Skocz do zawartości

Zamknięcie ogrzewania podłogowego


Recommended Posts

Dzień dobry.

Od kilku dni wynajmuję mieszkanie, w którym jest piecyk gazowy JUNKERS - w instrukcji jest oznaczenie "Ceraclass ZW 24-2 DV KEP 31", więc to chyba jest model piecyka.
Sam piecyk jest prawdopodobnie tzw. dwufunkcyjny bo oprócz przepływowego grzania wody, obsługuje również CO (3 kaloryfery).
W łazience jest zrobione ogrzewanie podłogowe, którego nie potrzebuję używać i które chciałbym całkowicie wyłączyć na zaworach w szafce. Chciałbym w ten sposób zaoszczędzić na gazie.

Prócz pokręteł na piecyku (kaloryfery i woda), piecyk jest też obsługiwany przez panel zewnętrzny firmy SALUS, którego jeszcze nie rozpracowałem, a nie mam do tego instrukcji.
W szafce od ogrzewania podłogowego nie ma żadnej oddzielnej pompy (nic takiego nie widzę).
Moje pytanie brzmi - czy do ogrzewania podłogowego może być oddzielna pompa czy wszystko jest regulowane przez pompę w piecyku?
Nie wiem czy jak zamknę zawory na zasilaniu i powrocie od podłogówki, czy nie uszkodzę czegoś w instalacji lub w samym piecyku i czy instalacja podłogowa może stać długi czas nieużytkowana czy lepiej od czasu do czasu ją włączyć?

Nie wiem też które zawory są od ogrzewania podłogowego ,chyba te pierwsze z termostatem ,ale pewności nie mam.

Załączam zdjęcia piecyka ,modułu i szafki od ogrzewania podłogowego

Proszę o poradę.

Pozdrawiam

Piotrek

IMAG2027.jpg

IMAG2032.jpg

IMAG2033.jpg

IMAG2034.jpg

IMAG2037.jpg

Edytowano przez Zielu82 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...