Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Historia edycji

harlesden

harlesden

Zdjęcie jest z map google i słońce w południe prawdopodobnie świeci stąd, gdzie znajduje się napis "google" widniejący u dołu zdjęcia.

Las od wschodu mnie nie martwi. 

Martwi mnie las od zachodu, a mój południowy sąsiad ma dużo dłużej słońce na działce. Ja mam je do 15:30, bo o 16 jest cała zacieniona, a sąsiad jakieś 2-3 godz dłużej, gdyż on akurat od zachodu nie ma lasu na całej długości tak jak ja. Jak widać na zdjęciu, u niego od zachodu jest droga do innej posesji i stąd promienie słoneczne docierają do do niego do późnych godzin wieczornych.

Media przy działce są wszystkie: woda, prąd, gaz,  kanalizacja.

Z chęcią bym dokupił więcej ziemi, jednak ograniczają mnie fundusze.

Mam opcję kupna działki 3 z rzedu na południe od tej którą jestem zainteresowany. Czyli byłaby to działka sasiadujaca od południa z tym sąsiadem ze zdjęcia i wtedy miałbym tego sąsiada od północy. Tam nie ma w ogóle lasu od zachodu (mniej urokliwa działka, ale dużo słońca od zachodu do późnych godzin wieczornych) Jednak ma taki minus, że w odległości ok 60m od niej znajduje się sala weselna, a ta hipotetycznie moja jest w odległości ok 110m od tej sali...ot taki dylemat.

Oba lasy są prywatne.

harlesden

harlesden

ZZdjęcie jest z map google i słońce w południe prawdopodobnie swieci stąd, gdzie napis "google" widniejący u dołu zdjęcia.

Martwi mnie las od zachodu, a mój południowy sąsiad ma dużo dłużej słońce na działce. Ja do 15:30, bo o 16 jest cała zacieniona, a sąsiad jakieś 2-3 godz dłużej, gdyż on akurat od zachodu nie ma lasu na całej długości jak ja. Tak jak widać na zdjęciu, u niego od zachodu jest droga do innej posesji i stąd promienie słoneczne docierają do późnych godzin wieczornych.

Media są wszystkie: woda, prąd, gaz,  kanalizacja.

Z chęcią bym dokupił więcej ziemi, jednak ograniczają mnie fundusze.

Mam opcję kupna działki 3 z rzedu na południe od tej którą jestem zainteresowany. Czyli byłaby to działka sasiadujaca od południa z tym sąsiadem ze zdjęcia i wtedy miałbym tego sąsiada od północy. Tam nie ma w ogóle lasu od zachodu (mniej urokliwa działka, ale dużo słońca od zachodu do późnych godzin wieczornych) Jednak ma taki minus, że w odległości ok 60m od niej znajduje się sala weselna, a ta hipotetycznie moja jest w odległości ok 110m od tej sali...ot taki dylemat.

Oba lasy są prywatne.

harlesden

harlesden

Zdjęcie jest z map google i słońce w południe prawdopodobnie swieci stąd gdzie napis "google" widniejący u dołu zdjęcia.

Martwi mnie las od zachodu, a południowy sąsiad ma dużo dłużej słońce na działce (ja do 15:30 a sąsiad jakieś 2-3 godz dłużej, gdyż on akurat od zachodu nie ma lasu na całej długości jak ja. Tak jak widać na zdjęciu. U niego od zachodu jest droga do innej posesji i stąd promienie słoneczne docierają do późnych godzin wieczornych.

Media są wszystkie: woda, prąd, gaz,  kanalizacja 

Mam opcję kupna działki 3 z rzedu na południe od tej którą jestem zainteresowany. Czyli byłaby to działka sasisdujaca od południa z tym sąsiadem ze zdjęcia i tam nie ma w ogóle lasu od zachodu (mniej urokliwa działka ale dużo słońca od zachodu do późnych godz wieczornych) Jednak ma taki minus ze jest w odległości ok 60m od sali weselnej, a ta hipotetycznie moja jest w odległości ok 110m od tej sali...ot taki dylemat.

Oba lasy są prywatne.

harlesden

harlesden

Zdjęcie jest z map google i słońce w południe prawdopodobnie swieci stąd gdzie napis "google" widniejący u dołu zdjęcia.

Martwi mnie las od zachodu, a południowy sąsiad ma dużo dłużej słońce na działce (ja do 15:30 a sąsiad jakieś 2-3 godz dłużej, gdyż on akurat od zachodu nie ma lasu na całej długości jak ja. Tak jak widać na zdjęciu. U niego od zachodu jest droga do innej posesji i stąd promienie słoneczne docierają do późnych godzin wieczornych.

Media są wszystkie: woda, prąd, gaz,  kanalizacja 

Mam opcję kupna działki 3 z rzedu na południe od tej którą jestem zainteresowany. Czyli byłaby to działka sasisdujaca od południa z tym sąsiadem ze zdjęcia i tam nie ma w ogóle lasu od zachodu (mniej urokliwa działka ale dużo słońca od zachodu do późnych godz wieczornych) Jednak ma taki minus ze jest w odległości ok 60m od sali weselnej, a ta hipotetycznie moja jest w odległości ok 110m od tej sali...ot taki dylemat 

