Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Recommended Posts

Witam, 

Zapraszam na kolejny poradnik od Viessmann. Tym razem zastanowimy się, kiedy ogrzewanie podłogowe a kiedy grzejniki!

Planując system grzewczy w domu, stajemy przed wyborem instalacji centralnego ogrzewania. Zastanawiamy się wówczas co wybrać – ogrzewanie podłogowe czy grzejniki? Dla wielu inwestorów wybór jest prosty – podłogówka! Dlaczego? Zobaczmy... TUTAJ poradnik

Zapraszam!

Będę się powtarzał.

Mam grzejniki.

Dzisiaj zrobiłbym "podłogówkę"

Jedną jedyną rzecz w doborze systemu ogrzewania w wybudowanym przez siebie domu dzisiaj bym zmienił.

Zamiast grzejników - podłogówkę

Tego jestem pewien jako użytkownik systemu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Nie lepiej najpierw zawitać do sklepu stacjonarnego?
    • Czy moglibyście polecić jakiś zaufany sklep internetowy z lampami? Jest tego sporo, ale zależy mi na czymś sprawdzonym, gdzie zagwarantują mi szybką przesyłkę i sprawną realizację. Do tego szukam czegoś oryginalnego i dobrze wykonanego, macie jakieś doświadczenie z takimi sklepami? 
    • Wszystko zależy od usytuowania i budowy garażu oraz potrzeb inwestora. W garażu wolnostojącym najtańszym rozwiązaniem jest brama uchylna. Ale jeśli garaż ma niewielki podjazd lub wychodzi bezpośrednio na ulicę - lepsza będzie nieocieplona brama segmentowa, która nie zabiera miejsca przed garażem podczas otwierania i zamykania. Brama segmentowa jest też bardziej stabilna i sztywna oraz bardziej praktyczna i bezpieczna w użytkowaniu.   Gdy garaż znajduje się w bryle budynku – brama powinna być jak najcieplejsza. To tak samo ważne jak dobra izolacja przylegających do części mieszkalnej ścian i sufitu oraz ciepłe drzwi łączące garaż z domem. Gdy zależy nam na utrzymaniu stałej wysokiej temperatury w garażu, powinniśmy zamontować dobrze izolowaną bramę zbudowaną z segmentów o grubości 67 mm z przegrodą termiczną oraz wyposażoną w podwójne uszczelki wargowe na łączeniach segmentów i w podwójną uszczelkę progową.   Izolacyjność cieplna takiej bramy wynosi około 1,0 W/(m2K). A może być jeszcze wyższa, jeśli podczas montażu, za pomocą dodatkowych uszczelek na obwodzie bramy oraz specjalnego kątownika z tworzywa sztucznego, do minimum ograniczymy powstawanie mostków termicznych między ościeżnicą a ścianą garażu.   Kiedy jednak garaż ma wyjątkowo niskie nadproże lub inne względy konstrukcyjne, jak nachylenie dachu czy prowadzone instalacje, uniemożliwiają chowanie lub mocowanie bramy pod stropem, warto poszukać dobrze ocieplonej bocznej bramy segmentowej lub bramy rolowanej.
    • Jaką bramę wybrać? Odwieczne pytanie inwestora. Chyba jest za duży wybór na rynku
    • Piszę z prośbą o polecenie jakiejś fajnej lampy do salonu, która zajęłaby centralne miejsce w pokoju. Potrzebuję czegoś dużego, ponieważ mieszkanie jest bardzo wysokie i czegoś o zaskakujących kształtach. Mam dość klasycznych lamp z owalnym kinkietem, niech to będzie coś nowoczesnego i ciekawego
  • Popularne tematy