Skocz do zawartości

Historia edycji

Elfir

Elfir

Im lepiej ocieplisz dom, tym koszt nośnika energii ma mniejsze znaczenie, bo pomiędzy najdroższym a najtańszym może wynieść np. 300 zł/rok 

 

PC lub gaz + zostawienie miejsca na ewentualną rozbudowę o panele FV (jak będzie ciekawa dotacja lub spadną ceny do sensownego poziomu) powinno wystarczyć. Komplikowanie instalacji tylko spowoduje problem dla żony w razie jakiejkolwiek awarii. 

 

 

Dnia 4.04.2018 o 15:57, Stef-x napisał:

coz najwidoczniej nie trafilem na dom z dobrze zrobiona podlogowka ;) zazwyczaj podloga byla na prawde ciepla ;) 

grzanie szmatami na pewno wyjdzie taniej, zwlascza jak przywioze troche zaolejonych ze statku :) lecz cenie sobie wygode i bezobslugowosc, a ze nie jestem az takim ekoterrorysta to wole grzac czyms drozszym lecz wygodniejszym np. gazem :)

Nie natrafiłeś. O rozczarowaniu "ciepłem" podłogówki pisałam na forach.

Właśnie nasłuchawszy się takich bredni o "ciepłej podłodze".

Podłoga nie jest odczuwalnie ciepła, bo jest prawie 10 stopni chłodniejsza od temperatury ciała (26-28 stopni w pełnym trybie grzania, normalnie mam na piecu 22-24 stopnie).

 

Owszem, w przedpotopowych czasach, kiedy instalatorzy pierwszy raz zetknęli się z ideą ogrzewania płaszczyznowego, po prostu wydawało im się, że jest to taki grzejnik tylko w poziomie. Więc walili tam taką temperaturę, jaka normalnie szła w grzejniki (90 stopni). 

Nikt nie słyszał wówczas o mieszaczach czy ogrzewaniu niskotemperaturowym. Ale to mowa o latach 80-90 tych.

I za tych zamierzchłych czasów powstały pokutujące do dziś mity o rozsychającym parkiecie, niemożnością nakrywania podłogi dywanem, zakazem robienia instalacji pod meblami czy puchnących nogach.

Dziś parkiet, wykładzina to żaden problem. 

Elfir

Elfir

Im lepiej ocieplisz dom, tym koszt nośnika energii ma mniejsze znaczenie, bo pomiędzy najdroższym a najtańszym może wynieść np. 300 zł/rok 

 

PC lub gaz + zostawienie miejsca na ewentualną rozbudowę o panele FV (jak będzie ciekawa dotacja lub spadną ceny do sensownego poziomu) powinno wystarczyć. Komplikowanie instalacji tylko spowoduje problem dla żony w razie jakiejkolwiek awarii. 

 

 

Dnia 4.04.2018 o 15:57, Stef-x napisał:

coz najwidoczniej nie trafilem na dom z dobrze zrobiona podlogowka ;) zazwyczaj podloga byla na prawde ciepla ;) 

grzanie szmatami na pewno wyjdzie taniej, zwlascza jak przywioze troche zaolejonych ze statku :) lecz cenie sobie wygode i bezobslugowosc, a ze nie jestem az takim ekoterrorysta to wole grzac czyms drozszym lecz wygodniejszym np. gazem :)

Nie natrafiłeś. O rozczarowaniu "ciepłem" podłogówki pisałam na forach.

Właśnie nasłuchawszy się takich bredni o "ciepłej podłodze".

Podłoga nie jest odczuwalnie ciepła, bo jest prawie 10 stopni chłodniejsza od temperatury ciała (24-28 stopni w pełnym trybie grzania)

Elfir

Elfir

In lepiej ocieplisz dom, tym koszt nośnika energii ma mniejsze znaczenie, bo pomiędzy najdroższym a najtańszym może wynieść np. 300 zł/rok 

 

PC lub gaz + zostawienie miejsca na ewentualną rozbudowę o panele FV (jak będzie ciekawa dotacja) powinno wystarczyć. Komplikowanie instalacji tylko spowoduje problem dla żony w razie jakiejkolwiek awarii. 

Dnia 4.04.2018 o 15:57, Stef-x napisał:

coz najwidoczniej nie trafilem na dom z dobrze zrobiona podlogowka ;) zazwyczaj podloga byla na prawde ciepla ;) 

grzanie szmatami na pewno wyjdzie taniej, zwlascza jak przywioze troche zaolejonych ze statku :) lecz cenie sobie wygode i bezobslugowosc, a ze nie jestem az takim ekoterrorysta to wole grzac czyms drozszym lecz wygodniejszym np. gazem :)

Nie natrafiłeś. O rozczarowaniu "ciepłem" podłogówki pisałam na forach.

Właśnie nasłuchawszy się takich bredni o "ciepłej podłodze".

Podłoga nie jest odczuwalnie ciepła, bo jest prawie 10 stopni chłodniejsza od temperatury ciała (24-28 stopni w pełnym trybie grzania)

×
×
  • Utwórz nowe...