Skocz do zawartości

wstawienie sciany z drzwiami, szukam porady


Recommended Posts

witam, mam w planach wstawić w domu rodzinnym sciane na korytarzu po to zeby troche odciać sie od rodziców, od rozmow, ktorych slychac niestety jak sie jest na poddaszu w pokojach. pytanie jak to zrobic, czy wogole jest to mozliwe tak by nie naruszac schodow, wygluszyc troche to poddasze i dobrze by bylo gdyby bylo dojsce pod schody. jakies porady, prozpozycje? Dziekuje 

29344916_1958290130879928_1289919958_n.jpg

29633805_1958280754214199_57821086_o.jpg

29634813_1958279097547698_1378170037_o.jpg

Link do komentarza

A co na to rodzice?

 

Pokazałeś maleńki fragment korytarza, ale nie wiadomo, jakiej szarokości jest pomieszczenie do którego schodzisz tymi schodkami. Gdyby możliwe było wstawienie drzwi (nawet nietypowych) wprost przy grzejniku

to pwenie nie miałbyś wątpliwości...

Czy korytarz oświetlany jest tylko przez okna na "klatce schodowej"?

 

 

Zrób duże, dwuskrzydłowe drzwi z oszklonymi częściami, zawieś na zewnętrznej powierzchni ściany (jedno skrzydło przy grzejniku, drugie przy komodzie)

Link do komentarza

Nooo, jest miejsce na takie drzwi, jeśli rodzice je zaakceptują...

Linka do takich drzwi Ci nie dam, bo sam je wymyśliłem, jak myślałem o Twoim problemie...

Dobrze byłoby zrobić/zamówić drzwi w stylu tych łazienkowych, dwuskrzydłowe - lewe skrzydło szersze, do słupka poręczy schodów (może nawet to skrzydło dzielone/składane z dwóch części - wtedy otwarte zajmowałyby mniej miejsca w przestrzeni korytarza), zaś prawe węższe, zamykające przestrzeń pod schodami. Wszystkie skrzydła z przeszkleniami... Nawet nie musiałyby być dużo wyższe od typowych... Ościeżnicę można by zlicować z powierzchnią ściany korytarza...  Takie tam pomysły... nieopatentowane...

Link do komentarza

Ja tego nie widzę, bo wchodząc na górę stoisz na ziemi i masz klamkę na normalnym poziomie. Schodząc w dół stoisz jeszcze na schodach i masz klamkę przy kolanach, bo nie ma tam miejsca aby normalnie stanąć. Może wygodniejszą opcją byłoby umieszczenie drzwi na górze schodów a nie na dole?

Link do komentarza
55 minut temu, theme napisał:

masz klamkę przy kolanach

Przesadzasz lekko...  Za klamkę chwytasz stojąc na pierwszym schodku, więc masz ją na wysokości.. jakby tu powiedzieć... na wysokości .. jaj..., no, chyba,że masz 215 cm wzrostu...

Link do komentarza
Dnia 26.03.2018 o 14:58, kycek93 napisał:

pytanie jak to zrobic,

Niedobry pomysł z tymi drzwiami tuż przed schodami.  Niewygodne i nawet niebezpieczne oraz dysfunkcjonalne. 

 

Ale jeżeli już  - to bym proponował przesuwne, na eletrykę - tak by sie otwierały na przełącznik - i ramiak zamontowałbym na lub w licu licu ściany widocznego na fotkach korytarza , co pozwoli na wygodniejszy dostęp do schodów. Oczywiście przeszklony otwór całkowicie - dodatkowe drzwi obok schodów pod schody.

 

A jak jest u góry - może tam można wymknąć klatkę???

 

Link do komentarza
32 minuty temu, zenek napisał:

przesuwne, na eletrykę

To idźmy na całość - to może garażowe, na pilota - pod sufitem jest miejsce...

