Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Szanowne grono,

remontuje właśnie mieszkanie w starej kamienicy, znajduje się ono na parterze, pod nim jest piwnica. Pokój jest podzielony na dwie części( całość 11m2), na jednej są deski sosnowe z legarami między którymi znajduje się gruz, zaś na drugiej są położone stare płytki i pod nimi "wylewka". Postanowiłem na takie samo ułożenie, skuć stare płytki, zrobić wylewkę samopoziomującą lub wyrównać te co jest i na to nowe płytki/linoleum. Pod deskami wydaje mi się racjonalne usunąć gruzu tyle żeby wszedł tam styropian i do legarów przykręcić płytę wiórową(i na to linoleum) lub położyć na nie nowe deski(stare się nie nadają do niczego). Macie może jakieś wskazówki, zastrzeżenia do mojego pomysłu? 

 

Z góry dziękuje za pomoc i uwagi.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieogrzewana i wątpię, że całą powierzchnie po gruzie zaleje wylewką, za dużo miejsca tam jest. Też uważam, że lepiej się postarać i ładnie zrobić zwykłą wylewką. Postaram się załączyć jutro jakieś zdjęcia. 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To przy okazji napisz jaka jest wysokość tego pomieszczenia, na czym ten gruz między legarami się opiera, czy można poziom podłogi podnieść (lepiej ocieplić). Wszystkie takie informacje są przydatne.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wysokość to 3,6m, gruz między legarami opiera się na cegłach, które stanowią sufit piwnicy(jest łukowaty), a jego wysokość to od 30cm do blisko 50cm. Czy da się poziom podnieść to nie wiem, może o góra 1cm żeby drzwi nie trzeba było podnosić.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To najpewniej strop Kleina, więc dobrze byłoby sprawdzić w jakim jest stanie i zanaddo go nie obciążać. Jesli wylewka to proponowalbym anhydrytowa, jest lzejsza.

 

Zamiast gruzu wyrownalbym łuki keramzytem albo zmielonym styropianem i na to lekka wylewka albo płyty

 

Wysokosc pomieszczenia ogromna.

Moze sufit podwieszony zrobić?

Edytowano przez MrTomo (zobacz historię edycji)
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2018 o 18:41, Monowiec napisał:

deski sosnowe z legarami między którymi znajduje się gruz. [cut] Pod deskami wydaje mi się racjonalne usunąć gruzu tyle żeby wszedł tam styropian i do legarów przykręcić płytę wiórową(i na to linoleum) lub położyć na nie nowe deski(stare się nie nadają do niczego). Macie może jakieś wskazówki, zastrzeżenia do mojego pomysłu? 

Jak wyżej - usunąć gruz, zasypać perlitem ekspandowanym EP180 (jest lżejszy, tańszy i ma lepszą izolacyjność termiczną i akustyczną), jak legary są zdrowe to płyta OSB (ewentualnie wylewka, wg opisu wyżej) i na to to, co tam planujesz.

  • Lubię to 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...