Skocz do zawartości

przydomowa elektrownia wiatrowa


Recommended Posts

Cytat

Witam Forumowiczów.
Jestem nowa na Forum, a temat jest pasjonujący. Niedawno straszono nas w TV, że do 2012 roku energia i gaz zdrożeją o 100% i chyba warto dzisiaj sie zastanowić, czy te 20000 zł za taki wiatrak to dużo. Trochę czytałam na ten temat i zaczęłam robić zestawienia kosztów na chwilę obecną - już po 8 latach jest szansa na zwrot kosztów inwestycji. Chociaż nasze Państwo inwestorów indywidualnych nie dotuje w żaden sposób, to jest jakaś szansa na obniżenie kosztów. Teoretycznie zaciągając kredyt w Banku Ochrony Środowiska można zyskać umożenie części odsetek od kredytu, a nawet (może to tylko plotki) część kapitału. Przyznaję, że nie zasięgałam dokładnych informacji w BOŚ, ale kilku moich znajomych robiło już rekonesans i według ich słów jest to prawda. To samo dotyczy również instalacji solarnych, pomp ciepła i przydomowych oczyszczalni ścieków.
Pozdrawiam.


Siemka.Taka elektrownia zwraca się w rozsądnym czasie tylko na obszarach o silnych stałych wiatrach.Całuski icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Chyba kilkaset osób z tytułami naukowymi chce i jakoś nic z tego nie wychodzi.Z wiatrowej energii elektrycznej cieszą się sąsiedzi np Danii,bo jej nadmiar trzeba wyeksportować a jest dotowana.Bob icon_sad.gif


Siemka.Żeby nie było tak jak z biopaliwami które spowodowały wzrost cen zywności.Całuski icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Taki mądry to jeszcze nie jestem aby orientować się w szczegółach,ale ropę naftową magazynujemy w złożach pod ziemią i nikt nie protestuje.Bob icon_biggrin.gif



To my ją magazynujemy? A mnie sie wydawało że ona bierze swoje początki gdzieś w epoce kredy. icon_biggrin.gif To uwiarygadnia wszelkie paranaukowe teorie o cywilizacji industrialnej sprzed tysiącleci która wzięła i się sama sobą zadławiła dnia pewnego. Chłopaki dla nas magazynowały ropę! (*wzruszenie*)
Link do komentarza
Cytat

To my ją magazynujemy? A mnie sie wydawało że ona bierze swoje początki gdzieś w epoce kredy. icon_biggrin.gif To uwiarygadnia wszelkie paranaukowe teorie o cywilizacji industrialnej sprzed tysiącleci która wzięła i się sama sobą zadławiła dnia pewnego. Chłopaki dla nas magazynowały ropę! (*wzruszenie*)


Tak magazynujemy zgodnie z dyrektywami unijnymi i właśnie w ten sposób.To są zapasy strategiczne na 90 dni w razie gdyby kurki sasiedzi zakręcili.Czerpie się z takich naturalnych magazynów pompujac solankę która wypycha ropę na zewnatrz.Bob icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Tak magazynujemy zgodnie z dyrektywami unijnymi i właśnie w ten sposób.To są zapasy strategiczne na 90 dni w razie gdyby kurki sasiedzi zakręcili.Czerpie się z takich naturalnych magazynów pompujac solankę która wypycha ropę na zewnatrz.Bob icon_biggrin.gif



To co innego icon_biggrin.gif. Jest magazynowana w złożach geologicznych? Nie w magazynach? Dziwne. icon_eek.gif
Link do komentarza
Cytat

To nie to.Chodzi o wychwytywanie CO2 z elektrowni i magazynowanie w złożach geologicznych pod ziemią.Bob icon_biggrin.gif


Może chodzi tutaj o wychwytywanie pyłów z elektrofiltrów kominowych elektrowni węglowych?Te pyły już od kilkunastu lat są wykorzystywane do zamulania nieczynnych wyrobisk w kopalniach.
Link do komentarza
Cytat

Może chodzi tutaj o wychwytywanie pyłów z elektrofiltrów kominowych elektrowni węglowych?Te pyły już od kilkunastu lat są wykorzystywane do zamulania nieczynnych wyrobisk w kopalniach.



