Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
brynek

Budowa garażu- co wybrać

Recommended Posts

Planuje wybudować garaż dwu stanowiskowy i mam twardy orzech do zgryzienia otóż chodzi o to że nie wiem jeszcze na co się zdecydować. Rozważam między wybudowaniem garażu murowanego a postawieniem garażu blaszanego otynkowanego tego typu jak są na tej stronce http://www.piotr.com.pl/index.html. Zamierzam się zmieścić w 20 000, i właśnie nie wiem czy za tą kwotę albo troszkę zawyżoną mógłbym postawić murowany garaż... jak by to dużo więcej kosztowało to bym miał problem z głowy. Proszę pomóżcie mi i napiszcie mi ileby garaż murowany kosztował o wymiarach 6m/6m z obojętnie jakich materiałów byle nie było za drogo.

Z góry wielkie dzięki za informacje icon_smile.gif

Cytat

helooo jest tam ktoś ?

Jestem Ja - tylko wiesz - zadałeś takie pytanie, że dużo czasu potrzeba na policzenie tego icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Musisz wymiary pustaka suporeksu znaleźć i policzyć ile sztuk wchodzi na ścianę o długości 6m i wysokości 2,5m. A o koszt dachu najlepiej zapytać fachowca.O wymurowanie 60m2 ścian też. Nie znam obecnych cen - bardzo się zmieniły w ciągu roku.
A najlepiej pojechać do składu budowlanego i oni wszystko wyliczą - materiał - pewnie mają też wykonawców.

Jeśli chodzi o garaż to doradzam murowany. Nie w nim mieszkamy tylko nasz samochód a ten lubi mieć ciepło. Jeśli nawet budowa będzie droższa to na garaż można poczekać. A blaszak przy ładnym murowanym domu to taka prowizorka.

są garaże blaszane otynkowane - nikt nie odróżni czy jest on z blachy czy murowany. Tynk będzie przeciez taki jak na naszym domu.
Ale myslę, że jednak lepszy murowany - blaszak może odfrunąć podczas silnych wiatrów - a te mamy w naszym kraju coraz cząęś ciej - zmienia się klimat i nie wiadomo co będzie za parę lat - może tornada..... icon_sad.gif

W blaszanym garażu jest zimno. Lepiej wydać te parę złotych więcej niż potem się złościć że samochód nie chce zapalić.

Niedawno sam zamówiłem garaż blaszany otynkowany i muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony.
Garaż ma wzmocnioną konstrukcję dodatkowymi kątownikami, jest to zupełnie co innego niż te zwykłe puszki z blachy falistej. Zamówiłem też ocieplenie styropianem od środka, samochód przetrwał mrozy -20 C bez problemu. Miałem w spryskiwaczach jeszcze płyn letni i nawet nie zamarzł, mogłem rano spokojnie dolać zimowego ;)
Wykonała mi go ta firma za cenę dużo niższą niż 20000 zł, a nawet niższą niż 15000 icon_smile.gif

Ciekawa sprawa, ja zamieram budować garaż murowany ale kwota jaką chce w to włożyć to 1000zł a garaż będzie na jedno auto, powiedzmy 3mx5m. Z tym że ja mam pustaki i żwir, pożyczę betoniarkę i wiosna lub latem będę walczył. Wszystko będę robił sam a dach i drzwi zamierzam wykonać z blachy z której są wykonane blaszaki. Skąd taka cena20000zł za murowany i zastanawianie się nad murowanym czy blaszakiem jak chodzi o kase to blach bo na allegro to 1300zł kosztuje, chyba że chcemy dbać o auto to bym budował z cegieł, jak przyjdzie naprawiać auto to zobaczycie różnice.
http://www.allegro.pl/item853928136_garaz_...ska_garaze.html
http://www.allegro.pl/item853928513_garaze...az_blaszak.html

Witam
Ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenia z budową / użytkowaniem garażu blaszanego tynkowanego?. Myślę coś takiego kupić tzn garaż dwu stanowiskowy, z dachem dwuspadowym. Wg mnie to chyba jednak tańsza alternatywa dla garażu murowanego? Proszę o odpowiedź
Pozdrawiam
Andrzej

Cytat

Witam
Ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenia z budową / użytkowaniem garażu blaszanego tynkowanego?. Myślę coś takiego kupić tzn garaż dwu stanowiskowy, z dachem dwuspadowym. Wg mnie to chyba jednak tańsza alternatywa dla garażu murowanego? Proszę o odpowiedź
Pozdrawiam
Andrzej

Witam,

To prawda, że lekkie konstrukcje są tańsze. Polecam zastanowić się również nad konstrukcją drewnianą. Jest bardziej estetyczna, niż garaż blaszany, a przy odpowiednim posadowieniu wytrzyma wiele lat.

