Skocz do zawartości

pewna niezgodność z PB


Recommended Posts

Witam,

mam pewien dylemat...otóż z bratem byliśmy współwłaścicielami  domu dwu lokalowego z garażem  miedzy lokalami...Lokal, który przypadł mi w podziale to dom po rodzicach z wysokim tarasem  /kolor zielony/, druga część to inwestycja własna brata na wspólnej działce- drugi lokal z garażem. Pozwolenie budowlane było wydane w 1999 r, potem po 2001 była przerwa aż do 2014 r gdzie PB zostało "uaktualnione" o ścianę p/poż, dla celów podziału. Zarówno w dokumentacji do pozwolenia budowlanego z 1999 r jak i późniejszego - ów taras był naniesiony na projekt i zatwierdzony do PB. W uzgodnionym wcześniej stanowisku stron podział byłby linią łamaną / Z /, ale brat wymyślił sobie podział, który da mu dostęp do ściany garażu i własnego budynku, wiec pod moją nieobecność w domu, bez mojej zgody, bez zgody zastępczej sądu i bez jakiegokolwiek zgłoszenia - wyburzył taras, bo stwierdził...że to jego i wolno mu...Sprawa wylądowała w PINB oraz w WSA, gdzie ten ostatni stwierdził niezgodność z projektem...po odrzuconej apelacji brata sprawa wróciła do PINB, a w międzyczasie...sąd szybciutko zatwierdził podział po ścianie, mimo że w aktach był wyrok WSA...

 

 Taras był solidny 14 m2, na fundamentach i z płytą żelbetową 15 cm, przy budowie garażu brata były rozebrane tylko schody, które w projekcie przeniesiono na drugą stronę...brat za rozbiórkę dostał mandat, od którego się odwołał do sądu, a w sądzie było 2-ch biegłych, z których pierwszy prawidłowo ocenił rozbiórkę niezgodną z prawem/taras jest na dokumentacji z 1958 r/  a drugi stwierdził, że...to nie taras... tylko MUREK OPOROWY... element małej architektury...i wolno go było rozebrać bez zgłoszenia...

zastanawiam się, ile takich murków buduje się pod drzwiami balkonowymi 1,5 x 2,7 m...

 

Czy to możliwe, by brat odebrał lokal, mimo że -rozbudowa- tej starej części o nowy lokal mieszkalny brata nie zgadza się z zatwierdzonym PB ??? mieszka tam już...Ja nie dostałam żadnego powiadomienia... kto zatwierdza użytkowanie - PINB, czy starostwo ? I jedna i druga instytucja miały wyrok WSA...

 

1.jpg

2.jpg

taras jako .murek oporowy..jpg

Edytowano przez bubb (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...