Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Historia edycji

maxima12

maxima12

dziękuję,

w sprawie zamurowania było prowadzone przez sąd zapytanie w departamencie prawnym, i mam na piśmie, że mogą drzwi zostać.pytałam też w pinb i powiedzieli mi, że jeżeli im udowodnię, że drzwi były przed podziałem, to je zostawią... Te drzwi to jedyne doświetlenie pokoju 24 m2... pokój sąsiedni miał podobnie-okno od tej samej strony i je zamurowali, teraz jest tam grobowiec i od 12-tej w dzień trzeba palić światło...To jest ostatnie okno od południa i nie dam go zamurować ani zamienić na pustaki szklane, bo to nie to samo. Poza tym dom musi mieć wentylację - a istnieje od 1958 r w tej formie i mam dokumentację techniczną. 

Co ciekawe, granicę mozna było od okna odsunąć... na przeciw jest ściana budynku b/o w odległości ponad 5 m..tylko sąd odrzucił mój wniosek by geodeta zrobił nowy podział,,

maxima12

maxima12

dziękuję,

w sprawie zamurowania było prowadzone przez sąd zapytanie w departamencie prawnym, i mam na piśmie, że mogą drzwi zostać.pytałam też w pinb i powiedzieli mi, że jeżeli im udowodnię, że drzwi były przed podziałem, to je zostawią... Te drzwi to jedyne doświetlenie pokoju 24 m2... pokój sąsiedni miał podobnie-okno od tej samej strony i je zamurowali, teraz jest tam grobowiec i od 12-tej w dzień trzeba palić światło...To jest ostatnie okno od południa i nie dam go zamurować ani zamienić na pustaki szklane, bo to nie to samo. Poza tym dom musi mieć wentylację - a istnieje od 1958 r w tej formie i mam dokumentację techniczną. 

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Witam   Posiadam w domu komin ów komin posiada 3 kanały dymne. Używamy tylko jeden jest on podłączony do pieca na ekogroszek. Kanał ten posiada dobry ciąg. 2 pozostałe kanały dymne nie są używane, a moje pytanie jest takie czy mogę je zakryć blacha te nieużywane kanały na kominie lub zamontować daszek nad całym kominem. Bo przez nieużywane kanały dostaje się woda i na ścianie są zacieki.   pozdrawiam 
    • Dzień dobry, potrzebuje pomocy z gabinetem pediatrycznym w domu jednorodzinnym. Dom już stoi od 203 roku. Mam wydzieloną część w domu z osobnym wejściem, małą poczekalnią (3 krzesła, wieszak), łazienką z przewijaniem z Ikei oraz wolną przestrzenią od urządzeń sanitarnych w łazience 120x110, oraz gabinetem właściwym jakieś 12 m2. Jeden szyb wentylacyjny rozdzielony na gabinet i łazienkę. Pytania: 1. Czy da się to oficjalnie "otworzyć" jako gabinet pediatryczny (albo alergologiczny)? 2. Jeżeli się nie da to jakie grożą kary za użytkowanie na cele gabinetu? Czy są to kary jednorazowe czy mogą się powtarzać? Dziękuje z góry za pomoc, Adam.
    • Dechy może nie mają ileś tam lat ale są z suszarni a przed suszarnią tez trochę na pewno sobie leżały, w dodatku masz je sklejone więc wg mnie nie powinny się wypaczyć. Ja tam tego płaskownika bym nie dawał ale jak dasz to doda uroku drzwiom.
    • No, nie. Deski sa na podłogę, ale wysezonowane to nie są. Sa z suszarni, u mnie na poddaszu leżą z miesiąc, nie dłużej. Tak, po skosie. Wygiąć po szerokości się nie wygną, ale po długości mogą. Przynajmniej tak mi się nasunęło jak już to  to skręciłem.   Śruby mi nie przeszkadzają. Nakrętki są przedłużane, z takim kołnierzykiem też ładne. Co nawyżej może podkładki spreżynujące wywalę..? :-)
    • Nie wygną się, nie ma o co się bać. Dechy masz wysezonowane jak mało kto i mało kiedy  pochodzą przecież z podłogi. Płaskownik przecież masz z drugiej strony, no chyba że masz na myśli płaskownik po skosie tak jak zaznaczyłeś na zdjęciu. Jedynie co bym Ci polecił zmienić to śruby i nakrętki. Daj śruby zamkowe i nakrętki kapslowe/kołpakowe, ładniej to będzie wyglądało aniżeli tak jak teraz. Płaskownika po skosie bym nie dawał.  
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...