Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, 

 

właśnie kończę remont domu i wpadłem na pomysł aby oświetlenie wykonać całkowicie na taśmie RGB o dużej mocy świecenia. Pomysł ten wpadł mi ponieważ na dole nie jest bardzo wysoko więc wiszące żyrandole odpadają. I mój problem polega na tym, że chcę aby po naciśnięciu przełącznika na ścianie podświetliły się do maksymalnej mocy, a jak go ponownie nacisnę zmniejszyły moc świecenia do około +/- 10%. Spodziewam się, że do tego może się przydać malinka ale jestem na to gotowy, ma to po prostu działać. Jest w stanie ktoś coś poradzić.

 

Drugie pytanie, czy w jakimś lepszym systemie, może w tym co wymyśliłem można by było kontrolować kilka taśm jednocześnie np wewnętrzną w salonie oraz zewnętrzną w salonie( obie by miały świecić innym kolorem).

Link do komentarza
1 godzinę temu, krzysztof_dudek napisał:

 właśnie kończę remont domu i wpadłem na pomysł aby oświetlenie wykonać całkowicie na taśmie RGB o dużej mocy świecenia.  

A jak często jesteś gotów kupować zasilacze i sterowniki? Jak często jesteś przygotowany zmieniać taśmy z diodami? Wiesz jak bardzo trwałość takiego oświetlenia zależy od warunków jakie mu stworzysz? Czy potrafisz sam to naprawiać czy będziesz musiał korzystać z serwisu?

Zastanow się, byś nie musiał za kilka miesięcy porawiać instalacji oświetleniowej i wykonywać zwyczajne, klasyczne oswietlenie. Zresztą, przeczytaj ten artykuł https://budujemydom.pl/instalacje/instalacje-elektryczne/a/21737-co-uwzgledniac-przy-planowaniu-instalacji-oswietlenia

A potem napisz, czy dalej chcesz jedynie RGB.

Link do komentarza

Szczerze mówiąc to ja innej opcji w aktualnym wyglądzie domu nie widzę, jest za nisko aby kombinować z lampami bo jak się chodzi to prawie pod sufitem jest nwm 10/15cm (Mam 185). To co jednymi słowy sądzisz, że taśmy szybka będą się psuly, kiedyś na swoim suficie zrobiłem coś podobnego i chyba jakbym nie zmieniał wnetrza pokoju to by nadal działało, fakt cała taśma była żółta ale nadal świeciła. A co do możliwych napraw to wiem wystarczająco aby sobie poradzić, w innych wypadkach skorzystam z forum 😉

Edytowano przez krzysztof_dudek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

 

Dnia 29.03.2018 o 20:39, krzysztof_dudek napisał:

Witam, 

 

właśnie kończę remont domu i wpadłem na pomysł aby oświetlenie wykonać całkowicie na taśmie RGB o dużej mocy świecenia.

(...)

Drugie pytanie, czy w jakimś lepszym systemie, może w tym co wymyśliłem można by było kontrolować kilka taśm jednocześnie np wewnętrzną w salonie oraz zewnętrzną w salonie( obie by miały świecić innym kolorem).

Dnia 29.03.2018 o 23:17, krzysztof_dudek napisał:

Szczerze mówiąc to ja innej opcji w aktualnym wyglądzie domu nie widzę, jest za nisko aby kombinować z lampami bo jak się chodzi to prawie pod sufitem jest nwm 10/15cm (Mam 185).

Ja  mam tylko jedno pytanie.

Co to za rezydencja która ma pomieszczenia użytkowe o wysokości 200cm, niższe od przeciętnej piwnicy czy jakiego innego bunkra?

Co z odbiorem technicznym? - kto go wyda/wydał?

Sorry - to dwa pytania.

 

PS.

Kupiłeś dom od Hobbita?

Wiem, wiem - to trzy pytania

Link do komentarza

Witaj kolego "krzysztof_dudek"

 

rzuć okiem na ofertę tego procducenta :

http://sklep.neonica.pl

Kupiłem u nich listwę LED w odpowiedniej osłonie (korytko aluminiowe) długości ok 3m nad blatem kuchennym  z odpowiednim zasilaczem i sterownikiem  mocy świecenia .

Już  3 lata działa bez zarzutu .

Mają też taśmy LED w krążkach  w różnych barwach światła oraz dużej mocy " Power LED"

 

Chyba nic lepszego nie wymyślimy

Pozdr

Wojciech

Edytowano przez wojciech_pi (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość elpapiotr

Witam.

Skoro ze zwykłymi lampami sufitowymi jest problem, z taśmami LED również, to może zastosować lampy ścienne typu kinkiety ?

W każdych warunkach się sprawdzają, tak a`propos.

Link do komentarza

Może to kwestia gustu.

Na pewno jak myślisz o taśmach które będą świeciły przez kilka godzin weź pod uwagę porządny zasilacz, bo ledy wrażliwe są na różne przepięcia.

Mogą migotać albo się uszkodzić.

Pomyśl o oprawach, które odprowadzą dużo ciepła.

Nie kupuj najtańszej tandety.

Pamiętaj o dobraniu odpowiedniego przekroju przewodu.

Link do komentarza
23 godziny temu, wojciech_pi napisał:

Witaj kolego "krzysztof_dudek"

 

rzuć okiem na ofertę tego procducenta :

 

Ten to akurat drogi jak jasna ch...

23 godziny temu, krzysztof_dudek napisał:

To jest sufit podwieszony na maks 3cm przez krzywy sufit

To wystarczająca głębokość żeby zastosować profile LED architektoniczne wpuszczane.

A gdyby był problem to można zastosować profil architektoniczny zewnętrzny.

Jego wysokość to niecały centymetr.

Profile te przy szerokości 43mm pozwalają na zmieszczenie w jednej obudowie kilku niezależnych obwodów świetlnych,

więc możesz uzyskać "żyrandol" o trzech obwodach o wysokości 1cm. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...