Skocz do zawartości

Historia edycji

wojciech_pi

wojciech_pi

9 godzin temu, Stef-x napisał:

.. mam troche gotowki,

...chcialbym zbudowac dom mozliwie najtanszy w utrzymaniu.

..Gaz mam za plotem wiec na pewno bede robil przylacze

..W domu jest przewidzianych raczej duzo malych pomieszczen,

...Wszyscy pisza ze jak pompa ciepla to, aby to mialo sens w calym domu ogrzewanie podlogowe, u nas tego na pewno nie bedzie. 

...Dlatego wydaje mi sie, ze najbardziej optymalnym rozwiazaniem bedzie gaz i do tego solary jako wsparcie.

....mam dobrego kolege elektryka staakowego, wiec mozna zrobic jakies czary mary jakby co

....dlatego zanim ktos tutaj zacznie obiecywac cuda na kiju niech sie zastanowi.

...Jestem z trojmiasta

...Czekam na odpowiedzi i rady

 

Kilka pytań do Autora "Stef-x" - krótko i w punkcikach :

 

Ad 1/ - a ile masz tej gotówki

Ad 2/ - najtańszy w utrzymaniu - to ile rocznie czy półrocznie jak będziesz na morzu?

Ad 3/ - skoro gaz będziesz przyłączał, to po co kombinujesz z pompą       ciepła, solarami, prądem (a jest jeszcze Turbopompa w zanadrzu i fotowoltaika)

Ad 4/ - dużo czyli ile tych małych pomieszczeń będzie 5-10-15 ?

Ad 5/ - jak wszyscy tak piszą o pompie ciepła to na tym Forum będą pisać odwrotnie ?

Ad 6/ - a kto te solary będzie Ci obsługiwał latem co bo się nie ugotowały jak będziesz na morzu

Ad 7/ - a co kolega elektryk staaatkowy Ci radzi ? i jakie czary mary potrafi cobyśmy wiedzieli jak  go wykorzystać  ?

Ad 8/ a jak obieca i się nie sprawdzi to pobijesz czy utopisz ?

Ad 9/ Ty z 3-miasta , a ja tylko z 1-miasta - i co w związku z tym ?

Ad 8/ a jak długo poczekasz ? ile mamy czasu ?

 

Pozdr

wojciech_pi

wojciech_pi

9 godzin temu, Stef-x napisał:

.. mam troche gotowki,

...chcialbym zbudowac dom mozliwie najtanszy w utrzymaniu.

..Gaz mam za plotem wiec na pewno bede robil przylacze

..W domu jest przewidzianych raczej duzo malych pomieszczen,

...Wszyscy pisza ze jak pompa ciepla to, aby to mialo sens w calym domu ogrzewanie podlogowe, u nas tego na pewno nie bedzie. 

...Dlatego wydaje mi sie, ze najbardziej optymalnym rozwiazaniem bedzie gaz i do tego solary jako wsparcie.

....mam dobrego kolege elektryka staakowego, wiec mozna zrobic jakies czary mary jakby co

....dlatego zanim ktos tutaj zacznie obiecywac cuda na kiju niech sie zastanowi.

...Jestem z trojmiasta

...Czekam na odpowiedzi i rady

 

Kilka pytań do Autora "Stef-x" - krótko i punkcikach :

 

Ad 1/ - a ile mas tej gotówki

Ad 2/ - najtańszy w utrzymaniu - to ile rocznie czy półrocznie jak będziesz na morzu?

Ad 3/ - skoro gaz będziesz przyłączał, to po co kombinujesz z pompą       ciepła, solarami, prądem (a jest jeszcze Turbopompa w zanadrzu i fotowoltaika)

Ad 4/ - dużo czyli ile tych małych pomieszczeń będzie 5-10-15 ?

Ad 5/ - jak wszyscy tak piszą o pompie ciepła to na tym Forum będą pisać odwrotnie ?

Ad 6/ - a kto te solary będzie Ci obsługiwał latem co bo się nie ugotowały jak będziesz na morzu

Ad 7/ - a co kolega elektryk staaatkowy Ci radzi ? i jakie czary mary potrafi cobyśmy wiedzieli jak  go wykorzystać  ?

Ad 8/ a jak obieca i się nie sprawdzi to pobijesz ?

Ad 9/ Ty z 3-miasta , a ja tylko z 1-miasta - i co w związku z tym ?

Ad 8/ a jak długo poczekasz ? ile mamy czasu ?

 

Pozdr

wojciech_pi

wojciech_pi

8 godzin temu, Stef-x napisał:

 mam troche gotowki, ale chcialbym zbudowac dom mozliwie najtanszy w utrzymaniu.

..

Gaz mam za plotem wiec na pewno bede robil przylacze

...

W domu jest przewidzianych raczej duzo malych pomieszczen,

...

Wszyscy pisza ze jak pompa ciepla to, aby to mialo sens w calym domu ogrzewanie podlogowe, u nas tego na pewno nie bedzie. 

...

Dlatego wydaje mi sie, ze najbardziej optymalnym rozwiazaniem bedzie gaz i do tego solary jako wsparcie.

....

mam dobrego kolege elektryka staakowego, wiec mozna zrobic jakies czary mary jakby co

....

dlatego zanim ktos tutaj zacznie obiecywac cuda na kiju niech sie zastanowi.

...

Jestem z trojmiasta

...

Czekam na odpowiedzi i rady

 

Kilka pytań do Autora "Stef-x" - krótko i punkcikach :

 

Ad 1/ - a ile mas tej gotówki

Ad 2/ - najtańszy w utrzymaniu - to ile rocznie czy półrocznie jak będziesz na morzu?

Ad 3/ - skoro gaz będziesz przyłączał, to po co kombinujesz z pompą ciepła, solarami, prądem

Ad 4/ - dużo czyli ile tych małych pomieszczeń będzie 5-10-15 ?

Ad 5/ - jak wszyscy tak piszą o pompie ciepła to na tym Forum będą pisać odwrotnie ?

Ad 6/ - a kto te solary będzie Ci obsługiwał latem co bo się nie ugotowały jak będziesz na morzu

Ad 7/ - a co kolega elektryk staaatkowy Ci radzi ? i jakie czary mary potrafi cobyśmy wiedzieli jak  

       go wykorzystać  ?

Ad 8/ a jak obieca i się nie sprawdzi to pobijesz ?

Ad 9/ Ty z 3-miasta , a ja tylko z 1-miasta - i co w związku z tym ?

Ad 8/ a jak długo poczekasz ? ile mamy czasu ?

 

Pozdr

×
×
  • Utwórz nowe...