Skocz do zawartości

Historia edycji

harlesden

harlesden

Witam serdecznie
Nie znalazłem działu "powitalnia" więc debiutuję tutaj...
Przejdę do rzeczy.
Znalazłem działkę w pięknej okolicy przy lesie i zastanawiam się nad jej kupnem z powodu sąsiedztwa lasu (który był moim marzeniem) dającego cień na działkę.


Działka o wymiarach 26m x 43m , czyli o powierzchni 1118 m 2. 26 metrów od frontu. Wjazd na działkę od zachodu. Od zachodniej strony działki znajduje się droga gruntowa biegnąca z północy na południe, po lewej czyt. zachodniej stronie tej drogi znajduje się stary i wysoki las iglasto-liściasty. Od strony wschodniej również jest las, jednak nie graniczy on z moją działką od strony wschodniej, z moją działką styka się jedynie narożnikiem. Las od wschodu ma styczność z sąsiadującą mi działką znajdującą się na południe od mojej. 
Myślę, że zdjęcie rozwieje wszystkie wątpliwości.

W dniu dzisiejszym odwiedziłem tę działkę i zauważyłem, że w godzinach rannych 8-11 mam na niej cień, mniej więcej od jej połowy do końca strony wschodniej (który powstaje na wskutek lasu od wschodu) . Później słońce ładnie ogrzewa całą działkę. Jednak o godz 15:30 zaczyna powoli padać na nią cień od lasu zachodniego. Od godz 16 na całej powierzchni działki jest cień. 

 

Działka jest w świetnym miejscu, posiada wszystkie media, jest w dogodnej dla mnie lokalizacji...jednak obawiam się, że nie będę mógł cieszyć się z niej tak jakbym chciał z uwagi na zacienienie.

Ciężko mam sobie wyobrazić bawiące się na działce dziecko w zimnej piaskownicy, czy też na huśtawce, bądź grilla rodzinnego czy ze znajomymi.

Jak uważacie, czy moje obawy są słuszne?
Może był ktoś w podobnej sytuacji, miał podobną rozterkę, mieszkał lub mieszka na działce o podobnym usytuowaniu.

Dodam, że las jest na tyle gęsty, że nie ma żadnych promieni słonecznych od godz 16 na tej działce. Nie wiem czy nie będzie ponuro w domu i na działce w lato po południu, akurat gdy wrócę z pracy.

Czekam na cenne uwagi i opinie.
Pozdrawiam

Screenshot_1.png

harlesden

harlesden

Witam serdecznie
Nie znalazłem działu "powitalnia" więc debiutuję tutaj...
Przejdę do rzeczy.
Znalazłem działkę w pięknej okolicy przy lesie i zastanawiam się nad jej kupnem z powodu sąsiedztwa lasu (który był moim marzeniem) dającego cień na działkę.
Działka o wymiarach 26m x 43m , czyli o powierzchni 1118 m 2. 26 metrów od frontu. Wjazd na działkę od zachodu. Od zachodniej strony działki znajduje się droga gruntowa biegnąca z północy na południe, po lewej czyt. zachodniej stronie tej drogi znajduje się stary i wysoki las iglasto-liściasty. Od strony wschodniej również jest las, jednak nie graniczy on z moją działką od strony wschodniej, z moją działką styka się jedynie narożnikiem. Las od wschodu ma styczność z sąsiadującą mi działką znajdującą się na południe od mojej. 
Myślę, że zdjęcie rozwieje wszystkie wątpliwości.

W dniu dzisiejszym odwiedziłem tę działkę i zauważyłem, że mam na niej cień mniej więcej od jej połowy do końca strony wschodniej (który powstaje na wskutek lasu od wschodu) w godz rannych od około godz 8-11. Później słońce ładnie ogrzewa całą działkę. Jednak o godz 15:30 zaczyna powoli padać na nią cień od lasu zachodniego. Od godz 16 na całej powierzchni działki jest cień. 

 

Działka jest w świetnym miejscu, posiada wszystkie media, jest w dogodnej dla mnie lokalizacji...jednak obawiam się, że nie będę mógł cieszyć się z niej tak jakbym chciał z uwagi na zacienienie.

Ciężko mam sobie wyobrazić bawiące się na działce dziecko w zimnej piaskownicy, czy też na huśtawce, bądź grilla rodzinnego czy ze znajomymi.

Jak uważacie, czy moje obawy są słuszne?
Może był ktoś w podobnej sytuacji, miał podobną rozterkę, mieszkał lub mieszka na działce o podobnym usytuowaniu.

Dodam, że las jest na tyle gęsty, że nie ma żadnych promieni słonecznych od godz 16 na tej działce. Nie wiem czy nie będzie ponuro w domu i na działce w lato po południu, akurat gdy wrócę z pracy.

Czekam na cenne uwagi i opinie.
Pozdrawiam

Screenshot_1.png

×
×
  • Utwórz nowe...