Skocz do zawartości

Jak położyć tynk na styropian ?


Recommended Posts

Będę wewnątrz budynku w dwóch miejscach potrzebował zrobić zgrubienie ściany i na to tynk CW nie chcę robić zabudowy z KG chcę to pogrubić styropianem (obudować rurę która będzie izolację też miała ze styropianu) 

Jak to prawidłowo wykonać myślałem o przyklejeniu styropianu na piankę montażową  jak do elewacji zewnętrznych na wszelki wypadek zakołkować na to siatka wzmacniająca.

Ale co na to czy naciągać klej ? czy może iść na to bezpośrednio tynk CW ? jak będą tynkować 

Link do komentarza

Nie bardzo rozumiem, po co na ten styropian z siatką i klejem chcesz dać jeszcze tynk cementowo-wapienny...

Przecież na tym oklejonym styropianie możesz robić wszystkie wykończeniowe działania - malowanie, kładzenie płytek, czy gładzi.

A odpowiednie zgrubienie ściany uzyskasz odpowiednią warstwą styropianu... no, chyba że chcesz uzyskać 0,5x0,5 m słup nośny...

Link do komentarza
9 godzin temu, uroboros napisał:

Nie bardzo rozumiem, po co na ten styropian z siatką i klejem chcesz dać jeszcze tynk cementowo-wapienny...

tynk CW chcę dać po to aby uzyskać jednolitą powierzchnię zgrubienia z resztą ściany która będzie tynkowana  jestem przed tynkami i pytam jak to powinienem wykonać czy tynk CW normalnie będzie trzymał się tego styropianu czy może lepiej kleju 

 

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Dnia 7.04.2018 o 11:15, marcinx00 napisał:

Ok dzięki czyli naciągnę zaprawa klejową

Szanowny Panie,
Podstawą jest tu gruntowanie powierzchni. Może Pan wykorzystać grunt ACRYL-PUTZ® GU40. Styropian trzeba przykleić na klej dedykowany do użycia z tym właśnie materiałem. Kołkowanie jest rozsądne – wzmocni konstrukcję i zapobiegnie odpadnięciu styropianu. Siatkę należy wtopić w zaprawę klejową, a dopiero po jej wyschnięciu przystąpić do nakładania tynku cementowo-wapiennego.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...