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Nie wiem gdzie zapytać o takie rzeczy.... Można tu wstawiać linki do allegro i YouTube?   Bo mi kiedyś posta usunięto a nie wiem z jakiego powodu bo były oba w/w linki
    • Ściany przyziemia bez piwnicy są przedłużeniem ław, na tym opiera się budynek. Ty masz inną sytuację, są piwnice, dlatego potrzebna jest przekładka termiczna, piwnice masz zbudowane z bloczka betonowego, a to jest dobry przewodnik taki jak ta płyta. Przekładka termiczna to nie jest wielki wydatek, zresztą z czasem się spłaci, a włożenie jej do budynku remontowanego to poważny wydatek. Szkoda pieniędzy tam płyta jest głęboko obsypana ziemią.    Tu chodzi o jedną ścianę stykającą się ze schodami, o miejsce odsłonięte, tego nie zasypiesz ziemią, bo masz schody. To ma być przegroda ze styropianu przed mostkiem na głębokość 1 m w pionie przed wysadzaniem płyty fundamentowej. Chodzi o przemarzanie, bez podsypki i posadowienia na odpowiedniej głębokości, zimą te elementy będą podnoszone do góry, w niektórych miejscach mniej w innych więcej a beton to nie guma więc powstaną pęknięcia posadzki schodów czy ściany fundamentowej.
    • Chodziło mi o to, jak opisany, zareklamowane były te produkty na stoisku... tu się ewentualne można czegoś przyczepić...
    • Ale ja nie buduję domu pasywnego bo mnie na to nie stać, gdybym tego chciał to pewnie wcześniej bym się zainteresował bloczkami Thermo. Tak na prawdę gdybym miał usuwać wszystkie mostki i stosować najlepsze termicznie materiały gdzie to tylko możliwe to wydałbym tyle kasy że zaczęło by mi się to zwracać pewnie dopiero na emeryturze. Będę się starał o ogrzewanie gazowe z sieci.   Płyta fundamentowa zejścia ma 20 cm grubości a na obrzeżach jest głębsza ława 35x35 czy chyba nawet 40 cm bo tak mi doradził kolega pracujący w Niemczech żeby zrobić głębsze ławy płyty w ochronie przed mrozem. Co da odizolowanie jak pokazałeś płyty zejścia metr w ziemi skoro i tak nie mam pierwszej warstwy bloczka thermo? Negujesz ocieplanie fundamentu a teraz proponujesz styropian na styku płyta-fundament. Czy podobnego efektu nie uzyskam kładąc pionowo płyty XPS na całą płytę zejścia i łącząc w ciągłości ze styropianem elewacji oraz ze styropianem posadzkowym w piwnicy? Jedynymi mostkami wtedy został by tylko styk słupów żelbetowych z ławą piwnicy. Czemu negujesz wylewanie betonu na zwartą glinę? Przecież ona ma bardzo dobrą nośność. Chyba że masz na myśli niską izolacyjność płyty i możliwość wysadzenia w mróz stąd też, chcąc niechcąc (bo koparka wykopała głębiej przy zejściu), dałem podsypkę na połowę płyty w miejscu otwartym na warunki atmosferyczne przy drzwiach. Natomiast tam gdzie będą schody, płyta leży na glinie, gdyż schody, które najpewniej będą wykonane z kostki brukowej będą same izolatorem w tym miejscu. O tym pomyślałem wcześniej. Ale póki nie ma schodów muszę to miejsce jakoś odizolować, zasypać czy położyć styropian w obawie przed wysadzeniem mrozowym. Napisałeś kiedyś "A przecież wystarczy przykleić 5 cm izolacji cieplnej do ścian przyziemia żeby wygładzić krzywą dobowych wahań temperatury tego obszaru." Przez ścianę przyziemia rozumiesz ścianę fundamentową w gruncie?    
    • Hahaha rozbawiłeś mnie kolego do łez  Ale w sumie teraz nie wiem, czy Ty tak na serio, czy mnie trollujesz...   Szczególnie, że filmik, który Wam tutaj udostępniłem, jest NIEPUBLICZNY (nawet go nie można wyszukać) i widzą go tylko osoby, którym go wysłałem - czyli moją intencją na pewno nie było zareklamowanie mojego konta i nabicie lajków, człowieku     Aha, no i to forum budowlane ma dział ŚWIAT KUCHNI, cytuję: "Kuchnie nowoczesne, aranżacje kuchni, projekty kuchni, sprzęt AGD, meble kuchenne." Więc pozwoliłem sobie garnki przypisać do sprzętu AGD i tyle - bo przykro mi, gawel, ale nie znalazłem forum dla miłośników garnków i patelni, a to forum jest pierwsze, które mi wyskoczyło po wpisaniu "forum kuchenki indukcyjne"   Zresztą, z tego, co widać w tym temacie, jest bardzo duży i pomocny odzew, za który bardzo dziękuję. Wiec gawel, zacytuję, tylko się nie obraź - ''idź pan w c***"  - i skończ walić offtop, bo powinieneś dostać ostrzeżenie za takie coś         No właśnie się zastanawiam. Do makro nie mam po drodze, jest to jakieś 40 minut specjalnej jazdy. Ogólnie garnek i patelnia spełniają swoją funkcję - z tym, że o wiele wolniej, niż to producent zadeklarował. Fakturę mam i oryginalne opakowania, więc chyba pakuję rzeczy do samochodu i przy najbliższej okazji idę ''reklamować''.   Przy zakupie? Całkiem normalnie, towar na taśmę, nabite i zapłacone - nic szczególnego się nie wydarzyło, bez pytań z mojej strony.  Jasne, że wpadam, tylko nie siedzę non stop na kompie (a laptopa mam w biurze), także sorki, że tak późno odpowiadam      
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...