3 godziny temu, theme napisał:

nie ma tam miejsca aby normalnie stanąć

Można by wyrzucić komodę z szufladami, dobudować ściankę, tworzącą "sionkę", ok. 80 cm od ściany z grzejnikiem i w ścianie równoległej do lica ściany z wejściem na schody wstawić drzwi. Miejsce jest, korytarz zwęziłby się, ale komunikacja nie byłaby zbytnio utrudniona...

Tylko co na to Rodzice...

Link do komentarza
18 minut temu, uroboros napisał:

To idźmy na całość - to może garażowe, na pilota - pod sufitem jest miejsce...

terefere 

Przesuwne dlatego, że nie będą przeszkadzać w korytarzu i dlatego, że źle się otwiera drzwi uchylne stojąc na schodach. Prąd to tylko dodatek - dodałbym jeszcze fotokomórkę na schodach, żeby się same otwierały i zamykały przy ruchu na schodach. Na dole w korytarzu nie byłoby to funkcjonalne - więc na korytarzu przełącznik.

 

25 minut temu, uroboros napisał:

dobudować ściankę, tworzącą "sionkę"

To nie jest dobry pomysł - zepsute wnętrze parteru, a korzyści b. względne - takie dzielenie na siłę - są jakieś granice tzw. kompromisu

Link do komentarza

Gdzie te przesuwne będziesz przesuwać? Zmienisz miejsce grzejnika, do drzwi łazienkowych blisko, za komodą mało miejsca...

A "sionka" to najprostszy pomysł, najbardziej  izolujący. Przy dobrej aranżacji nie  zepsuje korytarza. Mógłby być  zrobiony w formie np. szafy... Nawet bez dodatkowych przeszkleń - wszystkie drzwi w korytarzu są przeszklone...

Link do komentarza
Dnia 30.03.2018 o 15:34, uroboros napisał:

Przesadzasz lekko...  Za klamkę chwytasz stojąc na pierwszym schodku, więc masz ją na wysokości.. jakby tu powiedzieć... na wysokości .. jaj..., no, chyba,że masz 215 cm wzrostu...

 

Montuję drzwi od prawie 20 lat i wiem co piszę. Masz schodek na wysokości 20-kilku centymetrów. Takie skrócenie drzwi jest bardzo nie ergonomiczne. Chyba, że masz 150cm wzrostu. To samo odczucie będzie jak ktoś stoi na schodku. Poza tym widziałem podobną konstrukcję u mnie w rodzinie i schodzenie tymi schodami przyprawiało mnie o lęki. Masakrycznie niewygodna sprawa.

Drzwi przesuwne też nie wiele pomogą, bo to żadna izolacja akustyczna i też są średnio wygodne w praktyce. Dla mnie najlepszą opcją jest danie drzwi na górze jak jest tam miejsce, a po fotkach widać że tak. Kawałek ścianki z GK i użycie odpowiednich profili załatwi sprawę. Poza tym można użyć jeszcze ościeżnicy regulowanej (opaskowej) co jeszcze ułatwi sprawę.

Link do komentarza
2 godziny temu, theme napisał:

Drzwi przesuwne też nie wiele pomogą, bo to żadna izolacja akustyczna i też są średnio wygodne w praktyce. Dla mnie najlepszą opcją jest danie drzwi na górze jak jest tam miejsce, a po fotkach widać że tak. Kawałek ścianki z GK i użycie odpowiednich profili załatwi sprawę. Poza tym można użyć jeszcze ościeżnicy regulowanej (opaskowej) co jeszcze ułatwi sprawę.

:91_thumbsup:

Link do komentarza
4 godziny temu, theme napisał:

Drzwi przesuwne też nie wiele pomogą, bo to żadna izolacja akustyczna i też są średnio wygodne w praktyce.

:scratching:

Z tym stwierdzeniem to bym polemizował.

U córki w mieszkaniu wszystkie drzwi za wyjątkiem łazienkowych są przesuwne i chowane w ścianie.
Przedścianka jest tak zrobiona żeby tworzyła ościeżnicę w która wchodzą drzwi po zamknięciu.

Uszczelnienia akustycznego dopełniają uszczelki przeciw kurzowe.

