Skocz do zawartości

Jaki model pieca?


Recommended Posts

Witam,

 

Jaki model pieca (kondensacyjny) firmy Viessman i zasobnik będzie odpowiedni dla takich parametrów:

- moc nominalna 17-19 kw (dom jednorodzinny z zamieszkałym poddaszem, 4 osoby w rodzinie, ogrzewanie podłogowe + grzejniki + cwu) ?

-  zasobnik (z cyrkulacją), zintegrowany czy wolnostojący?

 

Dziękuję za pomoc

Kuba

Link do komentarza

przy tych wymaganiach warto zwrócić uwage na kocioł Vitodens 200-W o mocy 19 kW z oddzielnym zasobnikiem lub Vitodens 222-F z wbudowanym zasobnikiem cieplej wody. Która wersja zasobnika to już tylko decyzja "co mi się bardziej podoba", funkcjonalnie nie będzie różnicy.

Oba kotły mogą obsłużyć zarówno obiegi grzejnikowe jak i  podłogowe, cwu z cyrkulacją. W komplecie z kotłem użytkownik otrzymuje dodatkowo sterownik umożliwiający kontrole nad kotłem i instalacją przez internet

Edytowano przez Eksperci Viessmann (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

kocioł Vitodens 100 jest również dobrym rozwiązaniem. Po dołożeniu pakietu uzupełniającego  do sterowania 2 obiegami (bezpośredniego i z mieszaczem) będzie mógł wysterować opiasny układ c.o.

Niestety sterowanie cyrkulacją c.w.u. będzie trzeba wykonać we własnym zakresie (pompka z zegarem). Kocioł Vitodens serii 2xx potrafi sterować cyrkulacją a dodatkowo większy zakres modulacji i automatyka pozwalająca na bardzo dokładne sparametryzowanie kotła spowoduje że będzie dużo oszczędniejszy. 

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Witam, mam propozycję dla wszystkich posiadających kotły Viessmann!

Już dziś przygotuj swoją instalację do nowego sezonu! Umów się na przegląd kotła i otrzymaj oficjalne gadżety MŚ 2018 w piłce nożnej!

Masz kocioł grzewczy firmy Viessmann? Dobrze się składa! Umawiając się na przegląd instalacji w sezonie letnim, nie tylko zaoszczędzisz swój czas i zadbasz o bezpieczeństwo, otrzymasz również nagrodę w postaci oficjalnej piłki nożnej MŚ 2018 w piłce nożnej lub PowerBank.
Kibicujesz? Lepiej się pośpiesz – nagrody gwarantowane tylko dla pierwszych 200 osób, które zgłoszą się na przegląd.
Warunkiem uczestnictwa w promocji jest wypełnienie formularza na stronie internetowej przeglad.viessmann-serwis.pl

Po wysłaniu formularza, konsultant Viessmann zadzwoni do Ciebie w celu umówienia dogodnego terminu przeglądu.

Promocja obowiązuje w terminie: 12.06.2018 – 31.08.2018
Więcej informacji o promocji znaleźć można na stronie https://www.viessmann-serwis.pl/przeglad oraz u partnerów firmy Viessmann.

Pozdrawiam!

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...