 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Trzeba załatwić temat z dostawcą,  

To jest optymalne rozwiązanie. Dostawcy gazu poradzą i doradzą, najczęściej bezpłatnie. Oczywiście, w zamian za podpisanie umowy na dostawy gazu.

Gość Michał
Czy mając działkę 1400m2, która składa się z budowlanej 1100m2 i 300m2 leśnej będę mógł umieścić zbiornik na gaz na działce leśnej?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Dzień dobry  mam nowe pomysły i komunikaty. Temat "Panel dyskusyjny - przemyślenia o dniu codziennym" wraca na swoje miejsce, czyli do działu https://forum.budujemydom.pl/forum/136-niebudowlany-hyde-park/ łączę go z tematem nowo powstałym, czyli "Nie samą budową człowiek żyje. Dla wytchnienia porozmawiajmy o wszystkim.”.  Moderatorem tego działu zostali @daggulka i @aru. Będą pilnować, aby w wątku nie pojawiały się kwestie polityczne. Jeśli ktoś chciałby bardzo porozmawiać o polityce, proszę aby założył nowy Klub.   W skrócie: nowi moderatorzy mogą kasować posty w Hyde-Parku wg. własnego uznania - wierzę w ich rozsądne podejście  nie rozmawiamy o polityce. Pozdrawiam Marcin Szymanik
    • to, że wypadną kotły z dofinansowania mnie osobiście bardzo cieszy - ale bardziej ciekawi mnie, czy coś się zmieniło w samym programie. Bo z tego co czytałem jakiś czas temu, to raczej była wydmuszka niż projekt, z którego realnie mógł skorzystać normalny obywatel.
    • Mnie interesuje coś innego - gdzieś mi migło, że tych co już są prosumentami, zmiany nie dotkną. Za to nowe warunki będą dla tych, co zabudują od 1.01.2022. Ja w przyszłym roku planowałem rozbudowę instalacji - ale teraz mam wątpliwości, bo tylko mogę sobie zaszkodzić w ten sposób...
    • Masa bitumiczna ma być bez rozpuszczalników. Te pianki, o których wspomina Ekspert Termo Organika to szlagier ostatnich lat. Nie wiem tylko, czy z czasem nie zaszkodzi im wilgoć. Nie śmiem jednak polemizować z opinią Eksperta. Dla własnej informacji i alternatywnego rozwiązania poszukaj na hasło: klej bitumiczny do styropianu lub do polistyrenu. Abizol jest na rozpuszczalniku - odpada. Dysperbit (np. od IZOHAN) jest bez rozpuszczalników- czyli prawdopodobnie dyspersja wodna i dodatki etc.
    • Możliwe, dlatego trzeba sobie rozważyć i skalkulować sens zakładania instalacji PV za kilkadziesiąt tysięcy a już na 100% nie 10kWp bo tyle akurat można . Można np. te same pieniądze wydać na ocieplenie budynku, wymianę źródła ciepła i całej instalacji grzewczej. Wtedy koszty ogrzewania spadną do takiego poziomu, że będzie można się w zasadzie zdecydowac nawet na prąd 1:1 (grzejniki) z sieci. W Niemczech ponad 10 lat temu nie było na dachach żadnego PV, a ostatnio odwiedziłem małą wieś i każdy dach był zajęty. Tam był tez program sprzedaży nadmiaru produkcji do sieci za kwotę, którą potem zmniejszono. Nie śledziłem tematu dokładnie, ale rozmawiałem kuzynem, który mieszka w takiej wsi. Mam wrażenie, ze kolejne zmiany są wzorowane na doświadczeniach niemieckich sąsiadów. Moim zdaniem wielkość domowej elektrowni PV nie powinna przekraczać rocznego zapotrzebowania na energię. Nie było jednak takich ograniczeń w ustawie  - jedynie 10kWp w gospodarstwach domowych bez żadnych innych ograniczeń. Po 2 latach przyszła pora na przemyślenia i radykalne zmiany - bo to jest radykalna zmiana prawie o 180 stopni.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...