Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, 

poszukuję opinii na temat dachówki ceramicznej Roben Monza Plus. 

Dach około 260 m2, dom położony blisko lasu ( około 80-100 metrów od lasu).

Zastanawiamy się pomiędzy Roben Monza Plus grafitowa angobowana połysk, Roben Piemont Titan szara glazurowana lub Creaton Titania czarna glazurowana. Dostaliśmy dobre oferty na te dachówki. Nie ukrywam, że kolorystycznie wolelibyśmy coś zbliżonego do antracytu. Pierwotnie zastanawialiśmy się pomiędzy blachodachówką lepszej jakości, a dachówką ceramiczną, ale wszyscy radzą żeby lepiej iść  w dachówkę.

Proszę nie polecajcie mi dachówek 80 zł/m2,bo wiadomo że jest to inna jakość dachówek niż takich w granicach 30 kilku złotych. Poszukuję dachówki w przystępnej cenie i jednocześnie dobrej jakości.

Piszcie jakie macie zdanie, czy nic się nie dzieje z dachówkami np. po zimie, itd. Poczytam wszelkie opinie , sugestie.

Zastanawia mnie jeszcze czy jest duża różnica pomiędzy angobą w połysku, a glazurą ( w sensie czy np. angoba nie schodzi, nie pęka itd.).

Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi. 

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...

U nas decyzja została podjęta.  Na szczęście w porę się ogarnęliśmy i nie padło na Robena. 

Z tego co się dowiedzieliśmy to Roben pomimo tego, że się poprawił ( kiedyś po zimie na dachówce Robena potrafiła robić się 'pajęczynka", teraz ponoć ten problem wyeliminowano....). Widzieliśmy kilkuletniego Robena na dachu i po prostu tragedia...od zacienionej strony wszedł mech, średnio to wyglądało.

U nas wybór padł na niemiecką dachówkę firmy Nelskamp. Wybraliśmy Nelskamp Nibra f 8,5.

Wszyscy sprzedawcy zachwalają dachówkę Nelskampa, oglądaliśmy kilkuletni dach z Nelskampem i wygląda jakby wczoraj była położona dachówka... Poza tym znajomy doradził nam, żeby brać lepiej Nelskampa, bo w porównaniu do Robena to zdecydowanie o wiele lepsza jakość dachówek. 

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 4 lata temu...

Wpis trochę stary, ale wyświetla się wysoko w Google, więc warto abym go odświeżył i dodał swoją opinię. Przyda się dla potomnych.

 

Niestety nie jestem zadowolony. Chciałem kupić tańszą cementową, ale polecili mi nieszczęsną Monze od Robena i teraz mam problem.

Otrzymałem dachówkę w różnych odcieniach na tej samej palecie. Niestety nie zauważyliśmy tego w porę. Producent odmawia reklamacji zasłania się normami technicznymi, rzeczoznawcy potwierdzają, marne szanse żeby wygrać w sądzie. Pomimo tego, że przedstawiciel przyznał się mi oraz dekarzowi, że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, oraz że błąd został popełniony na produkcji - kontrola jakości nie zrobiła segregacji - nie wymienią mi położonej dachówki. Kontakt z przedstawicielem też niezbyt dobry, bo kontaktował się głównie z dekarzem zamiast z zainteresowanym. Co ciekawe sugerując, że co mi tam przeszkadza jak pewnie i tak będzie tam fotowoltaika.

 

Najważniejsze to że Roben chwali się wysoką jakością nie gwarantuje Wam jednokolorowej dachówki, nawet w przypadku angoby. Zalecam rozwagę podczas zakupu produktów tej marki.

dachowka-roben-monza-wady-fabryczne-zle-odcienie.jpg

Edytowano przez tebe (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
13 minut temu, tebe napisał:

Niestety nie jestem zadowolony.

Na zdjęciu nie widać żadnej różnicy, może specyfika zdjęcia, ale myślę że po czasie nic nie będzie widać.

No ja wiem że pieniądze wydane i ma być super jak z katalogu, ale to w końcu dach tylko i nikt strzelać z tego nie będzie.:icon_mrgreen:

Więc myślę że sprawa z rodzaju tych co to dużo hałasu o nic.;)

 

Link do komentarza
27 minut temu, demo napisał:

Na zdjęciu nie widać żadnej różnicy,

Jednak trochę widać... Po czasie może to równie dobrze być jeszcze bardziej widoczne... i niby to

 

29 minut temu, demo napisał:

w końcu dach tylko

aleeeee... DUŻO HAŁASU, bo może wydana DUŻA KASA, która uzasadniała DUŻE OCZEKIWANIA rozpalone DUŻĄ REKLAMĄ...

Link do komentarza
49 minut temu, podczytywacz napisał:

Jednak trochę widać...

Takie tam pici sryci. xD

Nawet fajnie to wygląda jak patyna czasu.

Nigdy bym nie wpadł na to żeby to reklamować, poważnie.

A swoją drogą to jeden z najbardziej dziwnych kolorów jaki można sobie wymyśleć na dach. Niby w kolorze wypalanej dachówki ceramicznej, a jakiś  sztuczny i nienaturalny ten kolorek jak diabli.O.o

No i wygląda jak blachodachówka, właśnie przez ten kolor powszechnie stosowany do tego rodzaju wyrobów.

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Ja nic już nie chciałam mówić, ale dokładnie tak jak napisałeś z tym kolorem, Przepraszam, ze to napiszę, ale jest po prostu brzydki. Moja mama na dach domu na wsi, również zamawiała dachówkę z Robena i wygląda pięknie. Jest w ciemnym kolorze, pięknie sie błyszczy. Od roku czasu już jest. A to co jest na zdjęciu to jakieś takie.... nijakie. Tak jak napisał Demo przypomina to blachodachówkę.

I tak patrzę na ten dach... nie masz tam okien ? Chociażby jakiegoś jednego okna dachowego? Teraz to już raczej musztarda po obiedzie, ale moim zdaniem jakoś tak to lepiej wygląda. Chociaż teoretycznie mógłbyś poprosić chyba pozwolenie https://budujemydom.pl/budowlane-abc/remonty-i-modernizacje/a/23692-okna-dachowe-montowane-w-istniejacy-dach 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...