Jest pewna różnica między Co2 a składem pyłów przemysłowych. Zdziwiło mnie że ktoś pompuje dwutlenek węgła w ziemię. Za dużo go w powietrzu to fakt i kto wie? Może to i dobry pomysł? Choć nigdy nie słyszałem wcześniej o magazynowaniu gazu w taki sposób. Myślę o otwartych "magazynach" jakimi są wyrobiska.
Link do komentarza
Cytat

Jest pewna różnica między Co2 a składem pyłów przemysłowych. Zdziwiło mnie że ktoś pompuje dwutlenek węgła w ziemię. Za dużo go w powietrzu to fakt i kto wie? Może to i dobry pomysł? Choć nigdy nie słyszałem wcześniej o magazynowaniu gazu w taki sposób. Myślę o otwartych "magazynach" jakimi są wyrobiska.


Chodzi o to że to nowe technologie i bardzo kosztowne,w zwiazku z tym liczymy na pomoc Unii w tej materii czyli na kasę potrzebną na badania.Bob icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Największe zapasy mamy w talentach ludzkich. Tyle że wyjeżdzają lub marnieją bez szans a my się ciągle taplamy w tym samym. icon_sad.gif


Cze.Państwo totalitarne pod rządami pseudoliberałów nam się jawi.Zgrozą wieje.Taki pracowity inteligentny i utalentowany naród nam marnieje.Czarnowidztwo i tyle. icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif Pozdro
Link do komentarza
Cytat

Eh? Jeśli dopiero liczymy na kasę z unii to skąd ten zapał do składowania?


Polska na węglu stoi.Gazyfikacja węgla i energetyka oparta na węglu to szansa na tanią energię dla kraju.Problemem są gazy cieplarniane i ich emisja do atmosfery.Wyłapanie ich i składowanie pod ziemią rozwiąże ten problem.Potrzebne są ogromne środki na badania i wdrażanie tych technologii.Znaczne ograniczenie emisji tych gazów do atmosfery może zwolnić elektrownie węglowe od obowiązku kupowania zezwoleń na emisję tych gazów,co spowoduje że ceny energii spadną lub nie będą rosły w lawinowym tempie.Ceny zezwoleń ponad limit są tak wielkie że słabo nam się zrobi jak zacznie się handel zezwoleniami.Słabo w rachunkach za prąd.Bob icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Chyba Śląsk. A z ostatnich informacji jakie miałam na temat wegla to mówiono że wydobycie jest nieopłacalne. icon_sad.gif


Nie zapominaj o zagłębiu lubelskim.Odkąd żyję to słyszę że coś się nie opłaca i im więcej produkują tym bardziej się nie opłaca. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Polska na węglu stoi.Gazyfikacja węgla i energetyka oparta na węglu to szansa na tanią energię dla kraju.Problemem są gazy cieplarniane i ich emisja do atmosfery.Wyłapanie ich i składowanie pod ziemią rozwiąże ten problem.Potrzebne są ogromne środki na badania i wdrażanie tych technologii.Znaczne ograniczenie emisji tych gazów do atmosfery może zwolnić elektrownie węglowe od obowiązku kupowania zezwoleń na emisję tych gazów,co spowoduje że ceny energii spadną lub nie będą rosły w lawinowym tempie.Ceny zezwoleń ponad limit są tak wielkie że słabo nam się zrobi jak zacznie się handel zezwoleniami.Słabo w rachunkach za prąd.Bob icon_biggrin.gif


Cze.Podobno węgla tzw ekogroszku brakuje.Jest szansa na rozwój używania pelets jako paliwa ekologicznego,tylko piec trzeba mieć uniwersalny.Pozdro icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Argument typu : jak wydasz 1000 zl to inny będzie mógł kupić to samo za 100 jeszcze nikogo nie przekonał do kupna. To się nie sprawdza. icon_biggrin.gif


Siemka.To chęć wyróżnienia się z tłumu powoduje że kupujemy pewne rzeczy.Jeden ,jedyny solar na ulicy to jest coś.Całuski icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...