Skocz do zawartości

Dom inteligentny - dlaczego warto go mieć i jakie są możliwości instalacji inteligentnych?


Recommended Posts

Gość Lucyna
Według mnie warto. Na początku byłam przerażona, bo sporo znajomych straszyło nas awariami, brakiem prądu itd. Tymczasem system inteligentnego domu znacznie ułatwił nam życie. Mając w domu nastolatkę i 6-latka trudno było wszystkiego dopilnować samodzielnie. Zdarzało się, że gdzieś została podniesiona roleta, albo niewyłączone żelazko. Sporo mi dały rozmowy z miłym panem, który zaproponował nam bezprzewodowy system F&Home (fif.com.pl). Dużą zaletą jest możliwość rozbudowy o dodatkowe moduły i ewentualne przeniesienie do innego budynku.
Link do komentarza
1 godzinę temu, Gość Lucyna napisał:

Zdarzało się, że gdzieś została podniesiona roleta, albo niewyłączone żelazko.

To jest argument.

Zapomniałem że w dzisiejszych czasach,  w nowoczesnej rodzinie  każdy z domowników ma swoje żelazko i prasuje w każdej wolnej chwili.

Link do komentarza
33 minuty temu, Jani_63 napisał:

To jest argument.

Zapomniałem że w dzisiejszych czasach,  w nowoczesnej rodzinie  każdy z domowników ma swoje żelazko i prasuje w każdej wolnej chwili.

Nie pomyślałeś też o mieszkaniu w dwóch domach jednocześnie. Tak w rozkroku.

2 godziny temu, Gość Lucyna napisał:

Dużą zaletą jest możliwość rozbudowy o dodatkowe moduły i ewentualne przeniesienie do innego budynku.

Widzisz? Jedną nogę np. grzejesz w temperaturze 28 stopni, a drugą nogą stoisz w starym domu i tam jest tylko 22 stopnie. Na starość się przyda i lumbago nie złapie! A ile oszczędności!

Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Inteligentny dom to super rzecz, przy budowie domu dołożyłem 9 tys. i steruję każdą lampą, każdą roletą, każdym obwodem osobno, plus ustawiam temperaturę w zimie dla każdego pomieszczenia osobno. Większość rzeczy dzieje się sama, nie muszę myśleć o wyłączaniu światła, zamykaniu i otwieraniu rolet, czy zmienie ogrzewania jak wyjeżdżam. Teraz gdy są upały rolety od wschodu nie podnoszą się rano, od 11 do ok. 15 zmykają się od południa, a wieczoram po zachodniej stronie domu. Dzięki temu na zewnątrz 30 st. + a w środku 10 st. mniej. Polecam każdemu.

Link do komentarza
4 godziny temu, Gość Janek napisał:

Inteligentny dom to super rzecz, przy budowie domu dołożyłem 9 tys. i steruję każdą lampą, każdą roletą, każdym obwodem osobno, plus ustawiam temperaturę w zimie dla każdego pomieszczenia osobno. 

I w ten sposób na zabawie w ustawianie dotrwasz do emerytury.

Nie ma to jak se znaleźć ciekawe zajęcia. kiedyś przesypywali piasek z kupki na kupkę, tak samo nie wiadomo po co, dzisiaj se trzy razy dziennie sterują każdą lampą oddzielnie, każdym obwodem, każdą roletą...  Nie wiadomo po co, ale sterują. I nie myślą, bo większość rzeczy dzieje się sama. Nawet kiedy bardzo tego nie chcą. Np. inteligentna lodówka zamówi ci trzy tony masła kiedy zużyjesz ostatnią kostkę na śniadanie i wcale nie musisz o tym myśleć. Przyjedzie samo. Ty tylko będziesz musiał zapłacić. Nie za masło, o nie! To będzie opłata za to że nie myślałeś.

 

Debilizm ostatnio ostro się szerzy, ale cóż! Zarażeni nie wiedzą, że to kosztuje coraz więcej.

I dziwić się dzieciom, że wierzą w św. Mikołaja, skoro dorośli wierzą w to, że korporacje pracują jedynie nad tym aby im zrobić dobrze. Tak jak wierzą, że dobra zmiana im dogodzi. Oj, dogodzi! Tia... nie musisz myśleć, my cię obrobimy sami!

4 godziny temu, Gość Janek napisał:

Większość rzeczy dzieje się sama, nie muszę myśleć 

Bo myśleć trzeba chcieć i potrafić. U Ciebie najwyraźniej myślenie powoduje ból.

Edytowano przez retrofood (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Nowinki technologiczne, które mają nam ułatwić życie codzienne bardzo mnie interesują. Z ogromu ich wszystkich wybieram tylko mały procent czyli ten, który najbardziej trafił w mój gust. Jednym z nich był zakup bramy garażowej wraz z napędem z oferty Hormann. Postawiłam nie tylko na wysoką jakość produktu ale również dostępną do niego aplikację, Dzięki niej mogę otwierać bramę wjazdową i garażową równocześnie z oświetleniem. Jest to duże ułatwienie zarówno podczas deszczu jak i w okresie jesienno-zimowym, które sprawdza się wzorcowo.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 7 miesiące temu...
Gość opozda

Domy inteligentne to moim zdaniem przyszłość. Coraz więcej uwagi poświęca się nie tylko zagadnieniom integracji różnych rozwiązań i bezpieczeństwu, ale właśnie technologii i materiałom potrzebnych do ich funkcjonowania. W tym wypadku, inteligentne domy i zamontowanie odpowiednich systemów wymagają miedzianych instalacji, co w konsekwencji będzie zwiększało popyt na ten surowiec.

Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...

W swoim domu posiadam taki inteligenty włącznik światła. Moim zdaniem inteligentny dom to nasza przyszłość. Za kilkadziesiąt lat większość domów będzie tak wyglądać. Ma to związek z naszym pokoleniem 20-30 latków, którzy dorastali w dobie postępu technologicznego i znają się na nowinkach. Sam staram się sukcesywnie zaopatrzyć swój dom w takie rozwiązania. Mam też kamerę przed furtką. Czujniki światła. Alarm w garażu.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Włącznik światła nijak ma się do inteligentnego domu. Trzeba mieć chociaż blade pojęcie, projekt albo dobrego sprzedawcę, który doradzi. U nas sterowana brama, temperatura w poszczególnych pomieszczeniach, kamery, oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne, telewizory, zbiornik CWU, panele PV. Prawie wszystko :) 

Link do komentarza
Gość mieszkaniec
Wszystko fajnie, tylko te bezprzewodowe gadżety są na baterie xD może jak ktoś ma małe mieszkanie i niewiele elementów to jakoś ogarnie, ale osobiście nie wyobrażam sobie biegać po domu i szukać, gdzie akurat padła mi bateryjka. Jak robić dom inteligentny to porządnie, czyli z całą inteligentną instalacją.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...