Nie powiedziałbym że tłumienie odgłosów między pomieszczeniami jest gorsze niż w przypadku drzwi zamykanych tradycyjnie.

Link do komentarza
Dnia 30.03.2018 o 19:19, uroboros napisał:

Gdzie te przesuwne będziesz przesuwać? Zmienisz miejsce grzejnika, do drzwi łazienkowych blisko, za komodą mało miejsca...

1. od schodów (od balustrady) do "za komodą" - jest dość miejsca.

2. Ale na górze jest chyba więcej miejsca - potrzebny byłby rzut tej antresoli - żeby coś sensownego zaproponować.

3. Jani-63 słusznie mowi. A konkretnie to akustyka drzwi nie zależy od sposobu zamykania, tylko z cczego i jak są zrobione i uszczelnione.

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Dnia 31.03.2018 o 21:20, Jani_63 napisał:

:scratching:

Z tym stwierdzeniem to bym polemizował.

U córki w mieszkaniu wszystkie drzwi za wyjątkiem łazienkowych są przesuwne i chowane w ścianie.
Przedścianka jest tak zrobiona żeby tworzyła ościeżnicę w która wchodzą drzwi po zamknięciu.

Uszczelnienia akustycznego dopełniają uszczelki przeciw kurzowe.

Nie powiedziałbym że tłumienie odgłosów między pomieszczeniami jest gorsze niż w przypadku drzwi zamykanych tradycyjnie.

To moja subiektywna opinia. Ja tak odbieram drzwi przesuwne pomimo, że skrzydło oczywiście jest to samo jak w drzwiach klasycznych. Ale to też zależy od systemu na jakim jest skrzydło. Czy to jest Leon lub Eclisse czy jakaś podróba co ma dużo luzów w swojej pracy. Czy skrzydło ma zamek hakowy czy jest po prost dosuwane do belki odbojowej / tunelu.

 

 

Tak czy inaczej. Decyzja padła na drzwi przesuwne więc trzeba ją uszanować. Ja jedynie uprę się przy tym aby drzwi zamontować na górze, a nie na dole, bo tam będzie bardzo niekomfortowo.

Link do komentarza

Jak subiektywna - to w pełni ją szanuję. :icon_cool:
Zamykanie pomieszczeń przy użyciu drzwi przesuwnych czy bezprzylgowych traktowane jest u nas w kraju trochę jako ekstrawagancja.

 

Być może wynika to ze skojarzeniami z drzwiami harmonijkowymi popularnymi na naszym rynku parę lat temu, które powiedzmy sobie szczerze zalatywały trochę tandetą. :icon_biggrin:

Link do komentarza

Kycek tu zagląda, ale się nie odzywa...

Ciekawe, czy dowiemy się o jego decyzji...:zalamka:

 

Czy te drzwi ciemne obok schodów na piętrze mają pełną wysokość, czy na ściance kolankowej są nietypowe i niższe?

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Dnia 14.04.2018 o 18:53, uroboros napisał:

Kycek tu zagląda, ale się nie odzywa...

Ciekawe, czy dowiemy się o jego decyzji...:zalamka:

 

Czy te drzwi ciemne obok schodów na piętrze mają pełną wysokość, czy na ściance kolankowej są nietypowe i niższe?

no tak wyszło, gdzies zgubilem to forum, zapomnialem ze akurat na nim zalozylem ten temat...:krzeslo:Jeszcze tego nie zrobilem ale juz wiem ze musze to zrobic na gorze kolo tego slupa drewnianego. Moze cos wygłuszy. A jesli chodzi o te drzwi ciemne to jest to wejscie na strych, sa one mniejsze niz standardowe.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
    • Dzień dobry   Zachęcam do korzystania z moich usług Mieszkańców Poznania i okolic.   Posiadam wieloletnie doświadczenie w branży.   Prowadzę prace na budynkach jedno- i wielorodzinnych, obiektach komercyjnych i przemysłowych.   Każdy zakres elektryki, solidnie, terminowo i tynkarze błogosławią   Do usług Maciej Elektryk 509 419 365
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...