Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Historia edycji

harlesden

harlesden

Witam serdecznie
Nie znalazłem działu "powitalnia" więc debiutuję tutaj...
Przejdę do rzeczy.
Znalazłem działkę w pięknej okolicy przy lesie i zastanawiam się nad jej kupnem z powodu sąsiedztwa lasu (który był moim marzeniem) dającego cień na działkę.

Działka o wymiarach 26m x 43m , czyli o powierzchni 1118 m 2. 26 metrów od frontu. Wjazd na działkę od zachodu. Od zachodniej strony działki znajduje się droga gruntowa biegnąca z północy na południe, po lewej czyt. zachodniej stronie tej drogi znajduje się stary i wysoki las iglasto-liściasty. Od strony wschodniej również jest las, jednak nie graniczy on z moją działką od strony wschodniej, z moją działką styka się jedynie narożnikiem. Las od wschodu ma styczność z sąsiadującą mi działką znajdującą się na południe od mojej. 
Myślę, że zdjęcie rozwieje wszystkie wątpliwości.

W dniu dzisiejszym odwiedziłem tę działkę i zauważyłem, że w godzinach rannych 8-11 mam na niej cień, mniej więcej od jej połowy do końca strony wschodniej (który powstaje na wskutek lasu od wschodu) . Później słońce ładnie ogrzewa całą działkę. Jednak o godz 15:30 zaczyna powoli padać na nią cień od lasu zachodniego. Od godz 16 na całej powierzchni działki jest cień. 

Działka jest w świetnym miejscu, posiada wszystkie media, jest w dogodnej dla mnie lokalizacji...jednak obawiam się, że nie będę mógł cieszyć się z niej tak jakbym chciał z uwagi na zacienienie.

Ciężko mam sobie wyobrazić bawiące się na działce dziecko w zimnej piaskownicy, czy też na huśtawce, bądź grilla rodzinnego czy ze znajomymi.

Jak uważacie, czy moje obawy są słuszne?
Może był ktoś w podobnej sytuacji, miał podobną rozterkę, mieszkał lub mieszka na działce o podobnym usytuowaniu.

Dodam, że las jest na tyle gęsty, że nie ma żadnych promieni słonecznych od godz 16 na tej działce. Nie wiem czy nie będzie ponuro w domu i na działce w lato po południu, akurat gdy wrócę z pracy.

Czekam na cenne uwagi i opinie.
Pozdrawiam

Screenshot_1.png

harlesden

harlesden

Witam serdecznie
Nie znalazłem działu "powitalnia" więc debiutuję tutaj...
Przejdę do rzeczy.
Znalazłem działkę w pięknej okolicy przy lesie i zastanawiam się nad jej kupnem z powodu sąsiedztwa lasu (który był moim marzeniem) dającego cień na działkę.
Działka o wymiarach 26m x 43m , czyli o powierzchni 1118 m 2. 26 metrów od frontu. Wjazd na działkę od zachodu. Od zachodniej strony działki znajduje się droga gruntowa biegnąca z północy na południe, po lewej czyt. zachodniej stronie tej drogi znajduje się stary i wysoki las iglasto-liściasty. Od strony wschodniej również jest las, jednak nie graniczy on z moją działką od strony wschodniej, z moją działką styka się jedynie narożnikiem. Las od wschodu ma styczność z sąsiadującą mi działką znajdującą się na południe od mojej. 
Myślę, że zdjęcie rozwieje wszystkie wątpliwości.

W dniu dzisiejszym odwiedziłem tę działkę i zauważyłem, że mam na niej cień mniej więcej od jej połowy do końca strony wschodniej (który powstaje na wskutek lasu od wschodu) w godz rannych od około godz 8-11. Później słońce ładnie ogrzewa całą działkę. Jednak o godz 15:30 zaczyna powoli padać na nią cień od lasu zachodniego. Od godz 16 na całej powierzchni działki jest cień. 

Działka jest w świetnym miejscu, posiada wszystkie media, jest w dogodnej dla mnie lokalizacji...jednak obawiam się, że nie będę mógł cieszyć się z niej tak jakbym chciał z uwagi na zacienienie.

Ciężko mam sobie wyobrazić bawiące się na działce dziecko w zimnej piaskownicy, czy też na huśtawce, bądź grilla rodzinnego czy ze znajomymi.

Jak uważacie, czy moje obawy są słuszne?
Może był ktoś w podobnej sytuacji, miał podobną rozterkę, mieszkał lub mieszka na działce o podobnym usytuowaniu.

Dodam, że las jest na tyle gęsty, że nie ma żadnych promieni słonecznych od godz 16 na tej działce. Nie wiem czy nie będzie ponuro w domu i na działce w lato po południu, akurat gdy wrócę z pracy.

Czekam na cenne uwagi i opinie.
Pozdrawiam

Screenshot_1.png

• Utwórz nowe...