Skocz do zawartości

Historia edycji

19 godzin temu, uroboros napisał:

Niby masz rację, niby zgadzam się z Tobą, ale z tym kominem ciut przesadziłeś...

Chciałbym - tylko przyjmuję że pomysłowość ludzka nie zna granic - umówmy się że nie bez podstaw

 

Cytat

 

A jaki przepis w domku piętrowym, swoim domku ceglanym, łamię - nie wiem...

Jeżeli w czasie przebudowy bądź po niej dojdzie do wypadku - "katastrofy budowlanej" to znajdzie się specjalista w zakresie tego , aby wszystkie naruszone przepisy określić i wyłuszczyć jeden po drugim , w stosownym dokumencie powszechnie zwanym aktem oskarżenia - po co to komu za parę stówek oszczędności ???? - NIE WIEM

Czy wiem o czym piszę ?

Umówmy się że na tyle by opinia konstruktora nie była dla mnie zaskoczeniem - "kilka" przeróbek w tym zakresie już za mną , z kilku po odkryciu "nowych" okoliczności inwestorzy się wycofali bo były mało wykonalne , a przynajmniej nie w sposób przewidziany przez architekta i piszę tu tylko o powiększeniu istniejącego otworu drzwiowego .

Czyli porady zaoczne są o kant kuli roztrzaść .

 

W/g mnie informacja wykonalne jest prawdziwa i prawidłowa , ale zamiast się rozwodzić nad tym jak to wykonać ( zaocznie ) , należy wskazać kogoś , kto ma stosowne możliwości i wiedzę aby w omawianym przypadku podjął decyzję CZY ? i JAK ? , wystawił stosowne dokumenty i wziął za to odpowiedzialność - nawet jeżeli obywatel ma zacięcie zrobić to sam , to będzie mu prościej i bezpieczniej - bo dostanie precyzyjne wytyczne i będzie tylko musiał słuchać i wykonywać jak mu karzą .

Czyli podsumowując odsyłamy do inż. z uprawnieniami w zakresie konstrukcji .

18 godzin temu, uroboros napisał:

Niby masz rację, niby zgadzam się z Tobą, ale z tym kominem ciut przesadziłeś...

Chciałbym - tylko przyjmuję że pomysłowość ludzka nie zna granic - umówmy się że nie bez podstaw

 

18 godzin temu, uroboros napisał:

 

A jaki przepis w domku piętrowym, swoim domku ceglanym, łamię - nie wiem...

jeżeli w czasie przebudowy bądź po niej dojdzie do wypadku - "katastrofy budowlanej" to znajdzie się specjalista w zakresie tego , aby wszystkie naruszone przepisy określić i wyłuszczyć jeden po drugim , w stosownym dokumencie powszechnie zwanym aktem oskarżenia - po co to komu za parę stówek oszczędności ???? - NIE WIEM

Czy wiem o czym piszę ?

Umówmy się że na tyle by opinia konstruktora nie była dla mnie zaskoczeniem "kilka" przeróbek w tym zakresie już za mną , z kilku po odkryciu "nowych" okoliczności inwestorzy się wycofali bo były mało wykonalne , a przynajmniej nie w sposób przewidziany przez architekta i piszę tu tylko o powiększeniu istniejącego otworu drzwiowego .

Czyli porady zaoczne są o kant kuli roztrzaść

 

W/g mnie informacja wykonalne jest prawdziwa i prawidłowa , ale zamiast się rozwodzić nad tym jak to wykonać ( zaocznie ) , należy wskazać kogoś , kto ma stosowne możliwości i wiedzę aby w omawianym przypadku podjął decyzję CZY ? i JAK ? , wystawił stosowne dokumenty i wziął za to odpowiedzialność - nawet jeżeli obywatel ma zacięcie zrobić to sam , to będzie mu prościej i bezpieczniej bo dostanie precyzyjne wytyczne i będzie tylko musiał słuchać i wykonywać jak mu karzą .

Czyli podsumowując odsyłamy do inż. z uprawnieniami w zakresie konstrukcji .

×
×
  • Utwórz nowe...