Pokrycie dachu również może być z gatunku ekonomicznych (dachówka bitumiczna, lub płyta falista)

Sam miaem dylemat jaki gara postawi przy domu. Zdecydowaem sie na garaz blaszany tynkowany i nie zaluje. Konstrukcja bardzo stabilna. Tynk sie trzyma, probowalem nawet myjka cisnieniowa i dalej trzyma tak samo.

Cytat

Sam miaem dylemat jaki gara postawi przy domu. Zdecydowaem sie na garaz blaszany tynkowany i nie zaluje. Konstrukcja bardzo stabilna. Tynk sie trzyma, probowalem nawet myjka cisnieniowa i dalej trzyma tak samo.

Ja tez mam dylemat czytając Twojego posta.Napisz coś więcej na temat tego garażu blaszanego otynkowanego icon_biggrin.gif

Przymierzam się tego roku do budowy garażu dwustanowiskowego o wymiarach 7/ 6m (dach czterospoadowy). Kosztorys określa koszt na 80 tys. ale po własnym przeliczeniu wyszło mi maksymalnie 40 tys. (z otynkowaniem).

Blaszaki jednostanowiskowe, nietynkowane to na allegro po 1500 z montażem chodzą (znajomy ostatnio zamawiał taki), nie wiem jak w przypadku dwustanowiskowego.

Cytat

Przymierzam się tego roku do budowy garażu dwustanowiskowego o wymiarach 7/ 6m (dach czterospoadowy). Kosztorys określa koszt na 80 tys. ale po własnym przeliczeniu wyszło mi maksymalnie 40 tys. (z otynkowaniem).

Nawet te 40 tys to za drogo o wiele za drogo.

Cytat

Blaszaki jednostanowiskowe, nietynkowane to na allegro po 1500 z montażem chodzą (znajomy ostatnio zamawiał taki), nie wiem jak w przypadku dwustanowiskowego.

icon_eek.gif Jaki blaszak nietynkowany? Blaszak to blaszak a murowany to tynkowany,czyżby jakaś nowa technologa tynkowania blachy nastała?

Cytat

Nawet te 40 tys to za drogo o wiele za drogo.

icon_eek.gif Jaki blaszak nietynkowany? Blaszak to blaszak a murowany to tynkowany,czyżby jakaś nowa technologa tynkowania blachy nastała?

Jest coś takiego, zdjęcie poniżej, wpierw kupujesz projekt garażu blaszanego a potem wykonawca (zależy jakiego wybierzesz) to stawia. icon_smile.gif Tyle

Edytowano przez Redakcja (zobacz historię edycji)

Cena tych projektów powala na kolana w porównaniu z oferta gotowych garaży blaszanych.Za projekt liczą sobie w granicach 700 zł a garaż z gwarancja i atestem kupisz 3X5 m już za około 1200 zł.

Cytat

Cena tych projektów powala na kolana w porównaniu z oferta gotowych garaży blaszanych.Za projekt liczą sobie w granicach 700 zł a garaż z gwarancja i atestem kupisz 3X5 m już za około 1200 zł.

Zgadza się, ale wygląd i estetyka wykonania blaszaka za 1200 zł i garażu blaszanego tynkowanego z bramą firmy HÖRMANN, akrylem KABE na elewacji i blachodachówką też jest zdecydowanie inny. Wybór należy do Inwestora. icon_smile.gif

Warto wybrać garaż od dobrego producenta. Ja zdecydowałem się na firmę benstal bo mieli bardzo atrakcyjne ceny, a dodatkowo zrobili dokładny wywiad na temat moich potrzeb co do garażi itp. 

Co do tynkowania blaszaka coraz więcej osób się na to decyduje, przede wszystkim dlatego, żeby im blaszak pasował do elewacji budynku :P 

10 minut temu, trela_jaroslaw napisał:

Warto wybrać garaż od dobrego producenta. Ja zdecydowałem się na firmę benstal bo mieli bardzo atrakcyjne ceny, a dodatkowo zrobili dokładny wywiad na temat moich potrzeb co do garażi itp. 

Co do tynkowania blaszaka coraz więcej osób się na to decyduje, przede wszystkim dlatego, żeby im blaszak pasował do elewacji budynku :P 

Faktycznie wywiad obowiązkowy co do wymogu budowy blaszanej konserwy bo prysznic, sauna  i toaleta muszą sie zmieścić:icon_biggrin:

A z tym tynkowaniem blaszaka to chyba z podniety reklamowej umysł Ci przyćmiło:hahaha2:

Garaż blaszany a murowany to dwa kompletnie inne światy i musisz mieć ten fakt na uwadze chodzi zarówno o jakość jak i same właściwości- zimą garaż murowany będzie najlepszą opcją, latem też nie nagrzeje się tak jak blaszak. Wiadomo, że są to wyższe koszty, ale wg mnie warto zainwestować.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować