Skocz do zawartości

Gdzie można postawić zbiornik na gaz płynny i jak dobrać jego wielkość?


Recommended Posts

Odpowiedź eksperta: Inwestor decydujący się na ogrzewanie domu gazem płynnym może zdecydować się na zbiornik naziemny lub podziemny. Ma to nie tylko znaczenie estetyczne (zbiornika schowanego pod ziemią po prostu nie widać), ale także pozwala na zachowanie mniejszych odległości od innych obiektów – co może mieć znaczenie na małych działkach.

 

Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/kotly-i-podgrzewacze/porady/13452-gdzie-mozna-postawic-zbiornik-na-gaz-plynny-i-jak-dobrac-jego-wielkosc

 

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Gość Sąsiad
Witam, moj sasiad wlasnie zalozyl sobie ogrzewanie gazowe ze zbiornikiem naziemnym, niestety nie zachowal odleglosci, tzn. zbiornik jest w odleglosci 1m od ogrodzenia dzielacego nasze posesje, oraz 1m od linii elektrycznej zasilajacej sasiednie gospodarstwa (linia idzie nad ogrodzeniem). Wydaje mi sie ze nie zachowal tez odleglosci 3m od swojego budynku... Czy na postawienie takiego zbiornika potrzebne jest jakies pozwolenie, czy ktos sprawdza to przed montazem?? Gdzie to mozna zglosic? Jakie konsekwencje moga byc za takie ustawienie zbiornika??
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...
  • 2 lata temu...
Gość Zbyszek
Czy zbiornik naziemny można ogrodzić np. betonowym płotem oczywiscie bez dolnego przęsła by zachowany został przewiew. Zachowam dystans 1 m od zbiornika kształt ogrodzenia to litera U dopełniona siatką z furtką.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Zbiornik musi być postawiony z zachowaniem odległości od budynku/ogrodzenia etc. Zbiorniki muszą mieć UDT i podłączenie przez uprawnionego gazownika. Sąsiad tu nie ma nic do gadania. Trzeba załatwić temat z dostawcą, potem mapka, wpis o płycie przez uprawnionego Kierownika Budowy. Potem decyzja z urzędu Gminy/Powiatu, uruchomienie i tyle.

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Od trzech lat współwłaściciel działki na której stoi mój zbiornik postawił dwa kampingi w odległości 1,45m od zbiornika teraz żąda ode mnie abym zabrał zbiornik który stoi tam od 12 lat czy ma do tego prawo bo jest on za blisko butli.
Link do komentarza
54 minuty temu, Gość Tomek napisał:

Od trzech lat współwłaściciel działki na której stoi mój zbiornik postawił dwa kampingi w odległości 1,45m od zbiornika teraz żąda ode mnie abym zabrał zbiornik który stoi tam od 12 lat czy ma do tego prawo bo jest on za blisko butli.

 

A jak stawiałeś to miałeś jego zgodę? Na podstawie czego postawiłeś?

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Gość Juro63
Absurdu-czy ow sąsiadł wydał zgodę na postawienie zbiornika z zachowaniem odległości to proszę się nie martwić iż to on świadomie naraża na utratę swego mienia oraz życia ludzkiego dalsze postępowanie głosić organom ścigania nagrywać po takim zajściu może dojść do uszkodzenia
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...